Clicks1.6K
pl.news
42

Francuska diecezja pozwala FSSPX korzystać ze swoich świątyń

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X odnawia swoją kaplicę w Nantes (Francja), a w tym czasie może korzystać z innych kościołów katolickich.

Dwie niedzielne msze są odprawiane w pięknym kościele Niepokalanej, który zbudowano w XV w., a który znajduje się zaledwie 300 metrów od katedry.

Większość diecezji traktuje przedstawicieli FSSPX niemal jak ekskomunikowanych. Biskup Nantes, Monsignor Jean-Paul James, nie jest znany z ultra-katolickich poglądów.

Grafika: Chapelle Notre Dame de l'Immaculée Conception, Nantes, © wikicommons, CC BY-SA, #newsLpdyjqxxoy
Amid
Nie z innych kościołów jak napisaliście tylko z jednego: " Msze św. dla wiernych są tymczasowo odprawiane w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "

news.fsspx.pl/…/francja-budowa-…
Jerzy4711
To dla Francji chyba jedyna nadzieja i ratunek , że Bractwo Kapłańskie św. Piusa X przejmie puste kościoły by była sprawowana w Nich Najświętsza Ofiara a poprzez Łaski z tego płynące odrodzi się wiara .
Croisade likes this.
ŚW.FILOMENA
Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić …More
Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić się też za Europę, o osłabienie wpływu III wojny światowej i towarzyszących jej wydarzeń. - https://gloria.tv/article/KvHuxE1sBp8r2jUFjZiveR3gP
Teresa45 likes this.
To dobra wiadomość
Quas Primas likes this.