Jazyk
Pozretia
1,3 tis.
Peter(skala) 85 4

Ivetka Korčáková so svojim synom na mieste zjavení v Litmanovej

Neustále sa vracia na horu, ktorá ovplyvnila nielen jej život, ale aj životy tisícov iných ľudí.

V sobotu uplynulo 27 rokov od chvíle, keď sa dvom dievčatkám, Ivete Korčákovej Hudákovej (38) a Katke Češelkovej Vislockej (39), na hore Zvir neďaleko Litmanovej (okr. Stará Ľubovňa) zjavila Panna Mária. Ivetka prežíva chvíle stále rovnako intenzívne, ako keď sa jej Matka Božia zjavila prvýkrát. Tentoraz prišla aj so svojím malým synčekom Teom (2).
Dievčatá sa vtedy vybrali na čučoriedky, ale zastihla ich silná búrka. Uchýlili sa do dreveného domčeka, kde sa modlili k Panne Márii. Vtedy sa im zjavila a zjavenia trvali 5 rokov. Ako si na to Iveta, ktorej sa pred dva a pol rokom narodil syn Teo, spomína? „To je udalosť, na ktorú sa nespomína. To sa prežíva. Dodnes sa vraciam do chatky a cítim Pannu Máriu. Mám pritom pocit bezpečia. Na horu chodievam niekoľkokrát do roka aj kvôli malému Teovi,“ prezradila mama.

Na Zvire medzitým vznikol komplex náboženských budov. Pred 27 rokmi tam bola len jedna chatka. Ako sa menilo prostredie, menili sa aj Ivetkine pocity. „Bolo to 5 rokov rôznych tlakov. V každej fáze dospievania som to prežívala inak. Najdôležitejšie, čo som si z tých udalostí odniesla, je ponaučenie, že treba ľuďom ponechať slobodu, aby si mohli myslieť čokoľvek a sami spraviť úsudok. Nech je akýkoľvek, rešpektujem ho. Už to ľuďom nevysvetľujem, nepresviedčam ich. Myslím, že to nemá význam,“ povedala na margo pochybovačov.

Našli sa však aj takí, ktorí ju vnímali takmer ako svätú, snažili sa jej dotknúť, vytvárala sa psychóza. „Chápem vtedajšie reakcie ľudí. Neviem, ako by som reagovala ja na ich mieste, ale veľakrát to bolo prehnané,“ myslí si Ivetka. Odvtedy nemala žiadne zjavenie. „Keď sa večer modlím, snažím sa v sebe nájsť pokoj,“ podotkla vizionárka, ktorá žije s rodinou v Anglicku. Stále však v sebe nosí tajomstvo. „Sú veci, ktoré nám Panna Mária povedala, ale bez jej povolenia to nesmieme nikomu prezradiť. Ani kňazovi. To, čo sa nám udialo, nepovažujem za šťastie ani exkluzivitu. Je to zodpovednosť,“ uzavrela Ivetka, ktorá sa s Katkou žijúcou v USA stretáva len občas, keď obe prídu na horu.

Prečo sa nám zjavila

"Prišla sem preto, lebo nás veľmi potrebuje,“ vysvetľovala pred rokmi Novému Času zjavenie Ivetka. "Žiada od nás modlitby a obrátenie, aby sme vedeli prijať každodenné ťažkosti. Žiada od nás lásku k blížnemu a úplne jednoduchý vzťah k Bohu. A prečo práve ja? Boh oslovuje nehodných a hriešnych, aby zmenili svoj život. Aj ja som jednou z takých.“

Pútnické miesto

Udalosti na hore Zvir skúmali komisie gréckokatolíckej cirkvi. "Prvá bola ustanovená prešovským biskupom Mons. Jánom Hirkom a ďalšiu ustanovil jeho nástupca Mons. Ján Babjak. Vyjadrenia týchto komisií boli kladné. Vyjadrenie komisie odovzdal Mons. Ján Babjak SJ Kongregácii pre náuku viery,“ uviedol hovorca Gréckokatolíckeho biskupstva v Prešove Ľubomír Petrík. Arcibiskup vyhlásil horu Zvir za pútnické miesto. Skúmanie udalostí z rokov 1990 - 1995 však ešte nebolo ukončené.

Ivetka Korčáková Hudáková (38)
- V čase zjavenia mala 11 rokov.
- Dnes spolu s manželom bývajú vo Veľkej Británii.
- Má synčeka Tea (2).
Katka Česelková Vislocká (39)
- V čase zjavenia mala 12 rokov.
- Spolu s manželom bývajú v New Yorku, USA.
- Majú dve dcérky - Karin (16) a Kristínku (12).

Napísať komentár
N0B0DY.SK
Milá ľubica napísal som ti sem, ale ten kto ma nemá rád ma rád maže, a nemám teraz čas písať to odznovu inde.
Ahoj
ľubica
nobody, myslela som, že vieš o troch dňoch tmy... a doslova katastrofických scenároch, ktoré od nás oddalujú zmierne duše: Poselství Matky Boží z Akity
ľubica zmienil tento príspevok v Poselství Matky Boží z Akity.
Stylita
Varuji před "automatismem" , smrdí to čertovinou, když při tom neslouží rozum. Také se se s Tebou nechci hádat a přeji Ti pěkný večer.
ľubica sa to páči. 
N0B0DY.SK
To sa ťažko vysvetľuje, jednoducho to mám v sebe a z toho čerpám úsudok na všetko čo mi príde do ruky.
Tak sa nechaj prekvapiť, nebudem sa hádať.
Stylita
Pokud ti neslouží rozum při výkladu proroků, je snad lepší nic nevykládat.
ľubica sa to páči. 
N0B0DY.SK
Neviem nič doložiť, to je nevedomé a rozum tam neposlúži.
V Bibli máš predpovedané všetko dôležité, ale tamten trest alebo varovanie nie, okrem toho to ani nezapadá do kontextu dejín spásy.
Pozri sa napríklad na túto vetu, ktorá hovorí za všetko:
22 A učeníkom povedal: "Prídu dni, keď si budete žiadať uvidieť jeden z dní Syna človeka, ale neuvidíte.
/Lk.17/
Stylita
Nobody.sk: Můžu tě poprosit, aby jsi doložil , proč je to proti Písmu? Rád se dozvím tvé důvody.
ľubica sa to páči. 
Stylita
Svatá Panna neříká nikdy nic proti Písmu.
ľubica sa to páči. 
Stylita
Přečti si Zjevení sv. Jana, to není popis procházky růžovou zahradou.
ľubica sa to páči. 
Stylita
Ano, není to k legraci, jsou to varování. Zjisti si více o Akitě z roku 1973 a o blah. Taigi a ty věty o alegorii už nevypustíš z úst.
ľubica sa to páči. 
Stylita
Nobody.sk trest tmy a ohně z nebe není žádná alegorie a řekl bych, že bys neměl vykládat smysl proroctví, věnuj se radši jiným věcem

1973, Akita, Japonsko

Plačící soška Panny Marie v Akitě a slova Panny Marie pronesená během zjevení navozují smutek nad hříšným lidstvem.
Toto je výstraha z nebe, kdož máš oči, čti:

Jak jsme ti řekla, jestliže lidé nebudou konat pokání a nepolepší se, Otec sešle … Viac
ľubica sa to páči. 
dyk
N0B0DY.SK pred 5 minútami
Aký trest? Izaijáš tam opisuje Parúziu, posledný deň a hodinu sveta. Ten oheň je jas Kristovho Ducha, ide o symbol.
...
Prečítaj si celého Izaiáša a potom hovor. je to tam viackrát.
ľubica sa to páči. 
dyk
Peter(skala) pred 1 hodinou
....... to si vystihol, lebo trest o ohni z neba prorokuju viacero Božích prorokov.
koniecsveta-obnovasveta.webnode.sk/ohen-z-neba/
Bud sa všetci mýlia alebo jeden ...
...
Iz 66,15n -

Súd a spása národov
15 Lebo, hľa, Pán príde v ohni a jeho vozy sú ako búrka, aby priviedol v zápale svoj hnev a svoju hrôzu v plameňoch ohňa. 16 Lebo ohňom bude súdiť Pán a svojím … Viac
Peter(skala)
Treba sa venovať teme a vyznania hriechov knazovi v sukromi alebo v sukromnej pošte, aby pokanie bolu uprimne a nie omylom zleho
N0B0DY.SK
ale u toho vyslobodenia budeš dúfam. A neboj sa, lebo každý kto vtedy bude vzývať meno Pánovo, bude spasený.
ceskoslo
Chápu. Někdy se život slije v jedno velké utrpení a člověk neví, proč to potkalo zrovna jeho. Asi se to většina dozví až po smrti. Ale všechno přebolí, někdy to trvá i desetiletí. Jizvy na srdci i na duši zůstanou.
Podívej na Jóba, přišel úplně o všechno a taky nechápal proč. Ale mělo to dobrý konec.
ľubica sa to páči. 
Peter(skala) sa to páči. 
N0B0DY.SK
Nemusí vedieť variť, odkedy nebývam u rodičov nepotrebujem denné váro, jedávam postojačky pečivo s olejom, k tomu občas rajčiny. Tiež jogurt a ovocie.
Ináč láska príde mimovoľne, to neovplyvníš.
Hovorím keby som na začiatku vedel čo si v živote vytrpím, určite by som sa hneď hodil po vlak. Načo je dobrý bezútešný a ťažký život?
Peter(skala)
ceskoslo pred 5 minútami
Nobody, jestli můžu radit, nikdy se nekoukej po světských holkách.

....to znie tak biblicky ako ked Ján pisal o vzťahoch ale myslel na vieru medzi Bohom a Cirkvou
ceskoslo
Nobody, jestli můžu radit, nikdy se nekoukej po světských holkách. Najdi si nějakou hodnou, věřící katoličku. Ovšem která bude brát svou víru vážně. Světská holka tě bodne klidně za čas kudlou do zad. Obelže tě, podrazí. Neriskuj, nestojí to za to.
No a jako bonus by nebylo špatné, kdyby uměla vařit!
ľubica sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
Peter(skala)
tiež som o tom počul... to povedala nikedy na prelome 3 tisicročia.
Mne je jasne, že jej deti vyrastu až príde čas suženia, kedy budu prosiť, aby Boh vzal deti do Neba. Horšie to budu mať tie matky, ktore budu mať male deti až to pride
dyk
V Medžugorí sa spítali jednej vizionárky, či sa nebojí mať teraz v tejto dobe deti a ona odpovedala: "Skôr by som sa bála ich nemať." Je to jasné. Nie?
Peter(skala) sa to páči. 
N0B0DY.SK
Nech o mne píšu čo chcú, som hriešnik a možno odpadnem od viery a zabijem sa lebo trpím, veď takýto život je o ničom. A začal by som aj piť, keby sa mi alkohol neprotivil, aj si zapálim. Dnes som mal dve pivá, z nešťastnej lásky.
Peter(skala)
N0B0DY.SK teraz
Ale ja som nič a nič nebudem písať ani publikovať, ani nebudem blahoslavený.

.neide ani tak o to, či budeš alebo nebudeš blahoslavený, ale o to čo tu pišeš môže byť použite vprospech alebo proti tvojej povästi.

Všimni si, že ked sa píše o zosnulých, či už blahoslavených alebo naopak vierolomných, tak vyťahuju o nich všetko z rôznych zdrojov.

...takže bud sa o nas … Viac
N0B0DY.SK
Ale ja som nič a nič nebudem písať ani publikovať, ani nebudem blahoslavený. Myslím si len, že som dostal svetlo rozoznať zmysel kresťanských textov, vrátane rôznych posolstiev. Preto ani neviem ako, vidím že sa tamto nestane, iba ak symbolicky. Aj Apokalypsa je písaná takou formou.
Peter(skala)
....... to si vystihol, lebo trest o ohni z neba prorokuju viacero Božích prorokov.
koniecsveta-obnovasveta.webnode.sk/ohen-z-neba/
Bud sa všetci mýlia alebo jeden ...
ľubica sa to páči. 
Stylita
Nobody.sk
Vize, kterou zde představil Petr-Skála, je v souladu s tím, co hlásala blah. Taigi, svatý Padre Pio a jiní. Proroctví o 3. dnech tmy, kdy zahynou všichni nepřátelé církve a bohužel i mnoho dobrých duší , není žádná novinka z 20 století. Křesťané jsou varováni již několik set let. Matka Boží v Akitě v roce 1973 o tom též hovoří s dodatkem, že pokud se lidstvo obrátí, trest nebude nutný.… Viac
ľubica sa to páči. 
Zobraziť ďalších 3 páči sa mi to.
Peter(skala)
.... nie sme ešte blahoslavení, ale možno raz budeš a aj ked sa tak stane, tiež neikto môže povedať, ked bude čitať tvoje vyklady Písma a to, že berieš priliš symbolicky Slová Písma. Dokonca by mohol povedať, že si protirečiš, aj ked si už blahoslavený v Nebi a to preto, lebo na jednej strane vykladaš Písmo o potope, že sa stala doslovne, ale čo sa týka ohna z neba, tak to už berieš symbolicky.

Viac
N0B0DY.SK
Pretože sú v rozpore s Bibliou, aspoň ako doslovne chápané. Keby sme to videli v symbolike, to by bolo iné kafé. Mohla vidieť úbohý stav súčasného sveta aj Príchod Pána. Ale v obrazoch.
Peter(skala)
N0B0DY.SK teraz
To by som určite nebral vážne, iba čo si ma opäť rozčúlil fantasmagóriami.

prečo katolika rozčuluju vizie blahoslavených?
ľubica sa to páči. 
N0B0DY.SK
To by som určite nebral vážne, iba čo si ma opäť rozčúlil fantasmagóriami.
Peter(skala)
Nakonec se objeví na nebi mraky se záblesky ohně a rozpoutá se ohnivá bouře nad celým světem. Strašná pohroma, nikdy v lidských dějinách nevídaná, bude trvat sedmdesát hodin.(bl.Helena Aiello)

3 dni

koniecsveta-obnovasveta.webnode.sk/a3-dni-tmy/
ľubica sa to páči. 
Peter(skala)
13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem.
/Zjv.13/

Přiblížil se Boží hněv a svět bude postižen velkým neštěstím, krvavými revolucemi, silnými zemětřeseními, epidemiemi, strašnými uragány, které způsobí, že vystoupí voda z řek a moří! Svět bude zachvácen novou strašnou válkou. Ničivé zbraně zahubí četné a národy. Diktátoři, pekelné zrůdy, … Viac
ľubica sa to páči. 
N0B0DY.SK
No uvidíme či sa dočkáme ohňa čo zodstupuje z neba na zem. Lebo Apokalypsa zvykne narábať so symbolmi.
Peter(skala)
N0B0DY.SK pred 11 minútami
V evanjeliu a v Zjavení máme varovanie, že čert bude švindľovať a robiť klamné zázraky. Onen oheň z neba asi nebude blesk, ale falošné zjavenia.
13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem.
/Zjv.13/

ten ohen bude doslovný ako ked povedal, že voda bude padať z neba, pričom nikdy predtým nepadala:)
ľubica sa to páči. 
N0B0DY.SK
V evanjeliu a v Zjavení máme varovanie, že čert bude švindľovať a robiť klamné zázraky. Onen oheň z neba asi nebude blesk, ale falošné zjavenia.
13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem.
/Zjv.13/
ceskoslo
Jo, bude toho jako hub po dešti. Byly zázraky, pokání, obrácení, stigmata, člověk by řekl samé dobré ovoce a nakonec to skončilo schismatem. (Palmar de Troya).
Takže žádné odvolávání na dobré ovoce, když tam jsou teologické bludy.
+Joseph+ sa to páči. 
Stylita sa to páči. 
N0B0DY.SK
Českoslo, jeden taký prípad zjavenia sa pred rokmi vyskytol aj istej našej rehoľnej sestre, ktorá mala zjavenia pri akomsi brale/skale. Cnostná rehoľníčka tomu dodávala punc dôveryhodnosti a miesto "pri skale" znelo pekne katolícky. A predsa tam niečo neklapalo a neuznali to.
Peter(skala) sa to páči. 
ceskoslo
Především je opravdu důležité rozlišovat. Ale nikoliv na základě libých, či nelibých pocitů, ale zda je zjevení v souladu s katolickou věroukou. Proto je dobré, se jí zaobírat. Člověk, který nezná nauku své vlastní Církve, naletí hned prvnímu falešnému zjevení.
Peter(skala) sa to páči. 
Peter(skala)
.ako pre koho...
niekomu stači rozhodnutie miestneho... inemu nestačí ... zaleží od toho, ako su pre neho dôležite zjavenia

... hodnota sa meria laskou... ked niekoho milujeme, nestači že nam o nom niekto niečo povie, chce to poriadny dôkaz a hlavne osobne stretnutie, lebo laska, ktora nie je osobná je len virtualna
ceskoslo
No víc pravděpodobné se mi zdá to, že pokud nemáme oficiální vyjádření, že uznává pravost nějakého zjevení, tak že ho asi vůbec nezajímá. Například jsem se dočetl, že zrovna Garabandal Církev vůbec nezkoumá a neřeší. Zamítnutí bylo dostatečné.
Stylita sa to páči. 
Peter(skala)
UVEDOMUJEM, ale čo je viac pravdepodobné, že schaloval alebo neschvaloval?
Ved jedno aj druhe je z inej ruky-zdroja.

Tu ide skôr o rozlišovanie, ktoré suvisi so skusenosťami:
- bud skumam zjavenia poriadne a ide mi o poznanie alebo
- mi ide len o uznanie i za cenu odsudenia Božích Svätých...
ceskoslo
Uvědomuješ si ale, že je něco jiného vydat oficiální stanovisko a něco jiného údajné (tím pádem neověřitelné) soukromé vyjádření na různých webech. Už několikrát jsem narazil na to, že Vatikán tyto pověsti dementoval a např. Jan Pavel II. plně podporoval zamítavé stanovisko místních biskupů.
Stylita sa to páči. 
mike084 sa to páči. 
Peter(skala)
ceskoslo pred 7 minútami
Peter, proč jsi mi smazal pravdivý komentář, že žádný papež, žádný Garabandal neschválil?
www.radiovaticana.cz/clanek.php4

vymazal som, lebo tam okrem toho boli aj haluze, ale ten odkaz sa mi páči:
napr.
A nakonec je třeba připomenout, že existují dvě zjevení, která byla uznána de facto. „První je v mexickém Guadalupe, kde nebyl vydán žádný oficiální dekret, … Viac
ceskoslo
Peter, proč jsi mi smazal pravdivý komentář, že žádný papež, žádný Garabandal neschválil?
www.radiovaticana.cz/clanek.php4
Stylita sa to páči. 
mike084 sa to páči. 
Peter(skala)
ceskoslo pred 2 hodinami
Nevíte někdo, proč odpadl hned ze začátku ten chlapeček a zůstaly jen 2 vizionářky? Udělal s ním někdo rozhovor? Zajímal se někdo o to, proč malé dítě , kterému se zjeví Panna Maria, náhle o ní přestane mít zájem? Nikde jsem se to nedočetl.

...aj pre mna je to zaujimavé, pretože v Dechticiach sa stalo podobne:
Lucia (na vozičku) tiež mala zjavenia, ale rozhodl… Viac
ceskoslo
Nevíte někdo, proč odpadl hned ze začátku ten chlapeček a zůstaly jen 2 vizionářky? Udělal s ním někdo rozhovor? Zajímal se někdo o to, proč malé dítě , kterému se zjeví Panna Maria, náhle o ní přestane mít zájem? Nikde jsem se to nedočetl.