Język
Wyświetlenia
1,4 tys.
Anty_modernista 65 2

„Europa musi otworzyć swoje granice dla wszystkich”

Przedstawiciel ONZ, były Prokurator Generalny Irlandii i były Prezes Banku Goldman Sachs Peter Sutherland nawołuje do otwarcia granic europejskich dla wszystkich, w tym imigrantów ekonomicznych.

Peter Sutherland obecnie specjalny przedstawiciel ONZ do spraw Migracji Międzynarodowej i Rozwoju powiedział, że odmowa przyjęcia wszystkich, którzy chcą żyć w Europie jest obrazą europejskich wartości takich jak godność i równość ludzi. Jak twierdzi, imigranci ekonomiczni to „bojownicy o przetrwanie” i przyszłość Europy.

Przemawiając w Berlinie podczas panelu na temat imigracji, Peter Sutherland, specjalny przedstawiciel ONZ Sekretarza Generalnego do Spraw Międzynarodowej Imigracji, stwierdził również, że europejscy przywódcy muszą zająć się populizmem, który stoi w sprzeczności z wartościami Unii Europejskiej. Sutherland powiedział, że UE musi znaleźć rozwiązanie „problemu ksenofobicznego populizmu”, nazywając opór wobec otwarcia granic sprzeczny z wartościami UE – takimi jak godność i równość ludzi.

Sutherland uważa, że UE nie powinna być obwiniana za nie otwieranie bram Europy dla masowej imigracji ponieważ jest to „wyłączna porażka państw członkowskich, ich rządów”. Peter Sutherland, który swego czasu był najmłodszą osobą kiedykolwiek powołaną do Komisji Europejskiej, zaatakował rządy europejskie, obwiniając je o to, że „grają nacjonalistyczną kartą, będącą pożywką dla populizmu tych, którzy nie wierzą w podstawowe wartości, które mamy”.

Stwierdził, że europejscy przywódcy powinni przestać „robić ceregiele” wokół imigracji. „Teraz jest konieczne” wprowadzenie w czyn europejskich wartości, do których należy otwarcie granic dla imigrantów zarobkowych.

„Nie mówimy tu tylko o uchodźcach. Mówimy o imigrantach ekonomicznych, z których wielu mogłoby być przyszłością, a w chwili obecnej niektórzy są … bojownikami o przetrwanie. Nie wolno odrzucać ich jako nieodpowiednich” – stwierdził.
Sutherland żalił się przy tym, że jego krytycy wypominają mu jego posadę prezesa banku Goldman Sachs (jeden z głównych winowajców wielkiego kryzysu finansowego w 2008 roku), którą piastował przez 25 lat do roku 2015. Z tego powodu, jak twierdził, pomniejsza się jego rolę jako głównego organizatora panelu, który umożliwił dyskusję nad tym jak najlepiej rozwiązać kwestię imigrantów.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza Sutherland powiedział, że media są odpowiedzialne za przeciwdziałanie populizmowi poprzez „przedstawianie faktów w pozytywny sposób”. I dlatego jego zdaniem to właśnie one są „największą porażką w tej debacie. Zamiast osłabiać populizm, który tworzy ksenofobię, wiele organizacji robi coś przeciwnego.”

Trudno wyjaśnić, dlaczego Peter Sutherland wierzy, że masowa imigracja niewykwalifikowanych imigrantów z biednych krajów miałaby być korzystna dla europejskiej gospodarki, gdy fakty sugerują, że są oni poważnym obciążeniem dla ekonomii państw UE. Migranci spoza UE kosztują Wielką Brytanię 17 mld £ rocznie netto, podczas gdy na całym kontynencie stanowią wielokrotnie większą liczbę bezrobotnych niż wśród rdzennych Europejczyków. Dowodem na to są zestawienia danych statystycznych z różnych krajów europejskich. Na przykład, 65 % pozaeuropejskich imigrantów, którzy przybyli do Holandii w 1990 nadal żyje na zasiłkach. Raport Instytutu Badań Polityki Społecznej zwraca uwagę na fakt, że wskaźnik zatrudnienia osób z somalijskich środowisk w Wielkiej Brytanii rzadko przekracza 20%. Prócz tego nijak ma się do rzeczywistości stwierdzenie Sutherlanda, że zasadnicze znaczenie dla Europy ma wiek imigrantów jako czynnik równoważący proces starzenia się populacji Europy.
W grudniu Bank Anglii prognozował, że w najbliższych latach, w wyniku automatyzacji połowa miejsc pracy w Wielkiej Brytanii zostanie utracona na rzecz robotów. Dla przykładu, w dalekiej Japonii, mimo starzejącej się i dramatycznie kurczącej liczby ludności, obywatele odrzucili wielokrotne wezwania do masowej migracji w celu „zrównoważenia” wieku populacji kierowane do Japończyków przez międzynarodowe instytucje takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

MFW zauważył, że zagraniczni pracownicy stanowią tylko 0,3 % japońskiej siły roboczej. Nie wspomniał jednak o tym, że w kwietniu tego roku stopa bezrobocia w Japonii wyniosła zaledwie 3,2%, a Japończycy od lat cieszą się jednym z najwyższych standardów życia na świecie.

W 2012 roku Peter Sutherland, stwierdził, że kraje europejskie muszą stać się wielokulturowe „jakkolwiek może być trudno wytłumaczyć to obywatelom tych państw”. Nazywając imigrację „istotną dynamiką dla wzrostu gospodarczego”. Powiedział, że UE powinna podważyć homogeniczność jej państw członkowskich. Jako udane tego przykłady wymienił Amerykę Północną, Australię i Nową Zelandię, gdzie ludzie pochodzenia europejskiego wkrótce będą mniejszością.
Zdaniem Sutherlanda, jednostka powinna mieć wolność wyboru co do tego gdzie chce żyć i to na najbardziej podstawowym poziomie. Dlatego uważa, że UE powinna zaprzestać wyszukiwania „wysoko wykwalifikowanych migrantów” i znieść restrykcje dla nisko wykwalifikowanych. Warto zapamiętać nazwisko Petera Sutherlanda. Od lat jest on obok Georga Sorosa najbardziej wpływowym i aktywnym rzecznikiem wielokulturowego świata bez granic.

breitbart.com

ndie.pl/europa-musi-otw…

Patrz także:

,,Małe kalendarium "religii pokoju"

Gdy terrorysta biegał z bronią po Monachium, niemiecka telewizja… nadawała o demokracji w Polsce

Roczne plany przesiedleń, wspólne procedury azylowe. Eurokraci mają nowe pomysły na politykę imigra…

Caritas z episkopatem będą ściągać islamistów do Polski!!!

Włochy: Caritas nakazuje wiernym „modlić się w ciszy”, by nie drażnić afrykańskich imigrantów

Coś niebywałego! Soros otworzył w Polsce organizację „Refugees Welcome Polska”! Pomaga ściągać uchodźców!

Fundacja Georga Sorosa chce zakneblować usta Polakom

Unia narzuci nam pomysły eurokratów. Imigrantów przyjmiemy dobrowolnie, ale przymusowo

Napisz komentarz …
stanislawp
Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii – oświadczył w Montrealu melchicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart. To reakcja na inicjatywę kanadyjskich władz, które zadeklarowały gotowość przyjęcia 25 tys. uchodźców z Syrii.
-------------
Czy dać wam wypowiedź po angielsku .. bo wygląda że niektórzy jak @MariaBarbara nie rozumieją po polsku i wola pogaduchy fałszywego pasterza aby otwierać … Więcej
Premizl Constans
Bergolenie Żyda i kukiełki fartuszkowców, które Polska powinna jednym uchem wpuścić, a drugim wypuścić.
stanislawp lubi to. 
Rafał_Ovile
VRS DK - Socjologiczna diagnoza kryzysu Kościoła z domieszką synkretyzmu religijnego. Nieznajomość przyczyn kryzysu i sposobów wyjścia prowadzi do odskoczni. A tutaj dość radykalny odjazd w eschatologii. Człowiek po 'sądzie na Krzyżu" nie ma grzechu - i Sądu nie będzie tylko miłosierdzie i przebaczenie (też bym tak chciał:).
Quas Primas lubi to. 
VRS
Ciąg dalszy intoksykacji - do kapłanów:
""Niech da nam łaskę bycia żyjącymi pisarzami ewangelii; niech nasza Matka Miłosierdzia uczy nas troszczyć się konkretnie o rany Jezusa w naszych potrzebujących braciach i siostrach, zarówno bliskich, jak i dalekich, chorego i migranta, ponieważ służąc cierpiącym oddajemy cześć ciału Chrystusa. Niech Maryja Panna pomaga nam poświęcać się aż do końca na … Więcej
VRS
@biniobill
Tak jak myślałem, nie chodzi ci o wyjaśnienie sprawy (podałem źródło i link do niego), tylko o nawalankę i wyzwiska. Jesteś zbyt leniwy, żeby coś przeczytać, wolisz taplanie w błocie. Bez odbioru.
VRS
@biniobill
Bardzo ciekawy sposób pytania stosujesz, firmując jednocześnie tekst pod kłamliwym tytułem "Tradycjonaliści największym zagrożeniem... etc." Niemniej odpowiem - źródło jest podane w linku niżej jest to Dyrektorium katechistów tom 1, który opublikowano, bo reszta jest tajna. W wersji angielskiej Dyrektorium katechetyczne dla zespołów katechistów - tom 1 od strony 58.
VRS
@Rafał_Ovile

No to nie pomogę, bo idee K / C formujące neokatechumenat są obarczone z natury mega-subiektywizmem, np. Jezusa Chrystusa spotykasz poza naturalnym religijnie kościołem i Mszą.
“Jeśli zbudujesz wielką świątynię, będą mogli ujrzeć Boga na poziomie naturalnej religijności, ale niekoniecznie Boga Jezusa Chrystusa. Jezus Chrystus uczynił się jednym z ludzi. To w chrześcijanach … Więcej
Rafał_Ovile
VRS To nie może być obarczone subiektywizmem jak tutaj czy obiektywnym idealizmem. Powinno być Magisterium lub Cud Eucharystyczny. N.p. na LTM były cuda - Lanciano itp. i na NOM ostatnio w Legnicy i Sokółce u nas. A na neo?
VRS
no to trzeba by było przegrzebać katechezy Kiko i Carmen czy w ogóle poruszają tę kwestię (być może w ogóle nie, bo jest wg nich nieistotna)
tu mam linki i materiały dot. neo, które kiedyś zbierałem z glorii, ale czy coś tam jest - nie mam pojęcia
nondraco.wordpress.com
VRS
@Rafał_Ovile

Neo jest przecież tajne oprócz 1 tomu dyrektorium który wsadzałem po angielsku na glorię i powinien być, z tego co wiem dalsze ma nie lubiący Kiko pan z Guam, ale informacje cedzi - można u niego na blogu przeczytać o przrbiegu kolejnych skrutyniów.
Rafał_Ovile
m.rekinek gorzej? gdy zbliżamy się do dna to powinniśmy się odbić/ Anty_modernista/Quas Primas/VRS Jeśli macie link do opracowań dot. Transsubstancjacji w neo, to proszę.
VRS
@m.rekinek

Nie oszukujmy się - jest bardzo źle, jeśli Pan Bóg nie zainterweniuje, będzie gorzej.
Quas Primas lubi to. 
Anty_modernista lubi to. 
Anty_modernista
Może zaprosi Dudę na łamanie macy, wino z garnka i kółko graniaste przy menorce.
m.rekinek
Rafał_Ovile
Przyznam , że z przerażeniem czytam te wszystkie sensacje w komentarzach pod tym medium , czyli jest gorzej niż źle ...
VRS
@Rafał_Ovile
Pewnie dopłacił do imprezy to wymaga. Dlatego wykorzysta tzw. Campus Misericordiae zanim go zwiną tak jak kiedyś Tusku słupy ogłoszeniowe.
www.krk2016.eu
krakow2016cnc.pl
Rafał_Ovile
m.rekinek Mogę Wam powiedzieć że przed ŚDM trwała na kazaniach socjotechniczna akcja wymuszania zaangażowania się w ŚDM./ Podobno w poniedziałek ma być Kiko i spotkanie ok. 100-200 tys./ Quas Primas nie, chyba Kard wynika z informacji?
VRS
""Znam gorzki smak udawanej gościny – jak u faryzeusza Szymona, który"... nie pozwolił na budowę meczetu
m.rekinek
Minął trzeci dzień pielgrzymki i trzeci , kolejny dzień , nieustającej propagandy pro imigracyjnej ze strony papieża i niektórych herezjarchów. Nasze najgorsze obawy , niestety sprawdziły się. Biskup Ryś jeszcze ,,dorzucił do pieca" swoimi rozważaniami Drogi Krzyżowej. Wspiął się na wyżyny , a nawet himalaje psychomanipulatorstwa.
Jest taki punkt w ,,szczegółowym rachunku sumienia" , którego pewn… Więcej
aseret2 lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Rafał_Ovile
VRS To nie jest podliz. Jest programowe wdrażanie nauki(herezji fałszywego miłosierdzia) Kard. Kaspera w archidiecezji krakowskiej i w całej Polsce. Osobiście miałem okazję rozmawiać z jednym z ks. profesorów który sam je głosił i bronił w ozcekiwaniu na AL... bp. Ryś też usprawiedliwiał Papieża po Synodzie... Tu nie ma przypadków
Anty_modernista
Dziś na TVP info komentator zażartował że żydzi pewnie nie będą zbyt zadowoleni słysząc z ust Franciszka o Jezusie Chrystusie w ofiarach Auschwitz.
Jak by nie patrzeć podpadł starszym braciom...
Agnus lubi to. 
Quas Primas
Czyli bp Ryś "wywalczył" sobie rabinat?
-------------------------------------------------
Rafał_Ovile

Anty_modernista Były obawy o zastępstwo na górze ale podobno Kard. Ryłko szykuje się na rządy w Krakowie.
VRS
Jeszcze - a propos dzisiejszego podlizu bp Rysia wobec Franciszka w kwestii migrantów: zastanawiam czemu nie napisał św. Janie Kapistranie, św. Piusie V, św. Bernardzie z Clairvaux, błogosławiony Marku z Aviano, namawiając do obrony Europy przed muzułmanami, krzyżowaliście Chrystusa, dlatego że baliście się ich religii! Absurd byłby konsekwentny i zupełny.
Przypominam też że specjalnie pod dzisie… Więcej
Anty_modernista lubi to. 
Anty_modernista
VRS
@Rafał_Ovile
Kard. Ryłko ostatnio pojechał specjalnie do Hiszpanii koncelebrować na pogrzebie Carmen.
---
Może zrobią podwójną kanonizację z Lutrem
stanislawp lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Anty_modernista
Bez Tabernakulum - kościół bł. Jana Pawła II w Krakowie
Nie ma Tabernakulum, nie ma wody święconej, nie ma ławek tylko składane krzesełka które można wynieść. Tylko tańcować!
VRS
@Rafał_Ovile

Kard. Ryłko ostatnio pojechał specjalnie do Hiszpanii koncelebrować na pogrzebie Carmen.
Rafał_Ovile
VRS statut zatwierdzony dekretem z 11 maja 2008 wręczenie dekretu odbyło się 2008 w obecności 100 osób, w tym pierwszych katechistów wędrownych. Dokument wręczył kardynał Ryłko, Anty_modernista Przed końcem żydzi mają się nawrócić to będzie jeden ze znaków przed paruzją.
Anty_modernista
VRS
Nie mówiąc już o ryzyku że wpadnie na pomysł sprowadzenia "relikwii" Carmen Hernandez.
---
Na Wawel?
aseret2 lubi to. 
Quas Primas lubi to. 
VRS
Nie mówiąc już o ryzyku że wpadnie na pomysł sprowadzenia "relikwii" Carmen Hernandez.
Quas Primas lubi to. 
Anty_modernista lubi to. 
Anty_modernista
VRS
@Rafał_Ovile
No to trzeba przygotować się na neokatechumenalny stół i gitary w katedrze nad grobami królów.
---
Kyrie eleison. Boże nie dopuść tego żydostwa
stanislawp
Najpierw judaiści wewnątrz Koscioła chcieli nauczyć Chrzescijan nadstawiania policzkow Zydom, zydomasonom, talmudczykom...
Potem dodali że Chrześcijanie tez musza nadstawiać policzki do bicia i jezeli trzeba to gardła do podrzynania dla muzułmanów aby im nie utrudniać zdobywania i islamizacji Europy!
Najgroźniejszym jest ten zboczeniec na najwyzszym stanowisku który teraz depcze Świetą Ziemie … Więcej
VRS
@Rafał_Ovile

No to trzeba przygotować się na neokatechumenalny stół i gitary w katedrze nad grobami królów.
Anty_modernista lubi to. 
Anty_modernista
Rafał_Ovile
Anty_modernista Były obawy o zastępstwo na górze ale podobno Kard. Ryłko szykuje się na rządy w Krakowie.
---
Czyli jest dżuma a będzie cholera
Anty_modernista
Pracują w pocie czoła i z determinacją godną pozazdroszczenia gdyby nie fakt że robią to na pożytek diabłu, a nie Bogu. Gdyby z tą samą zawziętością bronili depozytu prawdziwej wiary Katolickiej i nawracali do niej...
Rafał_Ovile
Anty_modernista Były obawy o zastępstwo na górze ale podobno Kard. Ryłko szykuje się na rządy w Krakowie.
VRS
Bp Rysio nawet zmienił swoją stałą śpiewkę o tym że "łączy nas wiara Jezusa" i o judeochrześcijaństwie i pod zadany temat wyprodukował coś takiego:
"Bo byłeś obcy! Bo należałeś do innego narodu, wyznającego inną religię… "
Anty_modernista lubi to. 
Anty_modernista
W końcu nie po to tyle stanowisk mozolnie masoni obsadzali od diecezji po Watykan by teraz odwalali chałturę.
Quas Primas lubi to. 
Agata.B lubi to. 
VRS
Ale trzeba przyznać genialnie rozpisują to na role:

Prezentujemy rozważania poszczególnych stacji i zdjęcia z Drogi Krzyżowej odprawionej podczas ŚDM na Błoniach. Autorem rozważań jest bp Grzegorz Ryś.

Stacja I

Jezus skazany na śmierć

PODRÓŻNYCH W DOM PRZYJĄĆ


Panie Jezu, już na początku swej drogi do Jerozolimy, a więc ku śmierci, zostałeś odrzucony – nie przyjęto Cię. Bo byłeś obcy! … Więcej
Quas Primas lubi to. 
Anty_modernista lubi to. 
stanislawp
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego (1 Kor 6, 9-10).
aseret2
Rebe oszołomie a ska to wytrzasnąłeś te brednie . Prawda o islamie jest taka : ISLAM TO TOTALITARNY , EKSPANSYWNY . PODRZEGAJĄCY SYSTEM POLITYCZNY UDAJĄCY RELIGIE WG KTÓREJ MOŻNA GWAŁCIĆ NOWO NARODZONE MALEŃSTWA ŻENIĆ SIĘ NAWET Z 12 LETNIMI DZIEWCZYNKAMI , BIĆ A NAWET ZABIĆ ŻONĘ ETC ETC to tylko niektóre z ich obrzydliwości ......
Anty_modernista lubi to. 
aseret2
Odnośnie powyższego Medium do TEGO OD OBRONY TRADYCJI . Już tak zdesperowany , że pod swoimi mediami sam siebie komentuje tak samo jak Łona.
Już wszyscy mądrzy z właściwie ukształtowanym sumieniem spostrzegli , że nie należy z nimi dyskutować , ze coś z nim nie tak , dlatego takim człowiekiem jak W obronie tradycji.... łatwo mogą manipulować tacy jak Sutherland i Soros ....
Quas Primas lubi to. 
yaphet lubi to. 
Agnus
Zbliża się rzeź. Łaźnia na kąpiel we krwi już otwarta...
Quas Primas lubi to. 
adan2
W obronie Tradycji Kościoła
Rebelius: Ewangelia naucza miłowania nieprzyjaciół i nie stosowania zasady odwetu "oko za oko,ząb za ząb". Dlaczego zatem katolicy nie przyjmują tego nauczania ?
...
Prawdziwi katolicy przyjmują, natomiast poganie uważający się za katolików nie przyjęli jeszcze Ewangelii.
=======================================
i to właśnie bracia i siostry nazywamy hipokryzją
Quas Primas lubi to. 
adan2
Rebelius

Cytowane są przy tym słowa proroka Mahometa mówiącego o tym, że muzułmanin, który podniesie rękę na żyda czy chrześcijanina, na Sądzie Ostatecznym nie otrzyma rozgrzeszenia.

To zupełnie odmienne przesłanie od tego, które głosi Państwo Islamskie propagujące dżihad, czyli wojnę z niewiernymi, a której to ideologii ulega we Francji i w Europie wielu, przede wszystkim młodych ludzi - jak … Więcej
Agata.B
prof. Krystyna Pawłowicz na jednym z portali społecznościowych, odnosząc się do trwającej w mediach propagandy, wmawiającej społeczeństwu, że ten, kto nie opowiada się za przyjmowaniem do Polski muzułmańskich imigrantów, nie ma w sobie miłosierdzia.
„Przecież brudne kopyta i rogi wystają wam spod waszych „ornatów”. Widzimy to.” dodała. „Polacy twardo jednak stoją pod Krzyże… Więcej
Quas Primas lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Agata.B
Rebelius brudne kopyta i rogi wystają spod Twojego „ornatu” Więcej
Agata.B
mocne.Co na to współcześni Niemcy którzy nie zapłacili Polsce miliardy dolarów za zburzona Warszawę
----------------
Cytaty Bismarcka kanclerza Cesarstwa Niemieckiego, niemieckigo polityka i męża stanu tak bardzo uwielbiane przez antypolaków na Śląsku i Opolszczyźnie .
Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.