Język
Wyświetlenia
1,6 tys.
karinka 1 2

Jesteś przeciw aborcji i za normalnym małżeństwem? To znaczy, że jesteś „terrorystą”. Nie to nie feministka, to ksiądz tak mówi!


Te słowa naprawdę szokują. A szok jest tym większy, że wypowiedział je kapłan katolicki, człowiek bardzo znany w Wielkiej Brytanii, a opublikowane one zostały na łamach „Catholic Times”.

Znany duchowny katolicki i felietonista „Catholic Times” potępił duchownych opowiadających się za życiem i rodziną, określając ich mianem „krypto-terrorystów”. Ks. Basil Loftus oznajmił, że jest zaniepokojony „skupionymi na jednym temacie fanatykami”, którzy „skoncentrowani na seksie i małżeństwie”, „komunii na język” i „celibacie duchownych”, antykoncepcji.

Zdaniem duchownych osoby takie, w tym kapłani, są w istocie terrorystami. Fanatykami i terrorystami są jego zdaniem także ci wszyscy, którzy nie opowiadają się za dopuszczeniem kobiet do ołtarza, nie chcą dopuścić do Komunii polityków, którzy głosowali za aborcją, a także biskupi, którzy odmawiają rozeznawania w sprawie rozwodników w ponownych związkach i osób w „niekonwencjonalnych sytuacjach domowych” i ich przystępowania do Komunii. - Wszyscy oni są krypto-terrorystami - oznajmił ks. Loftus.

Duchownemu nie podoba się także wybór dokonany wśród amerykańskich biskupów, którzy na przewodniczącego komitetu pro life nie wybrali prohomoseksualnego liberała, ale… arcybiskupa Naumanna, który - zdaniem ks. Loftusa - otoczyłby każdą klinikę aborcyjną namiotami w kolorach papieskich, a w nich strażą prowadzoną przez ludzi o „ponurych twarzach” i odmawiających różaniec przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Czytając te słowa ks. Loftusa można odnieść wrażenie, że miał on naprawdę dobrą, sowiecką szkołę antykatolicyzmu i antykonserwatyzmu. Już sowieci wiedzieli, że aby wygrać debatę światopoglądową trzeba wszystkich przeciwników komunizmu nazwać faszystami. Ks. Loftus idzie tą samą drogą i wszystkich przeciwników dekonstrukcji Kościoła określa „terrorystami”. On sam jest zaś… pożytecznym idiotą!

Tomasz P. Terlikowski

Autor: Tomasz P. Terlikowski
Źródło: LifeSiteNews.com/Mały Dziennik
18:30 6 grudnia 2017

malydziennik.pl/jestes-przeciw-…
Napisz komentarz
baranek
Tylko patrzeć jak Franciszek go ekskomunikuje, albo przynajmniej suspenduje. Biedaczek się pewnie tego nie spodziewa....
Napisz komentarz