Jazyk
Pozretia
433
csk.news 4

Útočil kardinál Napier na dubia-kardinálov?

Kardinál Wilfrid Napier z Durbanu v Juhoafrickej republike zverejnil 10. augusta na Twitteri úvodník amerického kňaza Louisa J. Camelira, ktorý pôvodne vyšiel už v januári v jezuitskom časopise America. Camelir v ňom obhajuje rozhodnutie pápeža Františka odmietnuť dialóg s dubia-kardinálmi a obviňuje ich z "nepochopenia podstaty - či dokonca - zo zanedbávania svojho poslania a služby podľa vzoru samotného Ježiša". Napier nazval tento článok "ďalším zaujímavým pohľadom na Dubia."

Väčšina z jeho odberateľov na Twitteri s ním ale nesúhlasí. Jeden z nich napísal:"Camelir nepredložil jediný rozumný dôvod, prečo na dubia neodpovedať." Iný zas: "Zaujímavý pohľad od moderných jezuitov, ktorí sa otvorene chvália svojou láskou ku homosexualite. Čo sa stalo, Eminencia? Je to tak smutné."

Obrázok: Wilfrid Napier, © GovernmentZA, CC BY-ND, #newsVpurkdlsxd

Napísať komentár
Beno
Možná bys měl číst pozorněji, zbavit se předsudečnosti a pak bys možná mohl pochopit, že tato zpráva csk.news je o příspěvku kardinála Napiera na Twitteru. Jaký zdroj bys ještě chtěl? mobile.twitter.com/cardinalnapier
Hoki
Právě to mne zajímá, odkud čerpají - ryze pro objektivitu. ZDROJ by měl být uveden.... Novinářská etika by měla být na místě.
N0B0DY.SK
Hoki, no predsa od tých ktorí nenávidia RKC, možno lefebvristi alebo pravoslávni. To je jedno, nemusí nás to zaujímať, smrdí to diablom. Odpornejšie než obsah žumpy a oblivaný záchod v krčme.
Hoki
Milá žumpo @csk.news , opakovaně prosím o informace z kterých jsou tvé bulvární zprávy čerpány. Děkuji.