Język
Wyświetlenia
993
pl.news 4 1

Kardynał Lizbony pozwala na komunię dla cudzołożników

Kard. Manuel Clemente z Lizbony (Portugalia) wydał wytyczne do implementacji Amoris Laetitia w Patriarchacie Łacińskim Lizbony.

Tekst jest zgodny z kontrowersyjnymi wytycznymi episkopatu argentyńskiego, które zostały też zatwierdzone przez papieża Franciszka.

Clemente pozwala na komunię dla osób, które po rozwodzie weszły w nowe związki, ale w tzw. "wyjątkowych okolicznościach". W swoich dwuznacznych wytycznych jednak nie definiuje, co miało by decydować o tym, że okoliczności są "wyjątkowe".

Warto dodać, że ani papież Franciszek, ani kard. Clemente nie mają władzy, by zmieniać doktrynę katolicką, ponieważ zgodnie z 2 Kor 1,24 nie mają takich kompetencji: "Nie żeby okazać nasze władztwo nad wiarą wasza".

Grafika: Manuel Clemente, © Patriarcado de Lisboa, CC BY-SA, #newsIolmnvpxyv
Napisz komentarz
Kunegunda
Robią co chcą ! Wypełniają sie pisma....
Quas Primas lubi to. 
ŚW.FILOMENA
Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić się też … Więcej
Weronika.S
Całe zło, skrywane za Benedykta XVI, wychodzi teraz jak żmije spod ziemi.
wacula25@wp.pl lubi to. 
predex
Ciekawe co na to Jan Chrzciciel mu odpowie, za co obcięli mu głowę.
wacula25@wp.pl lubi to.