Język
Wyświetlenia
587
ledun 4 4

Dlatego reforma sądownictwa jest konieczna! Sąd poszedł na rękę Kijowskiemu

Telewizja Republika

Sąd poszedł na rękę Kijowskiemu – informuje "Rzeczpospolita". Były przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji nie musi już zgłaszać się na policję.

29 sierpnia Sąd Rejonowy w Świdnicy uchylił środki zapobiegawcze, które 28 czerwca zastosowała prokuratura wobec Kijowskiego. Chodzi o obowiązek informowania prokuratora o każdym wyjeździe z miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu z niektórymi osobami, a przede wszystkim dozór policji polegający na zgłaszaniu się raz w tygodniu na komisariat.

Środki zapobiegawcze dotyczą śledztwa w sprawie faktur wystawionych przez Kijowskiego na rzecz KOD.

Przypomnijmy, że Onet ujawnił w tym roku, iż pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD w 2016 r. trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej.

Chodziło o faktury na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych.
Według ustaleń Onetu, sześć faktur - każda na taką samą kwotę 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto – zapłacił Komitet Społeczny KOD na rzecz spółki MKM Studio należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny. Pieniądze pochodziły z funduszy Komitetu Społecznego KOD, czyli ze zbiórki publicznej.

Źródło: "Rzeczpospolita", onet.pl

beta.telewizjarepublika.pl/dlatego-reforma…

Napisz komentarz …
michael81
kasta bydła, wszystko im wolno, ale ich ruszać nie wolno było od tylu lat. Wszędzie każdy jest kontrolowany i odpowiedzialny za swoją pracę, a to bydło robi co chce, kradną w marketach, jeżdżą po pijanemu, pokażą legitymację i git. PiS zróbcie z tym porządek, instytucja dyscyplinarna musi powstać, ten, co ma czyste sumienie nie musi się niczego bać.
rysio
PiS zrobi porządek z kliką sędziowską.