Język
Wyświetlenia
1,9 tys.
pl.news 4

FSSPX: rebelia wśród paryskich wiernych

10 maja Bractwo Kapłańskie św. Piusa X zawiesiło ośmiu znanych księży francuskiego okręgu za podpisanie oświadczenia krytycznego względem stanowiska Bractwa w sprawie uznania małżeństw kapłanów FSSPX. W gronie wykluczonych znalazł się między innymi o. Patrick de la Rocque z parafii św. Mikołaja z Chardonnet w Paryżu, prawdopodobnie największej parafii Bractwa.

W ostatnią niedzielę przed homilią przełożony francuskiego okręgu, o. Christian Bouchacourt, odczytał oświadczenie uzasadniające działanie FSSPX. W czasie odczytywania treści od na znak protestu z kościoła wyszło od 30 do 50% wiernych (według contre-info.com). Kilkanaścioro wiernych odśpiewało też dziesiątkę różańca pod amboną, co wywołało niewielki spór.

Według contre-info.com, różnice pomiędzy przełożonymi FSSPX a jego francuskimi księżmi, którzy są przeciwni innemu niż doktrynalne zbliżeniu z Rzymem, są wciąż znaczące.

Grafika: Saint Nicolas du Chardonnet, © Tales of a Wanderer, Flickr, CC BY-NC, #newsGgozdanzye
adan2
W czasie odczytywania treści od na znak protestu z kościoła wyszło od 30 do 50% wiernych
==========================================
w wojsku nazywa się to dezercja ,w czasie wojny za to jest kula w łeb ,nie może być tak że szeregowy decyduje ,teraz jest wojna
antymodern
"...sprawie uznania małżeństw kapłanów FSSPX..."
Tu nie chodzi o małżeństwa kapłanów tylko zawieranych przed kapłanami bractwa a to duża różnica.
Croisade
:( Diabeł wszędzie miesza.To smutne,że są takie podziały. :( Mam nadzieję,że wszystko się jakoś ułoży.