Clicks1.7K
csk.news
9

Trest smrti: "Svätá stolica sa zjavne mýli"

Farnosť Bratstva svätého Petra vo Westwood v Kansase vyvesila tento oznam na bulletin na tento víkend

Vážený Farár,

Možno ste si prečítali, že Kongregácia pre Náuku Viery nedávno oznámila, že Katechizmus Katolíckej Cirkvi bude zmenený tak, aby učil, že trest smrti, tj súdne odsúdenie zločinu na smrť, príslušnou autoritou, je teraz považovať za neprípustné.

Ak necháme akúkoľvek diskusiu o podrobnostiach a odkazujeme len na všeobecný princíp, takáto situácia je v rozpore s prirodzeným zákonom a neustálym vyučovaním Cirkvi.

Svätá stolica sa zjavne mýli a podľa môjho názoru by sa žiadny Katolík v tomto ohľade nemal cítiť viazaný na Katechizmus.

Prosím, modlite sa za Pápeža a biskupov.

Panna Mária z Fatimy, modlite sa za nás.

Otec John Fongemie

#newsUomvgsilee
Zedad
@N0B0DY.SK interupce a eutanazie ano. Poděkujme papeži Františkovi.
Segal
Zedad
@miňocraft trest smrti nebyl Církvi odmitnut
Peter(skala)
miňocraft pred 59 minútami
Disciplinárne zákony nie sú dogmy viery a pápeži ich môžu meniť.Keď výkonná moc popraví zločinca,popraví aj nádej na jeho obrátenie.

ked hovoriš, že "nie su dogmy" tak maš pravdu, aj keby išlo o dogmatické učenie. Rozdiel je v tom, že dogmy sa definuju raz a navždy a to papežskou bullou, ale existuje dogmaticke učenie napr.Lumen Gentium (dogmaticka …More
miňocraft pred 59 minútami
Disciplinárne zákony nie sú dogmy viery a pápeži ich môžu meniť.Keď výkonná moc popraví zločinca,popraví aj nádej na jeho obrátenie.

ked hovoriš, že "nie su dogmy" tak maš pravdu, aj keby išlo o dogmatické učenie. Rozdiel je v tom, že dogmy sa definuju raz a navždy a to papežskou bullou, ale existuje dogmaticke učenie napr.Lumen Gentium (dogmaticka konštitucia) 2VK. kde je tiež definovane učenie, ale povedal by som, že aj pripade trestu smrti ide o desciplinarne ustanovenia, ktoré sa uplatnuju v Cirkvi podla okolností.

Niečo podobne ako pôst.
Pôst je definovaný na popolcovu stredu a velký piatok, kedy je zakazane jesť mäsitý pokrm. Ak by sme išli viac do hlbky v učení o pôste, tak by sme našli dalšie dni, kedy sa nemáme a máme postiť.

Predsa však existuju dni, kedy deň pôstu v určité roky alebo mesiace pripadaju na sviatok, takže sa vtedy pôst ruší.

Takže tu pre niekoho tiež ostáva dilema:
1.mám postiť
2.alebo nemam postiť.

Nie každý to vie a kedže vie len že sa má postiť, tak nepripustí aby mu niekto hovoril, že nemá postiť.

Aj trest smrti z princípu je povolený v určitých pripadoch, čo učí cirkev ako zákon, a predsa existuju obdobia, kedy Boh cez papeža (Svätu Stolicu) môže nariadiť zmenu. Ide o sice len o dočasnu zmenu, čiže nehovorí že predošlé učenie bolo zlé, ale momentalne to bude ináč a možno časom sa to vrati ako predtým..

tak to je aj v pripade pôstu alebo osláv a iných disciplinarnych nariadení.

Problem nie v papežovi ale v neinformovanosti o tom, čo papež učí a vôbec, čo Cirkev - Sväta Stolica učí.
miňocraft
Disciplinárne zákony nie sú dogmy viery a pápeži ich môžu meniť.Keď výkonná moc popraví zločinca,popraví aj nádej na jeho obrátenie.
Segal likes this.
miňocraft
Čo si mám prečítať?csk news?
Zedad
@miňocraft si to přečti
miňocraft
Nerozumiem tomu povyku,veď trest smrti odmietal aj sv.Jan Pavol II
Segal likes this.
adrianicm
Aspoň vidíte kam vas dovádza vaša rogoróznosť. Pápež chce preukázať milosrdenstvo Božie a vy ste slepí. Túžite len po spravodlivosti. Skutoční farizeji.
miňocraft likes this.