Kalba
Paspaudimai
68
lt.news

Pranciškus sunaikino „Santuokos ir Šeimos Institutą“

Romėniškasis bei Popiežiškasis Santuokos ir Šeimos Institutas, įkurtas Jono Paulios II, kad šis gintų krikščioniškų šeimų neišardomumą ir kovotų prieš abortą, neseniai Popiežiaus Pranciškaus buvo sunaikintas per neseniai vykusį motu proprio. Dabartinė instituto forma šis vadinsis „Jono Pauliaus II Popiežiškasis ir Teologinis Institutas Santuokai ir Šeimos Mokslams“. Jis užsitraukė Pranciškaus nemalonę, nes ši gina katalikiškąją doktriną per Šeimos Sinodą, nors Pranciškus pašalino šį institutą iš Sinodo darbų.

Dabar Pranciškus nori, kad šis institutas propaguotų jo kontraversiškąjį dokumentą Amoris Laetita, kuris iš esmės reliatyvizuoja neatskiriamą ir neišardomą krikščioniškąją santuoką. Tai taip pat plačiai laikoma tiesioginiu antausiu Jonui Pauliui II.

Miglotoje motu proprio de facto formuluotėje galima įžiūrėti tai, kad ši išmeta ar pašalina katalikiškąją doktriną ir pastoracinę veiklą, kaip „pasenusius praeities modelius ir formas“, tai paprastas ir dažnas triukas tiesiog atleisti priešininką iš šio pozicijos nepateikiant tinkamų argumentų.

Motu proprio buvo paskelbtas rugsėjo 19 dieną, tačiau nurodo, kad atlikimo data yra rugsėjo 8. Tai yra vos dvi dienos po vieno iš Dubia Kardinolų Carlo Caffarra mirties. Šis asmuo buvo instituto įkūrėjas ir prezidentas, nuožmus bei įžvalgus Amoris Laetitia kritikas.

Šis žingnis nurodo, kad Pranciškus tik dar labiau pagilina Amoris Laetitia chizmą Katalikiškoje Bažnyčioje.

#newsXzzkidcyff