Język
Wyświetlenia
978
Pascendis Dominicis Gregis 5 8

Ostrzeżenie

Z różnych stron otrzymałem zapytanie, co sądzić o modlitwie, która rozchodzi się z rąk do rąk w ten sposób, że pod nią umieszczone jest polecenie, by ją przepisać 10 razy i rozesłać w 10 różnych miejsc. W końcu podana jest groźba dla tych, którzy to wypełnić nie zechcą. Nawet pod jedną z nich znajduje się notatka, że modlitwa ta była przesłana biskupowi.

Otóż przepisywać podobnych modlitw z pogróżkami nie wolno. Jest to bowiem zabobonem i przyczynia się do ośmieszenia św. wiary. Osoby więc szerzące takie bzdury nie mogą być wymówione od grzechu.

Drukowane modlitwy wydawane oddzielnie, jako też zbiory modlitw (książki do nabożeństwa) muszą być zaopatrzone pozwoleniem Biskupa. W ramach wątpliwych należy zasięgnąć rady własnego ks. Proboszcza.
sylwia31
No wlasnie najlepiej odpisac : pomodle sie sam lub np. Ofiaruje Msze w intencji..... ale nie bede sie bawil w lancuszki....... krotka pilka !
Tymoteusz
Kilka dni temu otrzymałem podobnego sms-a, jeżeli chodzi o metodę.
Chodziło o to, żeby odmówić 1 Zdrowaś Maryjo w intencji chorych w hospicjum na prośbę jakiegoś księdza i przesłać 10-ciu osobom tegoż sms-a, a w razie niechęci z mojej strony, proszono mnie w tym sms-ie, żebym odpisał nadawcy, żeby nie przerwał się ten łańcuszek (zabobon, okultyzm w jakiejś mierze).
Odpisałem mojemu koledze … Więcej
Sykomora
Też dostaję to co jakiś czas i to zawsze od tych samych osób. Ludzie niby wierzący w Boga ale i w zabobony.
@Tymoteusz @Sykomora Ja też co jakiś czas dostaję tego typu sms w formie łańcuszka. Wcześniej też nie wiedziałem, że to są modlitwy zabobonne i mają na celu wzbudzić poczucie winy. Od kiedy dowiedziałem się, że św. Maksymilian też miał problem z tego typu modlitwami i rozjaśnił ten problem nazywając to zabobonem wiem już, jak w takich przypadkach działać.
Ale najgorsze jest to, że kiedy mówię… Więcej
Anieobecny
Ostatnio dostałem takie ,,prośby''
Śmierdzi zabobonem
TE CZSY się rozkręcają...
,,...atakowani z każdej strony...''