Język
Wyświetlenia
899
Podlasie5 4 6

Szczepionki przeciw grypie są nieskuteczne - mówią najnowsze badania

sekrety-zdrowia.org/szczepionki-prz…
3 listopada 2017
Szczepionki przeciw grypie jak się okazuje są całkowicie nieskuteczne a nawet szkodliwe – do takich wniosków skłaniają najnowsze wyniki badań.
Do tej pory jak sądzono mogą chronić tylko przed niektórymi szczepami wirusa grypy. A te jak wiadomo nieustannie mutują więc trudno jest przewidzieć jaki szczep wirusa będzie aktywny w kolejnym sezonie, a co za tym idzie wyprodukować właściwą szczepionkę z czasowym wyprzedzeniem
Już 2 lata temu brytyjscy naukowcy dowiedli, że szczepionki przeciw grypie dostępne na tamtejszym rynku chronią przed zachorowaniem zaledwie w 3%, czyli na granicy błędu statystycznego.
Niedawno opublikowano przełomowe wyniki badań dotyczące szczepionek przeciwko grypie przeprowadzone w Instytucie TSRI na Florydzie, które wykazały ich nieskuteczność ze względu na wadliwy sposób produkcji na bazie jajek kurzych.
W produkcji szczepionek wykorzystuje się jajko kurze jako inkubator do hodowli danego wirusa. Już sam ten fakt budzi kontrowersje, podejrzewa się , że takie szczepionki powodują alergie.
Jednak najnowsze wyniki badań opublikowane w czasopiśmie PLOS dowodzą, że używanie jako inkubatora kurzych jaj zakłóca kluczowe miejsca przeciwciał na powierzchni wirusów, czyniąc je nieskuteczne po wstrzyknięciu do organizmu ludzkiego.
Teraz na poziomie atomowym możemy wyjaśnić dlaczego produkcja szczepionek na jajku stwarza problemy – powiedział dr Nicholas Wu szef zespołu badawczego.
Wirusy grypy inkubowane w jajach muszą dostosowywać się do wzrostu w tym konkretnym środowisku, czyli muszą mutować.

Wykorzystując technikę obrazową o wysokiej rozdzielczości tzw. krystalografią rentgenowską białek, by przyjrzeć się wirusowi grypy H3N2 odkryto, że kluczowe białko w wirusie zmienia się tak bardzo podczas inkubacji w jajku, że układ odpornościowy człowieka nie jest w stanie go rozpoznać.
W rezultacie powstaje szczepionka dopasowana bardziej do komórek organizmów ptactwa niż człowieka.
Przez ponad 70 lat wytwarzano szczepionki przeciw grypie na bazie kurzych jaj, co się okazało kompletnym błędem.
Aby jakakolwiek szczepiona była skuteczna musi wywoływać odpowiedź immunologiczną, by zmusić organizm do produkcji przeciwciał, których zadaniem jest zwalczanie prawdziwych wirusów.
Naukowcy twierdzą, że należy przyjrzeć się tym mutacjom i pracować nad skuteczniejszym rozwiązaniem.
Jak widać osoby poddające się poddające się szczepieniom przeciwko grypie robią to niepotrzebnie podejmując zarazem ogromne ryzyko, gdyż każda szczepionka oprócz antygenów zawiera szereg innych dodatków – adiuwanty, substancje konserwujące, substancje stabilizujące, z których wiele jest toksycznych.
Napisz komentarz
predex
W naszym mieście miasto zakupiło za milion zł szcepionek dla naiwnych.
I tak jest w całej Polsce.
Kiedy pani Premier pozbędzie sie Radziwila ze swojego grona, to najwiekszy szkodnik szczepionkowy,. skoro on promuje to ludzie naiwni wierzą w skuteczsność , i nasze pieniadze wydaja na to gówno, i wszystkich ktorzy sa przeciwni szczepieniom, z jakiej racji.
Chca sie struc , za swoje, nie za nasze.
Więcej
arek lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Anty_modernista wspomniał ten post w Szczepionki przeciw grypie są nieskuteczne - mówią najnowsze badania.