Jazyk
Zobrazení
246
Stylita 24 3

Boží slovo na den 23.6. A.D. 2018

Ježíš řekl svým učedníkům: "Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Buď jednoho bude zanedbávat, a druhého milovat, nebo se bude prvního držet, a druhým pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i mamonu. Proto vám říkám: Nedělejte si starosti o svůj život, co budete jíst, ani o své tělo, do čeho se budete oblékat. Což není život víc než jídlo a tělo víc než šaty? Podívejte se na ptáky: Nesejí ani nežnou ani neshromažďují do stodol, a váš nebeský Otec je živí. Copak nejste o mnoho cennější než oni? Kdo z vás si může svou starostlivostí prodloužit život o jedinou chvilku? A proč si děláte starosti o svoje oblečení? Pozorujte polní lilie, jak rostou: nelopotí se, nepředou - a říkám vám: Ani Šalomoun v celé své nádheře nebyl tak oblečen jako jedna z nich! Jestliže tedy Bůh tak obléká polní trávu, která dnes je, a zítra se hodí do pece, čím spíše vás, malověrní! Nedělejte si proto starosti a neříkejte: Co budeme jíst? nebo: Co budeme pít? nebo: Do čeho se oblečeme? Po tom všem se shánějí pohané. Váš nebeský Otec přece ví, že to všechno potřebujete. Nejprve tedy hledejte Boží království a jeho spravedlnost, a to všechno vám bude přidáno. Nedělejte si proto starosti o zítřek, vždyť zítřek bude mít své vlastní starosti. Každý den má dost svého trápení."

Mt 6,24-34

obr. Lilie zlatohlavá, foto: Archiv NP
Napsat komentář
henta
Pěkný obrázek, radost v srdci
při pohledu. Díky .
sulnadzlato se to líbí. 
henta
"Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Buď jednoho bude zanedbávat, a druhého milovat, nebo se bude prvního držet, a druhým pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i mamonu.

Je zde někdo kdo rozumí a koná?
sulnadzlato se to líbí. 
Zedad
Váš nebeský Otec přece ví, že to všechno potřebujete.
Náš nebeský Otec všechno ví a vidí. Prosme ho za sebe navzájem a za všechny lidi.
Hoki
10 let co Indie převezla výrobu SOLO Sušice a stejně tolik let co Land Rover a Jaguar skončil pod křídly velkého Inda. Zapalmež smuteční louč.
N0B0DY.SK
To by sa aj Slováci mali naučiť.
Ešte tam vyrábajú zápalky?
Hoki
Ani v Sušicích nesuší ústa a umí děkovat...
ceskoslo
Ty 2 sloupy na fotu níže jsou Boáz a Jáchyn?
alica111
Hoki pred 24 minútami
Za jídlo je třeba děkovat a pokud možno prosit, aby dal Bůh těm, kteří nemají... Jídlo je DAR. Chléb je DAR. Dnes mnoho lidí neví co je to dar, poděkování, vděčnost, pokora a s odpuštěním "holá prdel" neboli dno života. Lidé se cpou nikoli základními potravinami, primárními produkty, které si sami zušlechtí a připraví, ale kupují polotovary. Hypermarkety jsou spíše plné … Více
Hoki
Za jídlo je třeba děkovat a pokud možno prosit, aby dal Bůh těm, kteří nemají... Jídlo je DAR. Chléb je DAR. Dnes mnoho lidí neví co je to dar, poděkování, vděčnost, pokora a s odpuštěním "holá prdel" neboli dno života. Lidé se cpou nikoli základními potravinami, primárními produkty, které si sami zušlechtí a připraví, ale kupují polotovary. Hypermarkety jsou spíše plné pochutin, než jídla. … Více
N0B0DY.SK se to líbí. 
N0B0DY.SK
Pekne si to napísal, s eleganciou obchodníka.
Tak, o chvíľu siahnem po liatinovej panvici a urobím si šesť vajec na oleji s veľkou cibuľou. Prisoliť a posypať sladkou paprikou, k tomu rohlíky, za tým džús.
Ale trochu sme odbočili od sakrálneho k profánnemu, ospravedlňujem sa.
Hoki
Kdo chce a může, ten najde ovoce, vypěstuje zeleninu, nasbírá léčivek plný koš a může žít krásný a radostný život. Když člověka otravuje nějaká choroba, může si klidně připravit co libo, jídla kvanta zas není tolik třeba. Vesele se vrhnout na česnek, utlumit ho trochu v mléce; cibulku na deset způsobů a občas i tu do zlatova, pěkně na sádélku; trocha celeru nezabije, naopak posílí, grapefruit … Více
N0B0DY.SK se to líbí. 
N0B0DY.SK
Hoki ešte si zabudol na šípky, na dobrý kyslý čaj plný vitamínu C. Ovocné stromy by aj boli, len musíš poznať miesta za mestom ako náhodné stromy pri potokoch a na okraji polí. Ešte aj moruše a orechy.
sulnadzlato
Tak to nemotej. To je rozdíl, jestli z máku nebo z latexu.
N0B0DY.SK se to líbí. 
Hoki
Konopí je možné mít celou zahradu, technické konopí... Stromů je plno, nikdo nic nesbírá, lenoši... Třešní habaděj, rybízu hory, maliny, houby, lesy otevřené, lípy úžasně kvetou...... Kdo chce, nalezne, kdo ne, fňuká. Oči otevřené a dívat se....
N0B0DY.SK
je, ale iba z nezrelej makovice ako vylisovaná biela šťava. Vraj sa to kedysi varilo a užívalo na dobrý spánok, aj deťom.
N0B0DY.SK
Konopa sa dá jesť? Myslel som že to sa fajčí - preto to ako omamnú látku zakázali. Ešteže nezakázali mak na knedlíky, zdroj ópia.
Škoda že namiesto bežnej zelene nevysadili všade ovocné stromy, aby sme si mohli oberať. V minulosti boli zábezpekou proti hladu, napojili a nasýtili, aj posilnili zdravie.
apredsasatoci
ano, Boh nam dal toho vela. lenze...napr. take konope. cloveka nasyti, zaodeje, da strechu nad hlavu. aka je realita? je zakazane. vsetko co cloveku sluzi je zakazane, sprivatizovane... za chvilu budu aj za vzduch vyberat dan. okolo poli boli vysadene stromy plne ovocia, orechy....vsetko vyklcovane. lesy? jak by smet. cloveku sa chce plakat.
majina1 se to líbí. 
Hoki
Jestliže tedy Bůh tak obléká polní trávu, která dnes je, a zítra se hodí do pece, čím spíše vás, malověrní! Nedělejte si proto starosti a neříkejte: Co budeme jíst? nebo: Co budeme pít? nebo: Do čeho se oblečeme?
Stylita
Denní liturgie (Cyklus - B)

1. čtení:
Když Jojada zemřel, přišla judská knížata ke králi (Joašovi) a poklonila se mu; tehdy je král vyslyšel. Opustili dům Hospodina, Boha svých otců, a sloužili posvátným kamenům a modlám. Ale pro tuto jejich vinu se vylil na Judu a Jeruzalém Boží hněv. Posílal jim proroky, aby je vrátili Hospodinu, zapřísahali je, ale oni neposlechli. Boží duch se zmocnil … Více
henta se to líbí.