Clicks2.4K
pl.news
22

Instruktor seminarium: w Eucharystii jest "erotyczna składowa"

O. Manuel Belli, instruktor seminarium w Bergamo (Włochy), prawdopodobnie ma mocno kosmate myśli.

W artykule opublikowanym 17 stycznia 2018 na CittaDellaEditrice.com, który niedawno wypłynął do szerszej publiczności, pisze on, że zwrot "oto ciało moje" używany w czasie konsekracji może być "bez trudu" zinterpretowany w kontekście tego, "co mężczyzna mówi kobiecie albo na odwrót".

Belli cytuje o. Timothy'ego Radcliffe'a, byłego Wielkiego Mistrza dominikanów, który wierzy, że Eucharystia jest "jak seks", skupiona na ciele, więc Eucharystię i seks należy rozumieć przez pryzmat wzajemnych podobieństw.

Z tego Belli wyciąga wniosek: "jest więc erotyczna składowa w Eucharystii i nie można jej nie dostrzegać".

#newsPsvmcfmdvf
wacula
pl.news-jest miarodajny i tolerancyjny wobec nas wszystkich i to jest piękne
ASSA
Pl.news Nie da się tego czytać. Po co takie głupoty przekazujecie? Nie dość, że szkodliwe to jeszcze nie budujące.
xmireknowak likes this.
wacula
On O. Manuel Belli nie pojmuję tego że już jest we władaniu demona
mar219 likes this.
Historia Polski zna takowe liczenia głosów.
można powiedzieć Historia się powtarza.
trudno nie zauważyć że przyszłość Polski jest zadecydowana i się wypełnia i decyzja nie zapadła nad Wisłą.

To nie są żarty.
Polacy znowu będą masowo emigrować wyludniając kraj nad Wisłą.
Weronika....S likes this.
Będą i emigrują aktualnie, mam na to liczne dowody. Ale w większych miastach coraz więcej arabów, a w Warszawie szczególnie.
Katarzyna_M and one more user like this.
Katarzyna_M likes this.
Rafał_Ovile likes this.
Idiota. Tylko tyle.
mądry woli milczeć i liczyć pisowskie srebrniki.
ELOHIM.
Każdy może się nawrócić , najgłupszy jest ten kto czeka z nawróceniem się do śmierci . Dla kościoła najgorsi są ludzie letni i obojętni tych Pan Bóg zwymiotuje .
Siula likes this.
wacula likes this.
ELOHIM.
@Weronika....S zadam Ci pytanie ok? Czy osoba "Liroya" Przemysława Marca jest autorytetem dla Tradycyjnego Katolika?!
Nie potrafisz baranku nawet wymienić prawidłowo imienia Liroya - Piotr.
Nie rozumiesz co to jest Konfederacja, w której Liroy jest tylko elementem i to nie najważniejszym.
Wykazujesz głupotę uprawiając Schadenfreude (jak nie wiesz co to, sprawdź w słowniku).
Katarzyna_M and one more user like this.
Katarzyna_M likes this.
Quas Primas likes this.
@elohim Dla tradycyjnego katolika autorytetem jest Chrystus i tenże tradycyjny katolik żąda, aby wszelkie autorytety polityczne temuż Chrystusowi były podporządkowane. Tymczasem Matka Boża jako Królowa swoje, a butny Kaczyński swoje, w związku z tym za pieniądze podatników morduje się nienarodzone w polskich szpitalach i pozwala na przemarsze zboczeńców ulicami naszych miast.
Katarzyna_M and 2 more users like this.
Katarzyna_M likes this.
xmireknowak likes this.
Rafał_Ovile likes this.
@elohim Konfederacja jest bardziej potrzebna w Polsce, może to i dobrze, że się tak stało. PiS ,,zużytych,, wysłał do Brukseli, a główni przedstawiciele Konfederacji są potrzebni w Polsce.
SzaryCzłowiek and one more user like this.
SzaryCzłowiek likes this.
Quas Primas likes this.
ELOHIM.
I co agresywne trole? Gdzie jest wasza konfederacja
Niestety za twoją Wiosną.
SzaryCzłowiek and 3 more users like this.
SzaryCzłowiek likes this.
Katarzyna_M likes this.
Quas Primas likes this.
Irenikus likes this.
Elohim, porażka Konfederacji pokazuje tylko smutną prawdę w jakim zmanipulowanym i zdegenerowanym społeczeństwie żyjemy, którego Ty jesteś też przedstawicielem. Te 4,5 % ludzi co oddalo głos na Konfederację, to elita narodu, której rozumowanie nie mieści się w Twoim ograniczonym przez media głównego ścieku zakutym mózgu.
Radek33
Spójrzmy na to co się stało optymistycznie,mimo wszystko.Wystarczy zobaczyć jak rozłożyły się mandaty w takiej lewackiej Hiszpanii,wtedy docenimy to,co się stało w Polsce,czy na Węgrzech.Ale zdaję sobie sprawę,że czasem do zakutego łba,który myśli że zjadł wszystkie rozumy a świat jest czarno-biały,dotrze co nieco dopiero wtedy,jak za kilka lat władzę przejmie elita IIIRP i złączy sie w koalicję …More
Spójrzmy na to co się stało optymistycznie,mimo wszystko.Wystarczy zobaczyć jak rozłożyły się mandaty w takiej lewackiej Hiszpanii,wtedy docenimy to,co się stało w Polsce,czy na Węgrzech.Ale zdaję sobie sprawę,że czasem do zakutego łba,który myśli że zjadł wszystkie rozumy a świat jest czarno-biały,dotrze co nieco dopiero wtedy,jak za kilka lat władzę przejmie elita IIIRP i złączy sie w koalicję z Biedroniem.Przegłosują wszystko,aborcję na życzenie,eutanazję,związki partnerskie,małżeństwa homo i adopcję dzieci dla nich,in vitro,religia wyleci ze szkół na "zbity" pysk,tęcza będzie codziennością tak jak gender i seksedukacja,sprowadzą tysiące islamskich nierobów i terrorystów,rozsprzedadzą wszystko co polskie,do końca z wszystkimi mediami,a Marsze Niepodległosci czy inne normalne,będziemy sobie przypominać z youtube czy Glorii.Co niektórzy przypomną sobie ten "wstrętny żydowsko-masońsko-satanistyczny" PIS i jak to było paskudnie za ich panowania i stwierdzą po jakimś czasie,gdy Kościół schowa się w katakumbach ,jakimi byli półgłowkami.
Jesteś zaślepiony. Ale czas Cię z tego wyleczy. Zrozumiesz wtedy, że Pis to wilki w owczych skórach, co Polskę tanio sprzedali i robią to nadal.
Radek33
Jakbym był zaślepiony nie głosowałbym na G.Brauna,ale w przeciwieństwie co do niektórych widzę złe rzeczy zarówno w PISie jak i Konfederacji,choć w tej drugiej trochę mniej i to jest własnie oznaka że patrze trzeźwo ,a nie zachowuję się jak fanatyk.Krytykę merytoryczną też trzeba umieć przyjąć,i potrafić dostrzec też to,co jest dobre u innych,a nie powtarzac jak małpa za innymi półprawdy,z …More
Jakbym był zaślepiony nie głosowałbym na G.Brauna,ale w przeciwieństwie co do niektórych widzę złe rzeczy zarówno w PISie jak i Konfederacji,choć w tej drugiej trochę mniej i to jest własnie oznaka że patrze trzeźwo ,a nie zachowuję się jak fanatyk.Krytykę merytoryczną też trzeba umieć przyjąć,i potrafić dostrzec też to,co jest dobre u innych,a nie powtarzac jak małpa za innymi półprawdy,z których wychodzi jeden bełkot
Ja też jestem za Konfederacja. I nie uwazam, ze sa idealni. Natomiast nie rozumiem podejścia ,,lepsze mniejsze zło niż większe,,
GEneralnie sie zgadzamy. Jednak nie uważam, że wygrana Pis ma być powodem do radości ,,bo przecież mogło być gorzej,, pozdrawiam serdecznie ! :)
Radek33
Nie miałem na myśli podejścia,że lepsza grypa od cholery,ale nie jestem człowiekiem który z tego powodu że głosuje na jedno ,opluwam drugie ,dla zasady,że ma wyjść na moje.Nie jestem fanem PiS-u,tylko mimo wielu wnerwiających mnie głupich ruchów,błędów i zaniedbań doceniam też to co zrobili dobrego.Tak jak nie jestem jakimś wielkim fanem Konfederacji,ale dostrzegam wspaniałych ludzi,którzy mogą …More
Nie miałem na myśli podejścia,że lepsza grypa od cholery,ale nie jestem człowiekiem który z tego powodu że głosuje na jedno ,opluwam drugie ,dla zasady,że ma wyjść na moje.Nie jestem fanem PiS-u,tylko mimo wielu wnerwiających mnie głupich ruchów,błędów i zaniedbań doceniam też to co zrobili dobrego.Tak jak nie jestem jakimś wielkim fanem Konfederacji,ale dostrzegam wspaniałych ludzi,którzy mogą dużo zdziałać.Takie uzupełnienie "pisiorków",którzy może ze strachu,albo taktyki powiedzą coś czego prawica light nie powie,albo nie zrobi.Konfederację oceniać łatwiej nie rządzili,nie stawali przed trudnymi wyborami,kompromisami,decyzjami,a nie unikną tego,czy warto zrobić krok w tył czy iść va banque,jeśli przyjdzie im daj Panie Boże kiedyś rządzić czy współrządzić.Tak łatwo oceniać sumienia innych i osądzać intencje.Ja jestem zdania ,że prawica jakby się zjednoczyła ,przesiała ziarno od plew i miała w interesie tylko i wyłącznie dobro Polski,prawdziwi zdrajcy,złodzieje i wrogowie Ojczyzny i Koscioła nie mieliby czego szukać w naszym kraju przez długie lata