Język
Wyświetlenia
2,3 tys.
pl.news 9

Nawet liberałowie nazywają propozycję Synodu Młodych "naprawdę głupią"

Półoficjalny blog watykański, IlSismografo, 5 listopada nazwał propozycję Synodu Młodych, by młodzi ludzie prowadzili "system certyfikacji witryn katolickich" w celu kontroli rozprzestrzeniania antykościelnych fake newsów "naprawdę głupią".

W naszych czasach - pisze IlSismografo - to byłaby "najlepsza droga, by siać brak zaufania, podejrzenia i niezadowolenie wobec kościołów [sic!] i wiary".

Na blogu pada też pytanie, jakich kryteriów mieliby użyć młodzi eksperci, by oznaczać treść jako "katolicką" lub "niekatolicką".

Sugeruje też, że Watykan i episkopaty krajów mogą pokonać fake newsy wyłącznie w jeden sposób: tworząc dobre, aktualne, odważne i wiarygodne dziennikarstwo. [Ale na razie no jedynie, że są w stanie tworzyć tylko nudną lub liberalną propagandę].

IlSismografo podsumowuje: "wszystko inne to tylko sposób zrzucania winy na innych i niebrania odpowiedzialności na siebie".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk CC BY-NC-SA, #newsKdolbydmme
fartuszniak
Bóg jest Miłością 6 godziny temu
"Śluby osób konsekrowanych to zdecydowanie wyższa liga...
Bóg wiedząc o ludzkich słabościach powiedział
w sprawach spornych należy słuchać przełożonego, a rozliczony zostanie przełożony. ...
Jeśli komuś zależy na zbawieniu takich ludzi, którzy łamią składane śluby – to nie popiera się grzechu, ale pomaga rozeznać sytuację i pomaga w zrozumieniu wagi obietnic …
Więcej
m.rekinek
,,Propozycja Synodu Młodych, by młodzi ludzie prowadzili "system certyfikacji witryn katolickich" w celu kontroli rozprzestrzeniania antykościelnych fake newsów" ?!!!
--------------------------------------------------------------------------------------
A nie lepiej zamiast tworzyć nowych instytucji, skorzystać już z tych sprawdzonych ? Mam na myśli liczne fundacje działające również w Polsce, … Więcej
molot
Jacy liberałowie? Chyba konserwatywni liberałowie, cokolwiek to by miało znaczyć.
Verba Veritatis
...cóż to jest ten system CERTYFIKACJI ??? ... czy to przypadkiem nie jest CYROGRAF z diabłem POdPiSany???....Obym się myliła....ale ZAMORDYZM widzę iście stalinowski na wzór NKWD ....niszczyć i to bezwzględnie Kościół Chrystusowy....Watykan podobnie jak w 1917r Moskwa mówiących PRAWDĘ CHRYSTUSA.....nakazała....TROPIĆ... … Więcej
Szanowny Panie @fartuszniak, przepraszam, ze pisze w tym wątku, ( stary w tzw. międzyczasie zlikwidowano). Na początek pozwole sobie na pewna systematykę i dokonanie podziału na posłuszeństwo osób świeckich i osób konsekrowanych. Ma bowiem znaczenie jaka drogę życiową wybraliśmy. Nie można pisać o kapłanie i dawać za przykład żołnierza.

Osoba świecka powinna być posłuszna przełożonemu czy … Więcej
Ku Prawdzie
Nie jest głupia tylko satanistyczna !
fartuszniak
Przed chwilą zostały wykasowane komentarze w obronie Księdza Natanka.
Nie otrzymałem odpowiedzi od Bóg jest Miłością na komentarz:
"Komu posłuszeństwo ?- jak to komu - przełożonemu."
Czy jednak posłuszeństwo Bogu jest nadrzędne nad posłuszeństwem przełożonemu ?
A jak się tłumaczyli oprawcy niemieccy w Norymberdze ?
Jeżeli hierarcha szkodzi Kościołowi to też mu się należy bezwarunkowe posłus… Więcej