Clicks86
tr.news

Neden Rahibe Inés'in Başı Kesildi ve Parçalara Ayrıldı?

Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Bangasou şehri Yardımcı Piskoposu Jesús Ruiz Molina medyaya, İspanyol doğumlu 77 yaşındaki Rahibe İnés Nieves Sancho'nun başı kesilmiş ve bedeni parçalara ayrılmış olarak 20 Mayıs'ta bulunduğu bölgenin "nispeten sakin" bir yer olduğunu söyledi.

Ruiz, Rahibe İnés’in “bölgede sıkça görülen” satanist bir ayinin kurbanı olduğu ihtimalini göz ardı etmiyor. Yerel halk, cinayetin elmas arayışında iyi şans elde etmek için insan kurban etme ritüelinin bir parçası olduğuna inanıyor.

Beyaz insan organlarının özellikle “etkili” olduğuna inanılmakta. Yerel kuaförlere, daha sonra şeytani uygulamalarda kullanılmak üzere beyaz insanların saçlarını saklamaları talimatı veriliyor.

Rahibe, gece odasına giren ve onu bıçaklanarak öldürdüğü dikiş odasına yönlendiren yabancılar tarafından yataktan kaldırıldı. Evden hiçbir şey çalınmamış.

Aslen İspanya'nın Burgos kentinden olan Rahibe, Fransız Massac'lı İsa'nın Rahibeleri cemaatine mensuptu. 27 yıldır Afrika'da genç kızlar dikiş dikmeyi öğretmekteydi.

#newsZrvimqpuvw