Clicks2.4K
pl.news
5

Sekret papieski? Wszystkie szczegóły dotyczące wyboru Franciszka są jawne

Książka Gerarda O’Connella “The Election of Pope Francis" (2019) zawiera wszystkie "tajne" szczegóły wyboru Franciszka na papieża.

Po pierwszym głosowaniu balotowym liderami byli Bergoglio i Scola. Pierwszego wspierali: Gracias, Kasper, Monswengo Pasinya, Rodríguez Maradiaga, Tauran i Turkson.

Drugi balot
Bergoglio 45
Scola 38
Ouellet 24

Trzeci balot:
Bergoglio 56
Scola 41

Wtedy Scola poprosił swoich zwolenników, Bagnascę, Betoriego i Caffarrę, by wybrali Bergoglio.

Ortega y Alamino przyjął entuzjastycznie mowę Bergoglio sprzed konklawe: "teraz mam tekst od nowego papieża".

Maradiaga i Santos Abril pytali Bergoglio o jego operację płuca. Ten zapewnił, że jest zdrowy. Hummes powiedział Lehmannowi, że Bergoglio nie mieszał się do argentyńskiej polityki.

Czwarty balot
Bergoglio 67
Scola 32
Ouellet 13

piąty balot:
Bergoglio 85
Scola 20
Ouellet 8

Bergoglio objął Scolę, któ©ego później traktował jak osobistego wroga.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsFdoxhiorbz
Podobno zasada jest taka, że choć wybory odbyłyby się w sposób nieprawidłowy, ale nastąpiło zaprzysiężenie na papieża, jest papieżem. Ciekawe to, co nie? Mnie to już zresztą przestało intrygować. Najważniejsze trwać przy wierze naszych ojców, zgodnie z tradycją Kościoła i zachowywać Boże przykazania, nie ulegać modernistycznym nowinkom, choćby pochodziły z Watykanu. A jeżeli chodzi o sytuację w …More
Podobno zasada jest taka, że choć wybory odbyłyby się w sposób nieprawidłowy, ale nastąpiło zaprzysiężenie na papieża, jest papieżem. Ciekawe to, co nie? Mnie to już zresztą przestało intrygować. Najważniejsze trwać przy wierze naszych ojców, zgodnie z tradycją Kościoła i zachowywać Boże przykazania, nie ulegać modernistycznym nowinkom, choćby pochodziły z Watykanu. A jeżeli chodzi o sytuację w Kościele to polecam rzetelną analizę, syntezę i wnioski z tychże.
jacek61 and one more user like this.
jacek61 likes this.
Zbawienie jedynie w Tradycji likes this.
ELOHIM.
Został wybrany taki, jaki był nominowany przez uprzednie centralne władze watykańskie. Gdyby go nie nominowano tak wysoko na księcia Kościoła i masoneria by nic nie poradziła. Patrzmy na mechanizm, a nie tylko na poruszające się wskazówki. Sukces Bergoglio jako Franciszka to ,,sukces,, całego posoborowego okresu w Kościele.
Quas Primas likes this.