Clicks247
m.rekinek
1

Kościoły zielonoświątkowe wypierają katolicyzm z Amazonii


Jose Luis Azcona, Biskup-senior prałatury terytorialnej Marajó, w stanie Pará, w północnej Brazylii, ujawnił trudną sytuację Kościoła katolickiego w tej części Ameryki Południowej. Kierujący w latach 1987-2016 brazylijską prałaturą hierarcha poinformował, że przed zbliżającym się Synodem Biskupów dla Amazonii konieczne jest uwzględnienie w programie tego wydarzenia kryzysu katolicyzmu.

Bp Azcona stwierdził, że obszar Amazonii dotychczas zamieszkiwany przez wspólnoty wyznające katolicyzm “został opanowany w ostatnich latach przez Kościoły zielonoświątkowe”. – Wspólnoty te zdominowały życie religijne Amazonii, mając już około 80 proc. wszystkich tamtejszych wiernych – powiedział bp Azcona.

Pochodzący z Hiszpanii hierarcha wskazał też na niepokojące zjawisko nasilania się pedofilii w stanie Para. Stwierdził, że średnio w ciągu roku do organów wymiaru ścigania zgłaszanych jest 25 tys. przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich. Dodał, że z informacji policji wynika jednak, iż skala zjawiska może być większa, a na terenie Para może być wykorzystywanych seksualnie łącznie około 100 tys. dzieci.


ekai.pl/koscioly-zielon…
PiotrM shares this.
Przez zielonoświątkowców zwiększyła się pedofilia w Amazonii!