Język
Wyświetlenia
1,8 tys.
pl.news 47

69 księży rezygnuje. Oskarżają biskupa o oszustwo

Co najmniej 69 księży z Ruteng na wyspie Flores należącej do Indonezji, zrezygnowało z posługi. Oskarżają biskupa Hubertusa Letenga (58) o defraudację ponad 100 tys. dolarów amerykańskich pożyczonych z funduszu Konferencji Episkopatu oraz środków diecezji - donosi ucanews.com. W Ruteng służy około 170 księży. Według niego pieniądze zostały wykorzystane, aby sfinansować naukę młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych - mieli zostać pilotami.

W zeszłym roku 112 księży diecezji podpisało list, w którym wyrażali brak zaufania do biskupa oraz podejrzenia o to, że zdefraudowane środki miały trafić do kobiety, z którą ten rzekomo miał romans. Leteng zaprzeczył tym doniesieniom.

Grafika: © Jeffrey Bruno, Aleteia, CC BY-SA, #newsNklvrgavqn
Syn Marnotrawny
Dobrze jest czasem popisać z "oświeconymi" - tylu rzeczy może się człowiek o sobie dowiedzieć. Ojcze, błogosławię Cię za to i dziękuję, żeś ukrył to przed mędrcami a objawił prostaczkom.
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny na mój "nos" to pneumatologia oderwana od Chrystologii. I znaczące rozszczepienie rozumu i wiary. Próba ogarnięcia rozumem to co dostępne przez katolicką wiarę i wiara w to co dostępne tylko dobrze ukształtowanym rozumem (czyli katolicką teologią i filozofią). Na podobne dylematy natrafiałem podczas rozmów(polemik) z jehowymi. P.S. Staraj się odnosić do argumentów interlokutor… Więcej
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny powiedz dwa zdania, a powiem Ci kim jesteś i jaką filozofią się posługujesz. Parafrazując słowa znanego filozofa. Albo nie czytałeś tutejszych komentarzy lub nie zrozumiałeś? Odnosisz się wyłącznie do negatywnych skojarzeń osobowych(siebie) przez własne urażone ego. Zjawisko błądzących wewnątrz Kościoła nie zmienia JEGO substancji. Dlatego katolik trwa w Ciele Mistycznym … Więcej
Syn Marnotrawny
Quas Primas przykro mi, ale trzeba mi stwierdzić, że błędne myślenie Twoje na temat mojej osoby i smutny poziom dedukcji. Ale dobrze - wyjaśnię zatem jak dziecku:
cóż może znaczyć jestem Katolikiem, ale ostatnio nie wiem czy rzymskim ?
Proszę mi wybaczyć, ale taką odpowiedź w kontekście zamieszczonego komentarza pod filmem Jacka, który umieściłem - więc w tym kontekście odczytałaby osoba o nieco … Więcej
Quas Primas
Marcin_Korczak - Co i rusz wchodzą na ten portal różnej maści heretycy i próbują w imię Jezusa ewangelizować. I... niestety, wielu daje się nabrać, dlatego trzeba trzymać się obu źródeł Wiary, czyli Pisma Świętego i Tradycji.
----------------------------------------
Marcin_Korczak 4 minuty temu

I widzi Pani jak jedno proste pytanie doprowadziło do zdarcia maski z twarzy protestanta, czy kim … Więcej
Syn Marnotrawny
Marcin_Korczak talmud pozwala Żydom kłamać nie żydów - nawet przed obcymi sądami - tu nawiązałem do Twoich słów:
"Nie jestem prawdomówny dla niekatolików."
Nie mam sił już dziś udowadniać, że jestem człowiekiem - idę w kimę.
Quas Primas
To jeśli się zastanowisz i zdecydujesz kim jesteś - możemy rozmawiać. Rzymski katolik to tradycjonalista. I taki to, może dyskutować na tematy Wiary i podejmować dyskusję o tym, co dzieje się w Kościele katolickim. Czyni tak, dla ratowania Wiary, która daje zbawienie duszy. Inni będą tylko "pluć" na Kościół katolicki.
------------------------------------
Quas Primas 5 minuty temu
Syn Marnotrawn… Więcej
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny nawzajem błogosławionej nocy...
P.S. Marcin_Korczak nie wiem "wszystko możliwe"
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny odpowiedź na porzucanie kapłaństwa jest również w Twoich komentarzach, zarówno użytych słowach jak i wyrażonych myślach. Oczywiście są różne dyscypliny naukowe psoługujace się metodami filozoficznymi celem wyjaśniania przyczyn porzucania swojego powołania Kapłaństwa lub Małżeństwa.
Prawda – wieczna, jawna i nieskrępowana

„Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, w razie potrzeby wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz.

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań –…
Więcej
Syn Marnotrawny
Och jaśnie oświecony - przyrównanie mnie do sekciarza było wręcz błyskotliwym posunięciem waszej eminencji. Wasza eminencja się wpierw odkłamie, nim innych odkłamywać zacznie ;) Duch Boży wieje kędy chce"
Proszę nam przybliżyć - może być w zaokrągleniu - liczbę księży, którzy w ostatnich dajmy na to 3 latach porzuciło kapłaństwo w "kościele świętym" Nie proszę tu o opinię waści,(dlaczegoż ci … Więcej
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny, odkłamuje bajkopisarstwo, które może zwieść słabszych w wierze. Aby właściwie rozumieć Pismo Święte potrzeba rozumu wspartego łaską nadprzyrodzoną Prawdy - Ducha Prawdy. Właściwa interpretacja jest w Kościele, w tym celibatu. Herezje to nie Kościół Święty. Sofistyka w Twoim wydaniu służy sprostaniu zapotrzebowania na własną ideologię wraz z błędami teologicznymi i filozoficznymi… Więcej
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny pokręcona metafizyka. Wola Boża jest wcześniejsza niż suwerenna decyzja człowieka. Czyli od gotowości lub nie gotowości do tej formy życia. Celibat ze święceniami kapłańskimi upodabnia kapłana (alter-Christi) do Jezusa Chrystusa, Głowy i Oblubieńca Kościoła. Dlatego Kościół - Oblubienica Chrystusa - pragnie od kapłana aby miłował go w sposób całkowity i wyłączny, tak jak … Więcej
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny taka alergia ["celibat to bzdura"] wychodzi po obżarciu się strąkami w niemieckim chlewie we Frankfurcie. Jak wrócisz do domu to organizm się wyreguluje i znaczenie celibatu w Kapłaństwie.
mk2017
Rafał_Ovile To przecież jest kolejny nick naszego kochanego portalowego trolla wielonikowca. Dobre ma wejście, nie ma co, bo go od razu nie rozpoznalam. Co wieczór przyniesie, zobaczymy.
-------------------------------------------------------
Rafał_Ovile 14 minuty temu
69 księży rezygnuje. Oskarżają biskupa o oszustwo
Syn Marnotrawny to przynajmiej nie rób z siebie błazna od "znoszenia celibat… Więcej
mk2017 wspomniała ten post w Rafał_Ovile To przecież jest kolejny nick naszego kochanego portalowego trolla wielonikowca. Dobre ….
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny to przynajmiej nie rób z siebie błazna od "znoszenia celibatu"
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny katolik nie tupie nóżkami jak rozzłoszczona panienka, ucieka jak dzieciak gdy brakuje zabawek i reformuje jak Luter gdy coś nie jest po jego myśli. Najpierw trzeba poznać życiorysy prawdziwych Świętych Kościoła, a potem brać się za czytanie Pisma Św. Tak można uniknąć niezrównoważonej emocjonalnie reakcji w sytuacji kryzysu.
mk2017
Syn Marnotrawny Jakie sądzenie? Jak się przestaniesz wyglupiać, to zmienimy może zdanie o Tobie
------------------------------------

Syn Marnotrawny teraz
mk2017 i Ty o mnie protestant ? łatwo wam przychodzi sądzenie
Syn Marnotrawny
mk2017 i Ty o mnie protestant ? łatwo wam przychodzi sądzenie
Kościół powinien zaprzestać umizgów do świata i jego celebrytów, tylko skupić się na odważnym głoszeniu odwiecznych prawd.
-Kto oddałby życie zakolegialność”, czy za zniesienie celibatu”, albo za wprowadzenie „kapłaństwa kobiet”?

Jestem pewien, że nie znalazłby się nikt, kto by się pozwolił za to umęczyć.

Tymczasem zarówno dawniej, jak i dzisiaj, w Kościele było i jest mnóstwo męczenników.


Przyjrzyjmy się, za co wtedy oddawali życie i za co oddają je dzisiaj - a będziemy mieli odpowiedź na pytanie, co napr… Więcej
-Za co giną męczennicy?

zarówno dawniej, jak i dzisiaj, w Kościele było i jest mnóstwo męczenników. Przyjrzyjmy się, za co wtedy oddawali życie i za co oddają je dzisiaj


Stanisław Michalkiewicz
Felieton Radio Maryja 14 marca 2013

Szanowni Państwo!

Wczoraj rozpoczęło się konklawe. Pierwsze, wtorkowe głosowanie nie przyniosło rezultatu. Kolejne głosowanie miało odbyć się dzisiaj przed … Więcej
mk2017
Rafał_Ovile To prawda, na innych portalach spolecznościowych dla katolików, zawsze pojawiają się bluźniący przeciw naszej katolickiej wierze, ślepi przewodnicy ślepych i sieją zamęt.
------------------------------------------------------------
Rafał_Ovile 7 minuty temu
mk2017 trwa szalejąca walka z Kościołem i Sakramentami w Kościele na różne sposoby, które mają na celu osłabienie Sakramentów. … Więcej
Rafał_Ovile
mk2017 trwa szalejąca walka z Kościołem i Sakramentami w Kościele na różne sposoby, które mają na celu osłabienie Sakramentów. Non possumus!
mk2017
Kolejny protestant na forum chce pouczać katolickich kaplanów i katolików. Co jednego się przegoni, natychmiast pojawia się następny.
-----------------------------------------------------------
Syn Marnotrawny 13 minuty temu
69 księży rezygnuje. Oskarżają biskupa o oszustwo
Toś pojechał twardzielu. Biskup ma być przykładnym ojcem rodziny - chcesz się powołać na pismo św, czy zgrywa… Więcej
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny Aleś się wzburzył protestancie. Mamusi czy tatusia brakuje? Przytul się do Arcybis-kupki. albo Kasperka, który ścieli kołyskę dla mięczaków z kobitkami. Tutaj znajdziesz między innymi swoich mentorów heretyków - cały album...
Syn Marnotrawny
Toś pojechał twardzielu. Biskup ma być przykładnym ojcem rodziny - chcesz się powołać na pismo św, czy zgrywać twardziela w obronie herezji ? Może na nieomylność się powołasz ?
Rafał_Ovile
Syn Marnotrawny Celibat jest dla twardzieli, a zrzucanie sutanny i latanie za kobitkami dla mięczaków wychowanych w "Disneylandzie".
Syn Marnotrawny
celibat to bzdura - stąd się biorą podobne historie
masada
To jest metoda. Nie przyznawać się do końca , jeżeli poczyniło się zło.