Język
Wyświetlenia
1 tys.
szuirad1 4 4

Czego uczą polskie seriale

Większości z nas wydaje się, że jesteśmy odporni na reklamę. Nie jest to niestety prawda. Wszyscy podlegamy jakiejś propagandzie, nie mając pojęcia o tym jak jesteśmy manipulowani.
W latach osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych ktoś wpadł na pomysł, żeby pewną ideę upowszechnić poprzez seriale telewizyjne. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Tą ideą było zaszczepienie ludziom przekonania, że dobrze jest nie prowadzić auta po pijaku.

Jak tego dokonano? Wcale nie poprzez nudną perswazję, a jedynie przez wspominanie o tym, ot tak mimochodem, tu i ówdzie, ale konsekwentnie. Po pewnym czasie ludzie uznali takie zachowanie za normę. No, to przyjrzyjmy się naszym rodzimym serialom. Co nam się wciska do głów jako „normę”? Jakie zachowania widz uznał już za właściwe, bo tak przecież postępują „wszyscy”? Na pewno wulgarny język, nawet jeśli bywa wykropkowany, uważa się za coś oczywistego. Niechlujny strój jako dowód przynależności do „elit”. Przekonanie, że homoseksualistów jest co najmniej tyle samo ilu ludzi zdrowych. Przekonanie, że model rodziny typu 6+1 jest w porządku, przy czym sześcioro rodziców i jedno dziecko zapewniane przez dowolną liczbę rodziców o swej miłości 10 razy dziennie – to model obowiązujący.

Proponuję prześledzić polskie seriale pod kątem jak wpływają one na zmianę obyczajów.
Małgorzata Todd

prokapitalizm.pl/czego-ucza-polskie-seriale.html

Napisz komentarz
Stonka Ziemniaczana
baranek Tak! Masz rację! Ale 4 pancerni było również serialem gloryfikującym wartości oraz polskie zwycięstwo. Cnota roztropności wskazuje na polecenie tego serialu najmłodszym z komentarzem dotyczącym sowieckiej propagandy, której de facto nie jest aż tak wiele.
baranek
Stonko Ziemniaczana, aleź Czterej pancerni był serialem na wskroś propagandowym,manipulująm widzem. Przedstawiał we wspaniałych barwach przyjaźń polsko-radziecką i gloryfikowal sowietskich sałdatów jako nad wyraz szlachetnych rycerzy!
VRS lubi to. 
antonio 64_64 lubi to. 
Stonka Ziemniaczana
Jak ktoś ogląda seriale to niech ogląda je do 1980 r.
Z pewnością będą nieszkodliwe.
- Czterdziestolatek
- Czarne chmury
- 4 Pancerni
- Kloss
- Podróż za jeden uśmiech
- Wakacje z duchami
- Dom

i kilka filmów niebędących serialami "Pożegnania" ........