Clicks15
lv.news

Bīskaps Gustavo Zančeta: Vēl viens skelets parādās pāvesta Franciska skapī

Argentīnā ir parādījušās jaunas apsūdzības pret pāvestu Francisku un viņa aizbildni, bīskapu Gustavo Zančetu.

Zančeta 2017. gada augustā aizgāja pensijā kā Orānas bīskaps "veselības apsvērumu dēļ". Drīz pēc tam Francisks viņam radīja jaunu amatu apustuliskā skatījuma pārvaldē.

Tagad izdevums El Tribuno de Salta rakstīja, ka Zančeta tika noņemts no amata, jo viņu pašu garīdznieki apsūdzēja par homoseksuālu vardarbību un varas ļaunprātīgu izmantošanu pret saviem padotajiem vecumā no 20 līdz 25 gadiem.

Ir arī aizdomas par to, ka Zančeta ir nodevis trīs ziņotājus, kuri informējuši nunciju par trīs padoto seksuālo izmantošanu un varas ļaunprātīgu izmantošanu pret desmit citiem cilvēkiem laika posmā no 2014. līdz 2015. gadam.

Tajā laikā nuncijs, Šveicē dzimušais arhibīskaps Emils Pauls Tšerigs, neuzsāka nekādas darbības. Francisks viņu 2017. gada septembrī ieteica kā jauno nunciju Itālijā.

Zančeta arī tiek apsūdzēts par to, ka viņš ir nopircis priesteru klusēšanu, izmantojot diecēzes līdzekļus, lai dotu viņiem naudu, drēbes un datorus. Ļaunprātīgi izmantotos cilvēkus apklusināja ar dārgiem apaviem, piezīmjdatoru vai importētiem apģērbiem.

Pārkāpumi, kas, iespējams, bija saistīti ar masturbāciju, apgrāpstīšanu, psiholoģisko un varas spiedienu, semināra izspiešanu vai dāvanu izspiešanu.

Viens pierādījums, kas nosūtīts uz nunciātu, šķietami sastāvēja no Zančeta kailbildēm, kurās reizēm parādās cits vīrietis. Attēli tika izplatīti ar geju porno vietnes palīdzību.

Ir skaidrs, ka pāvests Francisks pilnībā apzinājās Oranā notikušo pārkāpumu.

Zančeta bija viens no pirmajiem bīskapiem, kurus pāvests Francisks ievēlēja. Tagad viņi dzīvo kopā Casa Santa Maria ēkā.

Attēls: Gustavo Zanchetta, #newsBxkyqcdedm