Jazyk
Pozretia
1,3 tis.
csk.news 3

Synoda Mladých: bláznivé a iné vyjadrenia

Bombajský kardinál Gracias bol "zasiahnutý" a "neočakával", že mladí ľudia žiadali o "lepšie liturgie". "Pre mňa to bolo zjavenie," dodal (tlačová konferencia 9. októbra).

Mexický kardinál Aguiar tvrdil, že Cirkev čelí "zmene éry" a potrebuje sa "prispôsobiť [fuj!]". Verí, že "[neúspešný] Druhý Vatikánsky Koncil už naznačil cestu" (tlačová konferencia, 10. október).

Arcibiskup Fisher zo Sydney si všimol, že dvaja Čínski biskupi režimu, ktorých Francis privítal potleskom, majú "povolené [čínskym režimom], aby sa zúčastnil iba polovice synody" (CatholicWeekly.com, 10. október).

Počas stretnutia homosexuálov v Ríme vyzval pro-homosexuálny biskup Marcello Semeraro, tajomník Františkovej Rady Kardinálov, Cirkev, aby "privítala a počúvala LGBT Kresťanov" (Avvenire.it, 9. októbra).

Anglicky hovoriaca skupina "C" Synody vo svojej správe napísala, že by malo byť jasné, že "mladí ľudia, ktorí nesúhlasia s Cirkvou o sexe, sú stále členmi Cirkvi" [Pedofíli tiež nesúhlasia s Cirkvou ohľadom "sexu"). (Vatican.va, 9. október).

Bruselský pomocný biskup Jean Kockerols navrhol zvážiť zosobášených kňazov, ale podľa Edwarda Pentina bol v synodálnej hale (10. októbra) privítaný "jemným šokom".

Arcibiskup Grzegorz Ryś z Lodž, Poľsko, kritizoval pracovný dokument Synody za "prevažne sociologický" a chýbal mu "pohľad na vieru".

Obrázok: © Mazur/catholicnews.org.uk CC BY-NC-SA, #newsNcpmzugbcz
Napísať komentár
alica111
to ťažko, už som ti to vysvetľovala prečo, no žiaľ, nepochopila si to.
Napísať komentár
henta
Uvědomujete si dámy ,že jste s hlavním
čarodějníkem v plné jednotě víry.Fůůůůj tajfl.
alica111 před 1 hodinou

tragikomédia pod záštitou hlavného čarodejníka František pobieha s diabolskou "feruľou"

Líbi se mi to
Více

apredsasatoci se to líbí.
Napísať komentár
henta zmienil tento príspevok v Uvědomujete si dámy ,že jste s hlavním čarodějníkem v plné jednotě víry.Fůůůůj tajfl. alica111 před….
alica111
tragikomédia pod záštitou hlavného čarodejníka František pobieha s diabolskou "feruľou"
Napísať komentár