Język
Wyświetlenia
892
ŚW.FILOMENA

Pięciu z sześciu inauguracyjnych liderów Trumpa w sprawach wiary ma silne związki z judaizmem i Izraelem

„Oto dałem go jako świadka narodom, jako księcia i dowódce narodów.” Izajasz 55: 4 (izraelska Biblia).


Inauguracja Donalda Trumpa w piątek będzie nie tylko arcy-ważną okazją, będzie też zauważalnie religijna, z sześcioma członkami kleru wprowadzającymi nowego prezydenta. U podstaw tego wszystkiego będzie bezprecedensowe POŁĄCZENIE prezydenta z Izraelem i judaizmem. Kampania Trumpa była silnie związana z judaizmem, z jego żydowską córką i zięciem, Jared Kushner i Ivanką, ciągle stali u jego boku. Jego inauguracja jeszcze bardziej to ukaże.

Rabin Marvin Hier, dziekan i założyciel Centrum Szymona Wiesenthala i Muzeum Tolerancji, został wybrany aby dać błogosławieństwo po inauguracyjnej mowie Trumpa. Będzie to po raz pierwszy, od drugiej kadencji Ronalda Reagana w biurze w 1985 roku, że rabin zaoferował modlitwę podczas inauguracji prezydenckiej.

Chociaż rabin Hier jest długoletnim przyjacielem rodziców Jareda Kushnera, wybór rabina przez Trumpa jest również pośrednim daniem prztyczka w nos człowiekowi, którego on teraz zastępuje w Gabinecie Owalnym.

W swojej liście dziesięciu największych, antysemickich/anty-izraelskich incydentów w 2016 roku, wydanej dwa tygodnie temu, organizacja rabina Hiera umieściła decyzję prezydenta Baracka Obamy nie-zawetowania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ 2334, jako incydent numer 1.

Ale związki żydowskie NA TYM SIĘ NIE KOŃCZĄ. Spośród sześciu religijnych przywódców, obecnych na inauguracji, pięciu z nich ma silne związki z judaizmem lub Izraelem. „Biskup” Wayne Jackson z (protestanckiej sekty-tłumacz ) Międzynarodowego Ministerstwa Wielkiej Wiary, który udzieli błogosławieństwa na uroczystości, był na pierwszych stronach gazet we wrześniu ubiegłego roku, kiedy nałożył tallit (żydowski szal modlitewny), na ramionach Trumpa, podczas jego wizyty w czasie kampanii prezydenckiej w kościele „biskupa” Jacksona w Detroit. Oprócz szali modlitewnych, sekta Jacksona przyjęła wiele żydowskich obyczajów jako część ich kultu, w tym przestrzeganie żydowskich świąt i szabatu w sobotę. Mówi się, że „Biskup” Jackson ma prywatny zwój Tory w swoim domu.

W inauguracji ma uczestniczyć także ewangelistka, Paula White-Cain. White-Cain, która jest blisko Trumpa, pości w Jom Kipur i wykonuje inne obrzędy żydowskie, choć napotkała pewną krytykę za zauważalne sprzeniewierzenie się tym rytuałom. Gdy ona sama owinęła się w zwój Tory podczas ceremonii, wiele grup żydowskich wypowiadało się w proteście.

Trump otrzyma również błogosławieństwo od paru innych, ważnych postaci z sekty ewangelików, takich jak pastor Franklin Graham, pastor Samuel Rodriguez, pastor Graham od Billy Grahama Stowarzyszenia Ewangelicznego, mocno się udzielający publicznie, gorący zwolennik Izraela. Krytykował on porażkę Obamy aby zawetować anty-Izraelska rezolucje ONZ-u, mówiąc: „Izrael jest najbliższym sojusznikiem Ameryki na Bliskim Wschodzie i jedyną, prawdziwą demokracją w tym rejonie świata … Dla USA nie stać po stronie Izraela jest rzeczą haniebna.”

Pastor Rodriguez to kolejna mocna figura pro-Izraelska. Zasiada on w zarządzie do Krajowego Stowarzyszenia Ewangelików oraz Narodowego Kierownictwa Hiszpańskich Chrześcijan, największej Hiszpańskiej organizacji chrześcijańskiej (protestanckiej).

W 2015 roku, organizacja pastora Rodrigueza rozpoczęła inicjatywę zwaną, Hiszpańsko-Izraelska Przywódcza Koalicja (HILC) zajmująca się wspieraniem Izraela.

Obecny arcybiskup Nowego Jorku, Jego Eminencja Kardynał Timothy Michael Dolan, będzie również mówić podczas inauguracji. Naładowana duchowieństwem inauguracja Trumpa będzie wyraźnie kontrastować z drugą inauguracja prezydenta Obamy w 2013 roku, kiedy Myrlie Evers-Williams stał się pierwszą nie -duchowną osobą mówiącą inauguracyjny modlitwę.

Tłum. Renata

Źródło: www.breakingisraelnews.com/…/five-trumps-six…

________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Donald Trump i połączenia z liczbą 666


Palestyna, Iran? Donald Trump zadeklarował wyraźne wsparcie dla Izraela

Stany Zjednoczone przygotowują się do przeniesienia swojej ambasady do Jerozolimy

Trumpa prawdziwa misja: uczynienie Izraela znowu Wielkim

Czy to już nie koniec czasów ? Sanhedryn po raz pierwszy od 2000 lat wybrał arcykapłana

Sanhedryn – Putin i Trump pomogą zbudować Trzecią Świątynie w Jerozolimie?

Na mapach GOOGLE żydowska Trzecia Świątynia już stoi na Wzgórzu Świątynnym na miejscu Kopuły na Skale !!!

JEZUS: Izrael jest drugim celem, dlatego, że urodziłem się Żydem i to jest ziemia ludu wybranego przez Boga – miejsce dla Jerozolimy.

ANIOŁ STRÓŻ POLSKI: Nie spoglądajcie ani na Wschód ani na Zachód. Ameryka chce sprzedać was i oddać pod wpływ Rosji, która dąży do militarnej ekspansji.

DEMON PODCZAS EGZORCYZMU: POLITYCY SĄ MOIMI UMIŁOWANYMI UCZNIAMI I NAŚLADOWCAMI...

I ZOBACZ: DONALD TRUMP, PRZEMÓWIENIE INAUGURACYJNE I GESTY TRZECH SZÓSTEK
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Naetanjahu doszedł do porozumienia z Trumpem. Powstanie wspólna komisja w sprawie osiedli żydowsk….