Język

Wyświetlenia
1,9 tys.
Zwierzęta - granice miłości i wrażliwości.

tadeo 6
Napisz komentarz
tadeo
Kiedy byłem dzieckiem, mama bardzo pilnowała tego, żeby o żadnym zwierzęciu nie powiedzieć, że umarło. Umiera tylko człowiek. O kocie czy śwince mówiło się w naszym domu, że zdechła, o kurze, że padła, o pszczole, że zginęła albo że przyszedł na nią koniec. Tak samo nie wolno nam było, nawet w złości, mówić o bracie czy siostrze, że coś zeżarli albo że coś chcą zeżreć, bo to był czasownik … Więcej
Engel44
A co o tej „tragicznej” historii stadka swinek powiecie, historia jest chyba znana .
Jakie biedne te swinki, przeciez tez chcialy zyc i nic zlego nie zrobily -a tu Pan Jezus tak „nielitosciwie“ sie z nimi obszedl.Nie dosc ze duchy zle w nie wtloczyl, to jeszcze musialy biedactwa ze skal w przypasc i do wody powpadac… moze niech ktos poplacze nad losem swinek..Szynki ani kielbaski , ani sznycelka … Więcej
jozef1807
stefanek, — 2012-09-21 13:47:00:
.......a jak myślisz -Pan Jezus jadł żywą rybę -gdy o nią poprosił apostołów -czy była martwa ?- przypuszczam ze ktoś ją wcześniej "zabił "!
Ależ skąd! Zwyczajnie utulił ją do snu i to wiecznego.
stefanek,
kamzik — 2011-10-19 19:32:00:
Nie zgadzam się z tą wypowiedzią. Warto się zastanowić, czy "Nie zabijaj" dotyczy tylko ludzi - przecież wtedy byłoby przykazanie "Nie zabijaj ludzi".
===================================
........a jak myślisz -Pan Jezus jadł żywą rybę -gdy o nią poprosił apostołów -czy była martwa ?- przypuszczam ze ktoś ją wcześniej "zabił "!
a co z ofiarami baranów ,które miał…
Więcej
tagina
Bardzo madre slowa Ks Piotra Pawlukiewicza - w wiekszosci pies jest ucieczka od ludzi, a jest tylko psem .
kamzik
Nie zgadzam się z tą wypowiedzią. Warto się zastanowić, czy "Nie zabijaj" dotyczy tylko ludzi - przecież wtedy byłoby przykazanie "Nie zabijaj ludzi".