Clicks1.3K

Starci Paisij Svatohorský a Arsenij Kappadocký jako vzory duchovního života

Stylita
3
"Když člověk důvěřuje Bohu, pak ho Bůh nikdy neopustí." (sv. Paisij Svatohorec) "V dnešní době známe mnoho modliteb, ale modlíme se málo. Jíme postní jídla, ale nepostíme se. Hromadíme svědectví o …More
"Když člověk důvěřuje Bohu, pak ho Bůh nikdy neopustí."
(sv. Paisij Svatohorec)


"V dnešní době známe mnoho modliteb, ale modlíme se málo. Jíme postní jídla, ale nepostíme se. Hromadíme svědectví o duchovním životě, ale zkušenosti s ním nemáme. Vyznáváme hříchy, ale nemáme pokání. Chodíme do chrámů a stojíme na bohoslužbách, avšak naše duše před Stvořitelem není pokorná. To vše je tím, že máme zavřené srdce. Musíme ho otevřít a vpustit do něj Krista."
(sv. Paisij Svatohorec)

Nahrávka přednášky otce prof. Jána Zozuľaka ze dne 9. 11. 2015 na téma "Starci Paisij Svatohorský a Arsenij Kappadocký jako vzory duchovního života".
www.katedrafilozofieffukf.com/prof-thdr-jaacu…
Stylita
"Pokud v sobě duchovní otec nemá rozhodnost jít z lásky ke svým duchovním dětem třeba i na pekelná muka, pak není duchovním otcem."
"Svoboda není, když řekneme lidem, že je vše povoleno. To je otroctví."
sv. Paisij Svatohorec
Stylita
"Den začínáš modlitbou, poté pracuješ, opakuješ přitom modlitbu a tím posvěcuješ svou práci i lidi, kteří se jí účastní. Když například s modlitbou vaříš, posvěcují se tím jak jídlo, které připravuješ, tak i lidé, kteří ho jedí."
sv. Paisij Svatohorec
Samson1 likes this.
One more comment from Stylita
Stylita
Jednou přišel jeden mladík před ikonu Matky Boží na Athosu. Z ikony vyšlehl blesk a mladík se svalil v bezvědomí na zem. Později se zjistilo, že má vytetováno na ruce číslo ze tří šestek.