Wyświetlenia81

Ks. Jerzy Popiełuszko - "Postać na miarę patronów kraju" - audycja Polskiego Radia

spacja
13
W Polskim Radiu 24 rozmowa o życiu i kapłańskiej posłudze błogosławionego Kościoła katolickiego. Rok 2017 jest wyjątkowy dla pamięci o działalności ks. Popiełuszki. 28 lutego minęło 35 lat od pierwsz…Więcej
W Polskim Radiu 24 rozmowa o życiu i kapłańskiej posłudze błogosławionego Kościoła katolickiego.

Rok 2017 jest wyjątkowy dla pamięci o działalności ks. Popiełuszki. 28 lutego minęło 35 lat od pierwszej odprawionej przez Niego Mszy św. za Ojczyznę. Natomiast 28 maja wspominaliśmy 45. rocznicę święceń kapłańskich tragicznie zmarłego kapłana.
– Poprzez ofiarę swojego życia na stałe zapisał się w historii Polski, ale także Europy. Jest to postać na miarę patronów naszego kraju. Dzięki ks. Popiełuszce Polacy przestali się bać. Swoją wielka odwagą, w mrocznych czasach stanu wojennego, potrafił sprawić, że ludzie zapragnęli zrzucić kajdany komunistycznej władzy. Głośno mówił o tym, o czym wielu bało się pomyśleć. Przy tym wszystkim był bardzo zwyczajnym człowiekiem, otwartym na potrzeby bliźnich. Dzięki temu gromadziło się wokół niego wiele osób. Pociągał swoją niezwykłą osobowością – powiedział ks. Krzysztof Ołdakowski.
Na temat obchodów 70. rocznicy urodzin, której oficjalne uroczystości odbyły się w Suchowoli, mówiła również reporterka Polskiego Radia Sylwia Białek.

Źródło: www.polskieradio.pl/…/1847476,Ks-Jerz…
JezusMaryja
kajtek i 2 inne użytkowniczki lubią to.
kajtek lubi to.
borgan lubi to.
dorakama lubi to.