kropek
kropek

PODARUJ MI PANIE

Matko jedyna... Czy na tym portalu minusuje się osobę która coś publikuje czy materiał który owa osoba dodała? Sam już nie wiem jak to jest...
kropek

Święcenie pokarmów - ks. Sławomir Sosnowski

U mnie w kościele pokarmy ŚWIĘCIŁ chłopak będący na drugim roku w seminarium duchownym, a swoje czyny tłumaczył iż dostał pozwolenie od biskupa... I to przez cały dzień!

Oczywiście nie wierząc w to iż mocą Boga poświęcił pokarmy specjalnie czekałem przez następną godzinę, aż ksiądz wyjdzie na ambonę i On zacznie święcić... Jakże wielkie było moje rozczarowanie gdy ten sam seminarzysta wyszedł …More
U mnie w kościele pokarmy ŚWIĘCIŁ chłopak będący na drugim roku w seminarium duchownym, a swoje czyny tłumaczył iż dostał pozwolenie od biskupa... I to przez cały dzień!

Oczywiście nie wierząc w to iż mocą Boga poświęcił pokarmy specjalnie czekałem przez następną godzinę, aż ksiądz wyjdzie na ambonę i On zacznie święcić... Jakże wielkie było moje rozczarowanie gdy ten sam seminarzysta wyszedł by POŚWIĘCIĆ to co przynieśli wierni w koszykach, gdyż księża zmęczeni byli po spowiadaniu. Nawet nie spowiadali przez cały wyznaczony wcześniej czas po czym poszli i zostawili ludzi zapewne z pytaniami których nie odważą się zadać.

Tak czy inaczej, wracając do sprawy... Jak myślicie, czy seminarzysta może święcić pokarmy w Wielką Sobotę?
kropek

Czy mason może być papieżem?

KOŚCIÓŁ SOBOROWY A ROTARY CLUB (1905)
Masoneria a Rotary


Związek pomiędzy Rotary Club a masonerią jest "strukturalny" – jak twierdzi Ojciec Esposito – "nie tylko ze względu na założenie Rotary Club (23 lutego 1905) przez masona adwokata Paula Harrisa z Chicago i trzech jego kolegów, również masonów; ale także ze względu na pozycję ideologiczną i prawną klubu, który w PRZESŁANIU INAUGURAC…More
KOŚCIÓŁ SOBOROWY A ROTARY CLUB (1905)
Masoneria a Rotary


Związek pomiędzy Rotary Club a masonerią jest "strukturalny" – jak twierdzi Ojciec Esposito – "nie tylko ze względu na założenie Rotary Club (23 lutego 1905) przez masona adwokata Paula Harrisa z Chicago i trzech jego kolegów, również masonów; ale także ze względu na pozycję ideologiczną i prawną klubu, który w PRZESŁANIU INAUGURACYJNYM PRZYJĄŁ ZA CEL LAICYZACJĘ SPOŁECZEŃSTWA, CZYLI USUNIĘCIE WSZELKICH KRĘPUJĄCYCH CZY RYTUALNYCH ASPEKTÓW" (32).
W Chile i w Hiszpanii wielu biskupów, w latach dwudziestych, kategorycznie potępiło Rotary Club, uznając jego pochodzenie za masońskie. Stolica Apostolska w obliczu tych doniesień musiała zająć zdecydowane stanowisko. Pierwszym krokiem było zdystansowanie się od Rotary, a kolejnym potępienie go. Przygotowaniem drogi do ekskomuniki została obarczona Civiltà Cattolica, która opublikowała trzy artykuły ojca Pirri, jezuity, według których ROTARY NIE RÓŻNI SIĘ ZGOŁA NICZYM OD MASONERII pod panowaniem której znajduje się cały świat. Tymczasem ów jezuita nie potwierdza faktu, iż wszyscy rotarianie są masonami, dopuszcza nieświadomość, nadmierną ufność, czy wręcz naiwność niektórych z nich.
Tolerancja religijna Rotary, konkluduje Pirri, jest de facto synkretyzmem religijnym (33).
W Enciclopedia Cattolica msgr. Buzzetti pisze: "Mentalność, jaką [Rotary] proklamuje może łatwo uniezależnić się od nauczania Kościoła, również w kwestii wiary i obyczajów a SPRZYJAĆ INFILTRACJI ELEMENTÓW MASOŃSKICH i antyklerykalnych" (34).
kropek

Pasja - Miłość Jego jest bez granic

Piękna piosenka.
kropek

Erfinderische Katzen

Boże mój kochany... ja myślałem, że to portal katolicki. Nie zauważyłem jednak pewnych szczegółów.