언어
댓글 쓰기…
Gospam
Nech Pán hojne požehnáva aj brata Lea za jeho prácu na Youtube, osobitne za to, že tam vložil tak krásne umelecko - dramaticky stvárnenú krížovú cestu otca emeritného arcibiskupa R.B. - mnohonásobná vďaka.
Pax et Bonum br.P
Gospam
Vďaka johnfrax, Vďaka!
johnfrax
Na Youtube vložil brat Leo
Krížová cesta utrpenia
Rádio Lumen - arcibiskup Róbert Bezák

www.youtube.com/watch 더보기
johnfrax
Gospam,vďaka.Zaujímavý článok,už tu upozornila naň Ľubica.
Čítal som aj komentáre,niektoré sú zaujímavé.
Fakty akoby neexistovali,sú ,ale akoby neboli.
Pokoj a dobro...
Gospam
Drahí v Kristu,
dovolujem si upriamiť Vašu pozornosť na článok, ktorého podstata koleruje aj s mojím otvoreným listom. Súčasne touto cestou chcem poďakovať autorovi za brilatne podanú podstatu problému...
Vďaka Plako, nech Ťa Pán hojne požehnáva.
Pax et Bonum menší brat P

www.postoy.sk/node/3786
Gospam
Ave Maria,
snažne prosím a opakujem:
Drahí v Kristu , nemusíte vobec zdielať moje názory, ale prosím Vás vospolok, neodbočujme od témy nadnesnej mojím otvoreným listom - repšpektujme sa v rémci elemntárnej ľudskej úcty a slušnosti.
Pax et Bonum menši brat P. 더보기
voda44
Podaná žaloba není vynesení rozsudku, že je někdo vinen.

Žalobu podávají oběti pedofilie.Čili Jovana omlouvá pedofilii v církvi.
Jovana
Podaná žaloba není vynesení rozsudku, že někdo je vinen
Gospam
Mimo temy pax et bonum
Ružena
Gospam
akého si rodu?
Myslím gender.
Gospam
Ave Maria,
drahá sestra Zina, ďakujem za odpoveď. Ak budš niekedy čítať rozhovry s polským arcibiskupom Stanislawom Diwiszom - osobným tajomníkom blahoslaveného Jána Pavla II /40 rokov/, zistíš kto a ako a ku komu sa vlastne modlil v prítomnosti/ nie S/ sv. otca J.P.II. v Assisi celkom presne...
Iste Slobodomurári su demonické zlo, ktoré prerastá svoje pavučiny , kde len može , až do Vatikánu, … 더보기
voda44
username-neříká pravdu čili lže, najdi si zde nagl.tv. "Benedikt žalován do Haagu " kým obětmi homsex. a pedofil. novoevangelizačních kněží.
Nemanipuluj.
Žito
To možná k tématu mnohých cest stačilo. Nechme tento prostor pax et bonus maličkým, aby se ohřáli ve světle bratra Antona Seleckého.
Žito
Proč se ohání Ježíšem umělé jednotné světové náboženství je snad každému jasné. Aby odvedli křesťany od pravého. Muslimové nemají Ježíše jako cestu. Mají svého proroka, který Ježíše podle nich převyšuje.

Je zoubkem Ježíšovým i otec Kuffa?
Žito
Takže je tu rozpor.

Ježíš: Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Kuffa: Není jen jedna cesta do neba.
Žito
Pokud bychom v katechizmu našli zmínku o rozličných cestách do nebe, otřáslo by to především smyslem katechismu jako takového. Učení o mnoha cestách je daleko za rámcem křesťanské náboženství, které MUSÍ uznávat pouze cestu jedinou. Tou je sám Ježíš. Viz Jeho vlastní výrok.

Jan 14.kap.
1 "Ať se vaše srdce nermoutí. Věříte v Boha, věřte i ve mne.
2 V domě mého Otce je mnoho příbytků. Kdyby to …
더보기
Žito
Je tu ovšem mnoho dalších nezodpovězených otázek. A další se vynořují.
Mám jako katolík vůbec evangelizovat ateistu, když za jistých okolností přijde rovněž do nebe? Neuvedu ateistu do zhoubného zmatku, když ho přivedu mezi katolíky, kteří jsou ve svých názorech nejednotní na všech úrovních laického i duchovenského stavu? Nebudou ustavičné ostré rozepře pro ateistu kamenem úrazu, který mu v … 더보기
Žito
Podíváme-li se na cesty do nebe optikou Kuffovy víry, jak budeme hodnotit Pařezovo utajené médium a Johnfraxovy dohnálisty?
Kdo má nárok na svoji cestu do nebe a kdo nemá? Kde je upřímnost (dobrota) a kde není?
Žito
co sa tyka o. kuffu uprimny mysli tym dobrý. a to skutočne najdeš v tom katechizme, že dobrý príde do neba.

Myslel jsem upřímný = dobrý.
Pokud to rozvedeme, pak narazíme na výrok Ježíše, že nikdo není dobrý než Bůh v nebesích. Slovo dobrý se však poněkud vyprázdnilo za ta staletí, tak se dnes užívá, kde by nemělo. I tak však nemohu přistoupit na tvrzení otce Kuffy, že upřímný (dobrý) ateista … 더보기
Gospam
PS: Drahí v Kristu , nemusíte vobec zdielať moje názory, ale prosím Vás vospolok, neodbočujme od témy nadnesnej mojím otvoreným listom - repšpektujme sa v rémci elemntárnej ľudskej úcty a slušnosti. Pax et Bonum menši brat P
Gospam
MIlá sestra Zina,
som pracujúci človek, teda t.č. nemám priestor zodpovedať na Vaše pripomienky. Len stručne Vás snažne prosím o láskavosť, aby ste ako nekatolíčka zachovávala na tomto portáli elemntárnu slušnosť voči nám katolíkom, a trocha uctivejšie sa vyjadrovala an adresu nášho nebohého pápeža J.P.II.- blahoslaveného. Ak by ste chceli trocha nazrieť do jeho mysle a pochopit - nemusíte ich … 더보기
Žito
Username, myslíš to vážně?
evelina
Milá us, keby sme sa tak stretli pred 100 rokmi
asi by som ti dala za pravdu
Tým nechcem celkom povedať že si zaspala tak dlhú dobu
Gospam
Milý brat V.-d.
S radosťou odpoviem na Tvoju otázku. Je to moj osobný názor. Mal som tú možnosť mať veľa doslova intímných duchovných rozovorv s nebohým otcom biskupm Pavlom Maria Hnilicom. Doslova som dýchal z jeho dychu. On bol po Blahoslavenom Jánovi Pavlovi Veľkom druhý najačší apoštol apoklayptickej doby Hviezdy Morskej !!! On podpísal svoje zasvatenie vlastnou krvou... podľa jeho vzoru aj … 더보기
evelina
už aby si mala pravdu user
Virtue-digger
Milý brat GospaM,
keby som vedel že ťa to neurazí, pripomenul by som ti teraz slovo Ignáca z Loyoly a spýtal by som sa ťa, či sa v postoji k (nepotvrdeným) súkromným zjaveniam nemáme zachovať podľa úsudku Cirkvi?
Prvé čo Boh vnuká ♥ je poslušnosť ♥ sv. Ján z Kríža
Gospam
Drahé sestry a bratia v Kristu.
V Láske Božej Vás snažne prosím budme milosrdni navzajom vo sv.Duchu.
Nebolo a ani nieje mojím úmyslom rozpútavať slovnú pretrelku opierajúcu sa o chytanie za slovo a presdzovanie za každú cenu svoj názor. V Láske nášho Pána Všemohúceho Stvoriteľa máme predsa vo Viere slobodnú volu. Je to nezaslúžený dar a ako snim nakladáme je plne v našej osobnej kompetncii. … 더보기
evelina
Poznám aj takých ktorí prchajúúúú, username, či sa ti to páči či nie,
v Rakusku okolo 130 000, u nás to nebudem komentovať
evelina
Vieš špecifikovať v ktorej odpadnutej tretine si ty username?
Keď už máš taký prehľad...
TULÁK
...nebo k DVK.To je snad uvítací otázka.Jak přijímáš DVK? Jak kdyby jste ho měli kdo ví jak nastudovaný a očekávali, že druzí nic jiného nenosí v hlavě.Co tam je pro nás laiky tak důležitého?
Virtue-digger
Lenže my sme sa pri tom rozruchu z odvolania R. Bezáka predsa neuchyľovali k nijakému rebelantstvu.
Nakoniec, keby sa v tých chvíľach aj niekto nechal uniesť k nejakému excesu, má možnosť pokánia.
Gospam
Drabý brat v Kristu,
prečítajte si prosím k čomu nabádam v mojom otvorenom liste - najma záver!!!
Ako vidím pýtate sa opakovane na to , k čomu som sa už vyjadril - čítajte prosím doslednejšie -. Tiež viď moj príspevok 20.8. link na karmelitána vdp V. Kodeta.
Chala Kristu ! Pax et Bonum menši brat P
Gospam
Drahý brat v Kristu username, uvediem len zrnko múdrosti na ceste za rozlišovaním duchov v RKC,
.......Požadované dispozície, aby sme urobili voľbu podľa DC. Ignáca: 1) Čistota motivácií Sv. Ignác v 170 bode DC píše: „Je potrebné, aby všetky veci, o ktorých chceme robiť voľbu, boli indiferentné a dobré v sebe, a aby slúžili v medziach svätej hierarchickej Matky Cirkvi, a aby neboli zlé, ani … 더보기
Gospam
Ave Maria.
Miliý Tonko, ako vidím, viacej ľudí - bratov a sestier tu rozdebatováva predovšetkým Tvoj možno trocha tak osobný problém...
Myslím si - je to moj osobný názor - že je to tak trocha nefer nie len voči nim, ale najma voči členom Tvojho združenia a čitateľom rovnomenného časopisu Mgnifikát, že doposial zaujímaš metódu "mŕtveho chrobáka". Inak: Vaša reč nech je áno je áno a nie je nie - … 더보기
evelina
Ďakujem žito, za tvoj darček,
pozrela som si a v duchu som onemela.
Aj keď som tie miesta už videla, ale pri tom sa ťažko hľadajú slová...
Virtue-digger
Evelina, niektorí sa snažia sedieť na dvoch stoličkách a to je dosť hlúpe.
evelina
Tak to týmto ťa Tónko vydierali?
Už tu jeden výhražný list adresovaný tebe bol vyvesený.
Vidíš, a to tí vlastní...
Na toto by som len toľko:
"Kto akou zbraňou bojuje, takou zahynie!"
Vzťahuje sa to na viacerých, počnúc Trnavou.
Žito
Tak ho nechej na pokoji.

Pro Antona i pro tebe, pro neexkomunikované i pro exkomunikované, pro pravoslavné i protestanty, zkrátka pro všechny:

www.360tr.com/kudus/kiyamet_eng/index.html
johnfrax
Žito nepodsúvaj iným to,čo nevyjadrujú,"neplivám" Antonovi Seleckému do tváre,poukazujem na fakty,ktoré som aj podložil.
Nechápem,ako je možné bojovať za čistotu Katolíckej Cirkvi a zároveň podporovať skupinu,ktorá je v nepriateľskom postoji voči Cirkvi,pred ktorou Cirkev varuje až pod trestom exkomunikácie.To je závažný argument.

Písal som mu aj súkromne,upozorňoval som ho na tie materiáli,nere… 더보기
Žito
Mýlíš. Asi to tak očividné nebude, když jsi nepochopil o čem píši. Všimni si, o čem je řeč - o duchovních nádorech, nikoliv o lidských bytostech. Nikdy bych si nedovolil bratra v Kristu nazvat nádorem. Tobě to, tentokrát ve tvém komentáři očividně problém nedělá.

Ale raději tě nechám, abys pax et bonus (nespletl jsem se) mohl naplivat jinému bratru, zde panu Seleckému, do obličeje.

johnfrax
Ak sa nemýlim,máš na mysli toho,kto tie škodlivé nádory vyrezal z tela Cirkvi.A to bol biskup Robert Bezák,ktorý sa s Mons. Stanislavom Zvolenským postaral o túto pre Cirkev bolestivú operáciu,keď exkomunikovali Dohnalovych stúpencov.A preto aj taký masívny útok na oboch našich hierarchov zo strany Dohnalovcov a radosť z odvolania o.Roberta Bezáka z postu .

Je to očividná radosť z problémov v … 더보기
Žito
johnfrax — 26.8.2012 15:51:04:

M ROSA: Máme pred sebou knihu pod názvom Štyri slová z Ukrajiny - ktorej ste spoluautorom - môžete nám povedať, čo je jej cieľom?
- o. Eliáš: Táto kniha vznikla na kolenách. Vníma bolesť Cirkvi a vníma tú duchovnú rakovinu, ktorá tu je a ktorá sa zamaskováva - je potrebné urobiť operáciu a tá situácia sa stále akosi zakrýva, akoby ani neexistovala.

Už dávno to … 더보기
johnfrax
Z článku
www.svetkrestanstva.sk/…/exkomunikovaneh…

Minulý rok v máji sa k nim pridal aj Róbert Jarabica pôsobiaci vo farnosti v Galante. Rovnako ako Martin Jarabica a Martin Chlebek pochádza z Krásna nad Kysucou. Podľa informácií týždenníka Život, ktoré získal z výpisu z katastra, Róbert Jarabica vlastnil aj dom v Jarku, kde sa exkomunikovaní kňazi nasťahovali. Odtiaľ začali postupne exkomun… 더보기
johnfrax
ČO MOŽNO EŠTE STÁLE NÁJSŤ NA WEBE
ANTONA SELECKÉHO
"MAGNIFICAT.SK

- Nabudúce: Štyri slová z Ukrajiny - rozhovor s pátrom Eliášom Dohnalom, a sestrou Máriou * Listy kardinálovi a do Ríma * Podrobnosti o Džubliku - ako sa vyvíja situácia.

www.magnificat.sk/old/mrosa/1105/aktuality.htm

M ROSA: Máme pred sebou knihu pod názvom Štyri slová z Ukrajiny - ktorej ste spoluautorom - môžete … 더보기
Gospam
Ave Maria.
Milý Anton, aj keď nereaguješ možno pre mňa z pochopitelných taktických dôvodov na moje bratské výzvy, dovoľujem si upriamiť Tvoju pozornosť ku kauze "lámača barlí" so všetkou úctou k emeritnému o. arcibiskupvi R.B. na tento článok. Osobne si myslím, že názor. v.dp. V. K. - úcithodného karmelitána rezonuje nielen s mnohými členmi RKC na Slovensku ale aj s členmi iných kresťanských … 더보기
Virtue-digger
Brat GospaM,
kiežby takých rozumných kresťanov ako si ty bolo v našej Cirkvi čím viac!
TULÁK
Táhni na hlubinu a ztiš se! To nic Antone, to čtu každou chvíli.A to právě na výtky ke Kodetovu srovnání rozhodování v KC k totalitnímu režimu:
musel být odvolán dříve, než některé věci mohly vyjít na světlo – a to s nařízením mlčenlivosti (vlastně zákazem možnosti se jakkoli hájit). Všechny tyto skutečnosti mi připomínají praktiky doby nedávné, kdy jsme společně čelili totalitnímu … 더보기
Gospam
Ave Maria,
drahý Tonko, ďakujem Ti za Tvoju neodpoveď, úprimne povedané ani som nečakal...
Dovoľujem si Ti doporučiťi k tým Tvojim zanieteným článkom o Pohode, drevenej palici a podobne, ktoré máš na Tvojej stránke pod zástavou Chválospevu Matky Božej - Mgnifikat prečítať názor otca Kodeta a jeho priateeľov
www.vojtechkodet.cz/dulezite-otazky/kauza-robert-be…
www.vojtechkodet.cz/…/kauza-Bezak-… 더보기
menhir
Přát někomu Pokoj a Dobro není jen tak. To nejde, někoho uklovat téměř k smrti a pak mu s úsměvem popřát Pax et Bonum. Pax et Bonum máme především přinášet, vytvářet. To je vůle Boží...
Bez skutků dobra a pokoje je to jen póza, pokrytectví.