Język Kontakt
Wyświetlenia
1,1k

Ks. dr. Grzegorz Wita w stroju pajaca i w towarzystwie abp. Skworca

Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej Na zdjęciu: ks. dr Grzegorz Wita, pracownik Zakładu Misjologii i Teologii Ekumenicznej, WTL UŚ w Katowicach. Pytanie - czy klaunowskie westymenta i upaćkana twarz ks. Grzegorza to nawiązanie do ekumenizmu czy misjologii? A może raczej do misiologii i cyrku?
Napisz komentarz

W parafii z której pochodzi ks Grzegorz Wita, Msze święte dla dzieci i młodzieży odprawiane były "cyrkowo" i nadal są. W Jego wczesnym dzieciństwie i w młodzieżowym wieku, zapamiętał księdza, który był specjalnie szkolony w "cyrkowaniu ". Parafia liczy ok 24 tysięcy wiernych to i dzieci sporo przewinęło się przez lata zapamiętując modernistyczne zapędy. Były nawet wjazdy z zakrystii na motocyklu żużlowym. Ks.dr Grzegorz powiela to czego nauczył się i przedstawia siebie jako bezużytecznego klauna.

Wstyd i hańba dla kapłana, który przebiera się w pajaca!
A jeszcze większa hańba, że abp. na to pozwala!!!
Jezu przyjdź już, bo nasi pasterze zagubili siebie i gubią owce.


Minul se povoláním.Církev Kristova není cirkus.Nepodceňujte děti.Jak potom rozpoznají, kdy jde o zábavu a kdy myslíme věci vážně?


Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej
Na zdjęciu: ks. dr Grzegorz Wita, pracownik Zakładu Misjologii i Teologii Ekumenicznej, WTL UŚ w Katowicach.
Pytanie - czy klaunowskie westymenta i upaćkana twarz ks. Grzegorza to nawiązanie do ekumenizmu czy misjologii? A może raczej do misiologii i cyrku?