Język Kontakt
Napisz komentarz


Film opowiada o meksykańskim Powstaniu Cristero w latach 1926-29, w którym zginęło ok. 90 tys. ludzi. Za czasów papieża Jana Pawła II kilkudziesięciu rebeliantów zostało uznanych męczennikami za wiarę, część z nich została beatyfikowana bądź nawet kanonizowana.
st.dwn.so/player/embed.php

Proponuję "zabawę": każdy kto obejrzał piracką kopię filmu (w tym ja) jako dobrowolną pokutę funduje komuś bilet do kina na "Cristiadę".Słyszałam, że to cudowny film. Pokazujący prawdziwą wiarę ludzi, którzy stali się męczennikami wcale nie tak dawno temu.
To straszne, co się wtedy wydażyło w Meksyku... i straszne, co się dzieje teraz


ks.Piotr zachęca wszystkich do obejrzenia tegoż filmu.

NIECH ŻYJE JEZUS CHRYSTUS KRÓL !!
Dziś oglądałem film, który przysłał mi kumpel. Film bardzo dobry. Musiałem go jednak dostać od kolegi, gdyż z pewnych powodów, w kinach, ani w mediach obecny nie jest…Pomimo że został wyprodukowany bodajże w roku…2012!
‘Cristiada’ – bo takim tytułem będę się posługiwać, pomimo iż widziałem też angielski tytuł ‘For Greater Glory’ – to epicka opowieść o Wolności i Prawdzie…A tym jest Bóg.
Zmaganie Dobra ze złem w człowieku, jest naturą tego życia na ziemi. Żyjemy… [Więcej]

Cristiada była katolickim powstaniem przeciwko zbrodniczemu, rewolucyjnemu i ateistycznemu rządowi Meksyku, wspieranemu ze wszystkich sił przez światową masonerię. Z tego właśnie powodu pamięć o “cristeros” miała zostać na zawsze wymazana, podobnie jak u nas pamięć o “żołnierzach wyklętych”. Przetrwała dzięki wielu dzielnym katolikom, którzy nie poddawali się dyktatowi dialogu i pamięć tę kultywowali. Czy można się jednak dziwić, że właściciele kin nie chcą ryzykować swych biznesów i narażać … [Więcej]