Język

Wyświetlenia
22,6 tys.
Bron do zniszczenia Mszy cz. 1/2

gnome 24 4
Program "Katolicka Agencja Śledcza" z serwisu www.realcatholictv.com. Odcinek pod tytułem "Broń do zniszczenia Mszy" w wersji PL. Część 1/2. Więcej
Napisz komentarz
@gnome
U kogoś widzisz drzazgę a belki w swoim oku nie dostrzegasz..
z modlitwą ar
Napisz komentarz
JózefK
barteksvd — 2012-01-07 21:02:28:
Ryt Mszy Świętej Mszału Piusa V nie spowodował i nie zablokował Francji przed utratą wiary za czasów Oświecenia, dlaczego już wtedy ten kraj praktycznie odpadł od Kościoła?

Czy Kościół jak kameleon musi zmieniać barwy od soboru do soboru , czy raczej powinien wyrażać stałość i być jak skala?
Czy ryt Mszy Św nie jest tym elementem który najpełniej wyraża wiarę i … Więcej
Napisz komentarz
gnome
Cóż za niebywała pycha i arogancja.
Nareszcie się Ojciec otworzył, czekałem na te przykre i agresywne słowa, zastanawiałem się w którym etapie dyskusji się pojawią (choć spodziewałem się ciut wcześniej, po wspomnieniu JE bp. Falley'a), niestety - nie pomyliłem się.
Zostawmy to.

Ciesze się, że są jeszcze tak niebywale zdolne i mądre i kompetentne osoby w stanie duchownym, jest jednak dużo lepiej… Więcej
Napisz komentarz
barteksvd
Oczywiście:
- "inne wyznanie" albo "inny kościół" to dla nas po prostu "sekta", nie będziemy tego tłumaczenia zmieniać

- co do liczb - ani nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować (nie mamy "pół roku" wolnego)

Słusznie Pan mówi, dla Was ale nie dla Michaela Vorisa, który jest prawowiernym katolikiem i nie kwestionuje nauczania Soborowego (i w tym momencie filmu ani na chwilę nie … Więcej
Napisz komentarz
gnome
Drogi Ojcze, nie hostuję czyichś filmów.

Tłumaczenie rozpocząłem sam (jako, że film jest bardzo długi), poprosiłem dwie osoby o pomoc. Na koniec poprosiłem o poprawkę jeszcze Pana Krusejdera.

Generalnie nie zajmowaliśmy się tłumaczeniem ani wcześniej ani później. No może nie do końca, jedna z osób "rozwinęła się" w tej dziedzinie troszeczkę - warto popatrzeć, nawet pomóc - www.youtube.com/… Więcej
Napisz komentarz
barteksvd
"Ojca korespondencji z RCTV oczywiście nie znam, jednak dziwi mnie kiedy ojciec pisze o braku odpowiedzi z ich strony, kiedy ja takie odpowiedzi od nich zawsze otrzymywałem."

No, mnie też to dziwi, choć nie niepokoi - nie chcieli odpowiadać, są wolnymi ludźmi - taki dar od Boga otrzymali ;)

"X. Marek Dziewiecki to krajowy duszpasterz powołań, raczej istotny głos w rozmowie o powołaniach."

Oczy… Więcej
Napisz komentarz
gnome
Drogi ojcze,
oczywiście, że sam tylko NOM nie jest winny kryzysowi, jest to tylko jeden z elementów (jest jeszcze ekumenizm, kolegializm, ... ), jednak niezwykle istotny.
Dlaczego istotny? Gdyż zmiana Mszy de-facto oznacza zmianę teologii.

Tutaj zahaczamy o kolejny aspekt o którym wcześniej wspomniałem - jakość (breviarium.blogspot.com).

Komentarze pod filmem to nie jest odpowiednie miejsce … Więcej
Napisz komentarz
barteksvd
@gnome - mój właściwy tytuł - ojciec (tylko dla informacji, nie żebym się czuł "obrażony" tytułem brat)

Liczba księży katolickich na świecie rośnie - odsyłam do L'Osservatore Romano, które co roku podaje owe statystki. To nie są moje prywatne przekonania.
Był ten fakt znany w roku 2010 - (mowa w badaniach jest o stałym wzroście przynajmniej od dekady), kiedy był kręcony program.
Jak na te … Więcej
Napisz komentarz
gnome
Jeszcze do brata Bartka (wcześniej nie zauważyłem, że rozmawiam z osobą duchowną - przepraszam), czy poinformował już x. Marka Dziewieckiego, że jego wyliczenia z ostatniego roku o spadku liczby powołań o 15% a liczby powołań zakonnych o 25% to ... nieprawda?

Ja już nie chce się pastwić tutaj nad Francją (gdzie w kilkumilionowym paryżu wyświęcono w zeszłym roku jednego xiedza) nad Szwajcarią (… Więcej
Napisz komentarz
StefanekII
gnome -my ;bydlęta; ma słuchać ;faryzeuszy XXI -wieku -bo to oni maja mądrość i władzę ;! tacy jak ty maja jedno prawo ;aby siedzieć cicho i popierać watahe -albo cie wyeliminują ! ja też 3 lata temu napisalem list do Biskupa Michalika proszacych aby ludziom powiedzieli o dzialaniach masonerii i dali wskazówki lub broń jak ich zatrzymać ! (listy bez odzewu) ! Dzisiaj juz wiem dlaczego -bo on sam … Więcej
Napisz komentarz
gnome
Hahahah
A o kryzysie powołań mówi się właśnie dlatego, że liczba powołań rośnie
Spada liczba powołań, spada liczba święceń, ... to jest Kryzys o którym JŚw. mówił, że jest to prawdopodobnie najpoważniejszy kryzys w historii Kościoła!
Ja jedynie dodam od siebie, że nie ilość tutaj jest najbardziej zatrważająca, najbardziej zatrważająca jest jakość.

"Co do kontaktu z RealCatholic TV … Więcej
Napisz komentarz
w64u14
jak to rosną 26 lat temu rocznik kleryków jeden liczył ok.60 osób, a dziś jest 1/3 tego
Napisz komentarz
barteksvd
"3. Tłumaczenie nie jest dosłowne, ale według naszej subiektywnej oceny najbardziej zbliżone w sensie i znaczeniu z oryginałem."

To informuję Was, że jest to ocena błędna, gdyż ja na co dzień posługuję w języku angielskim posługuję i Wasze tłumaczenie w bardzo wielu miejscach w sensie i znaczeniu nie jest najbardziej zbliżone do oryginału.

Te miejsca m.in. wskazałem - wkładacie usta Michaela … Więcej
Napisz komentarz
JózefK
Wszelkie działania sprzed V2 które miały doprowadzić do reformy Mszy Św były nielegalne, a Kanony XXII Sesji Soboru Trydenckiego dotyczące Mszy Św, takich bezczelnych śmiałków wykluczały z KK. Wniosek może być tylko jeden, że NOM choć promulgowana przez papieża Pawła VI, pochodzi z zatrutego źródła.Warto poznać ,,Krótką analizę krytyczną NOM" kardynałów KK Ottavianiego i Bacciego, którzy w … Więcej
Napisz komentarz
gnome
1. Trudno odnosić się do krytyki Kardynała Arinze. W końcu jak zostało powiedziane, był prefektem Kongregacji ds. kultu Bożego.
2. Nie przez 4 tłumaczy tylko przez 4 osoby .... z których 3 (co do 4 osoby po prostu nie wiem) nigdy wcześniej niczego nie tłumaczyły!
3. Tłumaczenie nie jest dosłowne, ale według naszej subiektywnej oceny najbardziej zbliżone w sensie i znaczeniu z oryginałem.
4. Co … Więcej
Napisz komentarz
barteksvd
Dodałem w drugiej części ale dodam i tu, bo nie wszyscy tam zajrzą.

Apropo pokazania problemu istniejącego w Kościele związanego z kultem Eucharystii polecam kogoś z dużo większym autorytetem w Kościele, (niż Michael Voris - którego pracę bardzo cenię) mówiącym o tym samym problemie - kard. Arinze sprzed kilku lat, kiedy wciąż był prefektem Kongregacji ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentu.

Więcej
Napisz komentarz
barteksvd
@gnome.

Na prawdę przez 4 tłumaczy? Więc jestem niesamowicie zakoczony.

Pierwsze z brzegu przykłady:

od kiedy z anglieskiego na polski tłumaczy się

denominations jako= sekty?

essacially developed = stworzył?

Po drugie, gdzie autor wymawia (tam kiedy jest mowa o Agacie Christy) że papiez pozostawił Mszę Świętą w rycie trydenckim w Anglii i Walii?

Musiałbym jeszcze raz bardzo uważnie prze… Więcej
Napisz komentarz
gnome
Sumas-sumaru napisy były sprawdzone przez 4 osoby. Być może coś zostało przeoczone, chętnie się dowiem cóż to za błędy.

Sugestię o "spisku tłumaczy" traktuję jako próbę zasiania niepewności w oglądających - ale tu stawiam "?" bo nie mam pewności.

Z Panem Bogiem.
Napisz komentarz
tahamata
Drogi Ojcze. Po prostu proszę wysłać swoje uwagi do korektora. W necie jest tylko jeden Krusejder zajmujący się Tradycyjnym nauczaniem Kościoła katolickiego. Napisze Ojciec maila i w następnej wersji będzie poprawnie. Na większą chwałę Bożą.

przedsoborowy@gmail.com
Napisz komentarz
barteksvd
Tłumaczenie na zawiera kilka bardzo poważnych błędów, trudno mi uwierzyć że z powodu nie znajomości języka, bardziej skłaniał bym się ku interpretacji tłumaczy wg. własnych koncepcji myślowych - ale tu stawiam "?" bo nie mam pewności.
Napisz komentarz
LordZuku

Kazdy niech ogladnie
Napisz komentarz
w64u14
O zmianach w dzisiejszej mszy świętej, bardzo ważne!Koniecznie obejrzyjcie
Napisz komentarz