Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks285
m.rekinek
52

Bp Zadarko obraża Polskę , Polaków i straszy piekłem za nieprzyjmowanie ,,uchodźców" !

Brakuje stanowiska środowisk islamskich, które powiedzą „my się nie godzimy na terroryzm, to nie jest prawdziwe oblicze islamu” - powiedział bp Krzysztof Zadarko, podczas konferencji „Współpraca międzyreligijna w kontekście migracji i zagrożenia bezpieczeństwa w Europie – wyzwania dla islamu i chrześcijaństwa”, która odbywa się 24 maja na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Rozpoczynający konferencję kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że temat podniesiony przez prelegentów jest bardzo ważny i trudny. - Moim życzeniem jest, byśmy umieli rozmawiać na te tematy merytorycznie, wolni od niebezpiecznego ujęcia politycznego tego tematu – powiedział metropolita warszawski. Dodał, że dyskusja powinna być przede wszystkim oparta na prawdzie.

=========================

Bp Krzysztof Zadarko, delegat KEP ds. Imigracji podkreślił, że stanowisko polskiego Kościoła ws. uchodźców jest jasne i opiera się na przesłaniu z Ewangelii wg św. Mateusza: „...byłem głodny, a daliście mi jeść; byłem spragniony, a daliście mi pić; przybyszem byłem, a przygarnęliście mnie”.

- Jezus mówi, że obok biednych, cierpiących, chorych, jest wezwanie do przyjęcia uchodźców – stwierdził duchowny, dodając, że według tego fragmentu Pisma Świętego „nieprzyjęcie skutkuje odrzuceniem przez Boga na wieczność”.

Biskup zauważył, że papież Franciszek, całujący stopy muzułmańskich uchodźców, to symbol właśnie takiej postawy oraz przebudzenia w Kościele katolickim, w którym trzeba zrewidować podejście wiernych do imigrantów.Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zaznaczył, że nie ma rozbieżności między postawą papieża Franciszka a Episkopatem Polski.

Z drugiej strony bp Zadarko podkreślił, że Polska jest krajem homogenicznym i nie powinno się od niego wymagać, że od razu postąpi tak samo jak Niemcy. - Każde społeczeństwo ma czas na dojrzewanie do pewnych postaw.

Nie można nikomu narzucać zachowań, których życzą sobie inne strony – zaznaczył. Dodał, że nacisk Unii Europejskiej na Polskę jest uprawniony, ale nieuprawniona jest krzywdząca opinia o Polsce jako państwie, które nie chce pomagać.

Biskup przypomniał, że Episkopat Polski uchwalił program korytarzy humanitarnych oraz program „ Rodzina-Rodzinie”. Zaznaczył, że póki co, realizacja korytarzy humanitarnych nie jest możliwa za względu na kwestie administracyjne i bezpieczeństwo.

Zdaniem bp Zadarki, głównym problem w relacjach chrześcijańsko-muzułmańskich jest brak możliwości dialogu. - Dominuje przekaz, że oni nie chcą dialogu, nie chcą asymilacji, ale alternatywa jest jedna – wojna, dlatego dialog jest naszym kierunkiem działania – powiedział.

Jak zauważył biskup, muzułmanie są rozproszeni, nie maja swojego przedstawiciela jak np. papież. - Brakuje stanowiska środowisk islamskich, które powiedzą „my się nie godzimy na terroryzm, to nie jest prawdziwe oblicze islamu” - podsumował.

=========================

Prof. Ingrid den Hollander z Holandii dostrzegła, że ważnym aspektem debaty jest problem tożsamości muzułmańskiej, która nie jest pozytywnie postrzegana m.in. w Holandii.

- W Holandii mamy wielu muzułmanów, jesteśmy krajemy bardzo otwartym na uchodźców. Nie ma powodu do strachu, u nas praktycznie nie ma ataków ani zamachów – zaznaczyła profesor, dodając, że w jej kraju tylko jeden muzułmanin dopuścił się ataku terrorystycznego, więc nie ma się czego obawiać. Zdaniem prelegentki media, które nagłośniły tę sprawę, spowodowały niepotrzebny strach przed uchodźcami, który jest dla nich bardzo krzywdzący.

Profesor zaakcentowała, że populistyczni politycy narzekają na funkcjonujące w granicach miasta getta muzułmańskie. – To nie są żadne getta, tylko ich miasteczka – stwierdziła.

Podsumowując Ingrid den Hollander powiedziałą, że trzeba wykazywać tolerancję wobec imigrantów, być otwartym i edukować ich.

Zdaniem prof. Haliny Grzymały–Moszczyńskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego, problemem Polaków jest „platoniczna islamofobia”, czyli strach przed obcym, nieznanym.

W opinii Doroty Stępniak z Centrum Edukacji Europejskiej przeszkodą w integracji społeczeństw jest postawa mediów, które podają wyłącznie „papkę informacyjną” i opinie, zamiast informować o faktach. - Trzeba również zdawać sobie sprawę z problemu stereotypów, z którymi trudno zerwać, a które często przejmują kontrolę nad logicznym myśleniem. Trzeba rozmawiać – to jedyna droga – podkreśliła.

Według dr Ziada Abou Saleha z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, nierealne jest, by od człowieka, który nigdy nie miał kontaktu z muzułmaninem, a znał obecny przekaz medialny, wymagać chęci asymilacji z obcokrajowcami. Zdaniem prelegenta, społeczeństwo polskie jest skażone niechęcią do islamu, zwłaszcza młodzi ludzie. - Jest to oczywiście też wina muzułmanów, ale trzeba leczyć polskie społeczeństwo z tego lęku i braku zaufania – stwierdził.

Konferencję zakończy ostatnia część dyskusji pt. „Współpraca muzułmańsko-chrześcijańska”.

Celem konferencji jest podjęcie refleksji nad wyzwaniami, jakie stawia przed instytucjami religijnymi (chrześcijańskimi i muzułmańskimi) wzrost lęku przed islamem, poczucie zagrożenia bezpieczeństwa kulturowego i publicznego występujące w społeczeństwach Europy (także w Polsce) w związku z napływem imigrantów i uchodźców z krajów muzułmańskich oraz atakami terrorystycznymi w Zachodniej Europie.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Katedra Islamistyki i Arabistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Rada Episkopatu Polski ds. Migracji, Pielgrzymek i Turystyki, Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego, Centrum Kultury Islamu w Londynie.

2017-05-24

,,Bp Zadarko: brak stanowiska środowisk islamskich, które powiedzą „nie" terroryzmowi"
niedziela.pl/…/Bp-Zadarko-brak…
11 LISTOPADA WIDZĘ OCZYWIŚCIE CAŁY EPISKOPAT NA MANIFESTACJI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ - MY CHCEMY BOGA !

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !

WYJDŹCIE Z PAŁACÓW, - POKAŻCIE CZYNEM, ŻE JESTEŚCIE Z NARODEM POLSKIM! WYJDŹCIE DO LUDZI ! ZAPRZECZCIE WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY MÓWIĄ, ŻE JESTEŚCIE ŻYDOWSKĄ AGENTURĄ SKRYTĄ W AKTACH WSI !

DAJCIE RAZ ŚWIADECTWO ŻYCIEM, A NIE LISTEM PASTER…
More
11 LISTOPADA WIDZĘ OCZYWIŚCIE CAŁY EPISKOPAT NA MANIFESTACJI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ - MY CHCEMY BOGA !

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !

WYJDŹCIE Z PAŁACÓW, - POKAŻCIE CZYNEM, ŻE JESTEŚCIE Z NARODEM POLSKIM! WYJDŹCIE DO LUDZI ! ZAPRZECZCIE WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY MÓWIĄ, ŻE JESTEŚCIE ŻYDOWSKĄ AGENTURĄ SKRYTĄ W AKTACH WSI !

DAJCIE RAZ ŚWIADECTWO ŻYCIEM, A NIE LISTEM PASTERSKIM ! DO TEJ PORY JESTEŚCIE BARDZO PŁODNI W PISANIU - NICZYM ,,STOWARZYSZENIEM UMARŁYCH POETÓW,, !

CZAS RUSZYĆ ZADY Z KANAPY, CZAS WYJŚĆ Z LIMUZYN, CZAS OPUŚCIĆ BEZPIECZNE PAŁACE !


JESTEŚCIE POLAKAMI ? BĘDZIECIE Z NAMI ? BO MY CHCEMY BOGA !!!

A WY ?

CZEKAMY..

My chcemy BOGA !!

11 listopada: godz. 10-ta Msza u św. Aleksandra –ok 11-tej idziemy pod Sejm i otoczywszy go szczelnie - modlimy się na Różańcu. Za polski parlament, o Polskę. Czy to mury Jerycha?

Ruszamy w Marszu Niepodległości z ronda Dmowskiego o godz. 15-tej.

[Przewidziana w programie Marszu Msza św. Wszechczasów, która miała mieć miejsce u św. Barbary o 13-tej, napotkała na opór ze strony „nieznanych sprawców”. ]

Na końcu Marszu, na błoniach przy Stadionie, przewidziana dziesiątka Różańca prowadzona przez ks. St. Małkowskiego.
wacula25wp.pl
Ten miły chłopiec, który poderżnął gardło księdzu

Ten miły chłopak, zaledwie 19-letni, już nie żyje. Nazywał się Adel Kermiche i w poniedziałek 26 lipca poderżnął gardło księdzu i zakonnicy.

Ksiądz nie żyje, zakonnica walczy o życie w szpitalu. Ksiądz nie chciał uklęknąć, ale został przez Adela zmuszony; ksiądz, starszy od napastnika o 66 lat, nie był dla niego jakimś specjalnym wyzwaniem.
More
Ten miły chłopiec, który poderżnął gardło księdzu

Ten miły chłopak, zaledwie 19-letni, już nie żyje. Nazywał się Adel Kermiche i w poniedziałek 26 lipca poderżnął gardło księdzu i zakonnicy.

Ksiądz nie żyje, zakonnica walczy o życie w szpitalu. Ksiądz nie chciał uklęknąć, ale został przez Adela zmuszony; ksiądz, starszy od napastnika o 66 lat, nie był dla niego jakimś specjalnym wyzwaniem.
Adel mieszkał z rodzicami w Normandii i w zasadzie był normalnym chłopcem. Jak każdy chłopiec marzył o strzelaniu, ale był chłopcem serio, więc nie mając nawet 18 lat próbował pojechać tam, gdzie można postrzelać. Do Syrii, gdzie w ISIS był jego kolega Maxime Hauchard. Maxime występował w filmach, na których pokazywano, jak zabija jeńców Państwa Islamskiego. Z takim kolegą i z tak fotogeniczną buzią Adel miałby na pewno okazję postrzelać, poużywać noża i wystąpić w popularnych filmach produkowanych przez Państwo Islamskie, ale niestety. Złapano go w Niemczech, przekazano Francuzom, ci oddali go pod nadzór rodziców we Francji. Nie wyrzekł się młodzieńczych marzeń i gdy tylko stał się pełnoletni, wyjechał przez Szwajcarię do Turcji, Niestety, tam znowu złapano go na granicy i wydalono do Francji

Władze francuskie nie wykazały zrozumienia dla jego młodzieńczych fascynacji bronią i Państwem Islamskim i skazano go na dwa i pół roku więzienia. Władze jednak opamiętały się, nie chciały niszczyć życia tak dobrze rokującego młodego człowieka i zwolniono go warunkowo, za kaucją, po niecałym roku. Warunkiem było jednak to, że będzie mieszkał z rodzicami i nosił elektroniczną bransoletkę. Jasne jest jednak, że taka bransoletka to bardzo poważne naruszenie wolności osobistej człowieka, więc zgodzono się, żeby bransoletka była wyłączana między 8:30 a 12:30 rano. Tak się dobrze składa, że msze w kościołach odbywają się rano; ta, którą odprawiał Jacques Hame, odbywała się o 9 rano.

Do kościoła Adel udał się w towarzystwie kolegi, też znajdującego się na liście „S”, takiej, na którą trafiają osoby podejrzewane o poważne związki z terroryzmem i które powinny być śledzone. Zabili księdza, zakonnicy poderżnęli gardło, a następnie po arabsku odprawili, jak mówią świadkowie, „nabożeństwo wokół ołtarza”. Morderstwo i nabożeństwo filmowali, pewnie żeby wynagrodzić sobie frustrację, że nie mogli kręcić filmów w Syrii.

Wychodzących z kościoła z wesołym „Allahu akbar” na ustach, Adela i kolegę zabili policyjni strzelcy wyborowi, nie dając im żadnej szansy na sprawiedliwy proces, wyrok dziesięciu lat więzienia i wyjście za trzy lata. To oburzające naruszenie prawa młodziutkich terrorystów do życia i popełniania kolejnych morderstw nie powinno policjantom ujść na sucho. Miejmy nadzieję, że władze francuskie wydadzą zakaz posługiwania się bronią palną przez oddziały antyterrorystyczne, a strzelający do Adela zostaną postawieni przed sądem.

P.S. Trwają poszukiwania lekarza, który stwierdzi, że Adel miał depresję/schizofrenię/padaczkę/dysleksję/zanik jąder/swędzącą egzemę (niepotrzebne skreślić).

Grzegorz Lindenberg
KTOZ JAK BOG
biskupkowi sie POGORSZYLO.
Zreszta jest on jedynie "USTAMI" zazydzonego episkopatu.
Wystawil sobie szczegolne swiadectwo
spotkaniem "kafejkowym" nt. islamskiej emigracji jako przejawu milosierdzia.
Miejsce szczegolne !
prezbiterium kosciola,
2 stoliki,
butelki i szklanki
i troje wspomagajacych z Gazety Wyborczej... a tfu... przepraszam...
Tygodnika Powszechnego zydowskiego, odnogi Gazety …More
biskupkowi sie POGORSZYLO.
Zreszta jest on jedynie "USTAMI" zazydzonego episkopatu.
Wystawil sobie szczegolne swiadectwo
spotkaniem "kafejkowym" nt. islamskiej emigracji jako przejawu milosierdzia.
Miejsce szczegolne !
prezbiterium kosciola,
2 stoliki,
butelki i szklanki
i troje wspomagajacych z Gazety Wyborczej... a tfu... przepraszam...
Tygodnika Powszechnego zydowskiego, odnogi Gazety Wyborczej towarzysza Michnika...
Agnus likes this.
Agnus
Koniec świata jaki znamy. W Kościele więcej judaszów niż odważnych duchownych broniących nasze dusze i życie narodowe. Odbiorą zapłatę od Boga Najwyższego a my prawdopodobnie znowu zapłacimy krwią za swe zbawienie. T co się dzieje jest z winy duchownych i nie da się tego dłużej ukrywać.
molot
Kiedyś z antychrystami walczono i nawracano, dziś ich się zaprasza, lokuje, daje pieniążki i integruje na ich zasadach "Islam, albo śmierć". Ich bracia masoni również krzyczeli "Wolność, równość, braterstwo" (oczywiście mieli na myśli swoją wolność, swoją równość i swoje braterstwo) albo "śmierć" (oczywiście nie uśmiercanie siebie, ale wszystkich pozostałych).

Czy Kościół Katolicki utrzymywałby …More
Kiedyś z antychrystami walczono i nawracano, dziś ich się zaprasza, lokuje, daje pieniążki i integruje na ich zasadach "Islam, albo śmierć". Ich bracia masoni również krzyczeli "Wolność, równość, braterstwo" (oczywiście mieli na myśli swoją wolność, swoją równość i swoje braterstwo) albo "śmierć" (oczywiście nie uśmiercanie siebie, ale wszystkich pozostałych).

Czy Kościół Katolicki utrzymywałby dystans w sprawie zabijania nienarodzonych, pigułek wczesnoporonnych, antykoncepcyjnych itd. a jednocześnie chętnie wypowiadał się w sprawie przyjmowania imigrantów, którzy wykazują wrogość wobec katolików? Kiedy to Kościół Katolicki zapraszał do siebie wrogów? Wręcz przeciwnie, zwalczał ich!
Kiedy Kościół Katolicki wypowiadał się oględnie w sprawach grzechu śmiertelnego? Wręcz przeciwnie, to jego misją jest przedkładać nam czystą nieskażoną naukę w sprawie wiary i moralności.
molot likes this.