ludekr2
ludekr2

Vojna proti Európe

Pánům pařez a Samson1
Ano pánové, tato opatření vedou žádoucím směrem a něco takového dělá Španělsko po dohodě a ve spolupráci s Marokem. Klíčem k nim je "stabilizovat situaci v zemích, odkud tito lidé utíkají" (pařez), tedy především v Lybii. Nebo alespoň vyjednat přístup do pobřežních vod, přístavů a souhlas s ničením lodí, které mohou být rybářské. V Lybii však probíhá občanská válka a …More
Pánům pařez a Samson1
Ano pánové, tato opatření vedou žádoucím směrem a něco takového dělá Španělsko po dohodě a ve spolupráci s Marokem. Klíčem k nim je "stabilizovat situaci v zemích, odkud tito lidé utíkají" (pařez), tedy především v Lybii. Nebo alespoň vyjednat přístup do pobřežních vod, přístavů a souhlas s ničením lodí, které mohou být rybářské. V Lybii však probíhá občanská válka a míchat se do ní se zřejmě nechce ani Italii ani Francii.

Ale souhlasím s tím, že politické špičky EU vyznávají ideologii multikulturalismu v jeho pokleslé formě ("přijdte k nám a chovejte se podle svých pravidel") - na rozdíl od tradičního imperiálního britského multikulturalismu: "jsme hinduisté, sikhové, muslimové, křesťané, a všichni loajální poddaní královny Viktorie, a za ni i bojujeme". Tento tradiční multikulturalismus úspěšně praktikují Kanada a Australie ('Love it or leave it') a britové se k němu snaží vrátit (premiér Cameron o tom několikrát mluvil).
Tak je třeba rozumět tomu proč vítězství muslima Sadiq Khana v primátorských volbách nevyvolává ve veřejnosti obavy. Ostatně Sadiq Khan je známý a úspěšný labouristický politik.
Po zkušenostech posledních let a pod tlakem svých voličů se národní politické špičky z opojení multikulturalismem pomalu probouzejí.
ludekr2

Vojna proti Európe

Pochybuji spolu se skeptikem: Není jasné za koho hlasatelka mluví, ani o jaký pořad jde.
Je to určitá interpretace neúplné polohistorie, doplněné interpretací pomocí spiklenecké teorie o silách usilujících o 'Nový světový řád'. To si ta hlasatelka sama nevymyslela, ale není jasné o jakou autoritu se opírá. Něco takového by mohl tvrdit politik nebo amatér historik. Zde však autor není oznámen.