Henri_Kumans

Konferencja ks. Muszali - św. Jan od Krzyża Przewodnik po ścieżkach zjednoczenia z Bogiem 17.12.2019

Wszyscy czciciele ks. Natanka i Pani Agnieszki powinni dokładnie wsłuchać się w to co naprawdę naucza Św. Jan od Krzyża, a nie słuchać tego, co Pani Agnieszka mówi że Św. Jan naucza. Sic!
Henri_Kumans

Niedziela Siedemdziesiątnicy - 9 lutego 2020 r., godz.: 10:30

Zamiast analizować co sobie wymyślają różni filozofowie, idźmy do źródła, czyli do tego, co na prawdę powiedział Chrystus.

Cytuję: "Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego. – Każdemu, kto mówi jakieś słowo …More
Zamiast analizować co sobie wymyślają różni filozofowie, idźmy do źródła, czyli do tego, co na prawdę powiedział Chrystus.

Cytuję: "Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego. – Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone".

Nic tu nie ma ani o pysze, ani o spowiedzi ani o działaniu wstecz przebaczenia grzechów, ani o apostazji. Grzechem, który nie zostanie przebaczony jest bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu, i tyle. Chrystus nie mów, że są cztery takie grzechy, jakkolwiek nie wymienia natury tego grzechu. Dlaczego? Ano właśnie dlatego aby różni pełni pychy nauczyciele przewrócili się na tym temacie i nic z niego nie zrozumieli. Ale, że jest jeden i tylko jeden taki grzech, to pewne.

Co ciekawe teologowie mówią o grzechach lekkich i ciężkich, ale nie wspominają o "grzechu wiecznym". To grube niedopatrzenie, ponieważ ten właśnie grzech stanowi własną, osobną i samą w sobie kategorię grzechu. Tak ważny jest ten grzech, że Chrystus go wymienia kładąc na niego szczególny nacisk. Mało tego, Chrystus naucza, że wszystkie grzechy ciężkie i lekkie i jakiekolwiek inne zostaną odpuszczone oprócz tego jednego.
Henri_Kumans

¿En verdad no habrá curas casados ni diaconisas? La exhortación post sinodal del Amazonía

Para asegurar el ministerio sacerdotal en Amazonas bastaría trasladar la mitad de los burócratas eclesiásticos, del Vaticano a Brasil. También se podría mover los estudiantes de "teología" y "filosofía" que literalmente infestan la ciudad santa. Habrá más sacerdotes de lo necesario. Pero San Pablo murió, y San Francisco Xavier ha muerto. No hay más apóstoles. Ha sido prohibido evangelizar. …More
Para asegurar el ministerio sacerdotal en Amazonas bastaría trasladar la mitad de los burócratas eclesiásticos, del Vaticano a Brasil. También se podría mover los estudiantes de "teología" y "filosofía" que literalmente infestan la ciudad santa. Habrá más sacerdotes de lo necesario. Pero San Pablo murió, y San Francisco Xavier ha muerto. No hay más apóstoles. Ha sido prohibido evangelizar. Entonces hay que movilizar los casados y las mujeres. Allá vamos.
Henri_Kumans

Niedziela Siedemdziesiątnicy - 9 lutego 2020 r., godz.: 10:30

Piszesz prawdę, bo o tym właśnie jest kazanie: "przeklnie od diabłów lub dokona apostazji w tym momencie traci wszystkie spowiedzi jakie odbył czyli wybaczenie grzechów przez Boga" i właśnie to twierdzenie jest herezją.

Spowiedź święta jest sakramentem i nie można go usunąć czy wymazać... wstecz. A może jak ktoś popełni ten, tak lubiany przez wszystkich grzech przeciw Duchowi Świętemu, traci …More
Piszesz prawdę, bo o tym właśnie jest kazanie: "przeklnie od diabłów lub dokona apostazji w tym momencie traci wszystkie spowiedzi jakie odbył czyli wybaczenie grzechów przez Boga" i właśnie to twierdzenie jest herezją.

Spowiedź święta jest sakramentem i nie można go usunąć czy wymazać... wstecz. A może jak ktoś popełni ten, tak lubiany przez wszystkich grzech przeciw Duchowi Świętemu, traci też sakrament chrztu, bierzmowania, małżeństwa i kapłaństwa? Czemu nie? Można by zastosować metodę indukcją i dowieść że tak właśnie jest.

Ten grzech przeciw Duchowi Świętemu to róg obfitości różnych kaznodziei, pozwala im manipulować wiernym ludem bożym, który domaga się sensacji, a nie chce żyć wiarą.

Jako, że mało kto wie na czym on polega, niektórzy mądrale doliczyli się czterech takich grzechów. Każdy innych! Chrystus mówi o jednym grzechu, a ci nie! Są cztery takie grzechy! I komu tu wierzyć?
Henri_Kumans

Niedziela Siedemdziesiątnicy - 9 lutego 2020 r., godz.: 10:30

W kazaniu nie ma niczego o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Kazanie jest poświęcone jakimś nowym, nieznanym mi poprzednio grzechom, w liczbie czterech, które rzekomo mają unieważniać poprzednie spowiedzi. Jest to herezją, a słuchałem to kazanie z wielką uwagą. Co do grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to z całą pewnością istnieje taki grzech, ale nie każdy rozumie na czym polega. Po prostu …More
W kazaniu nie ma niczego o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Kazanie jest poświęcone jakimś nowym, nieznanym mi poprzednio grzechom, w liczbie czterech, które rzekomo mają unieważniać poprzednie spowiedzi. Jest to herezją, a słuchałem to kazanie z wielką uwagą. Co do grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, to z całą pewnością istnieje taki grzech, ale nie każdy rozumie na czym polega. Po prostu nie każdemu Bóg daje to poznanie.

Egzorcyzm to tylko modlitwa i nie posiada praw sakramentu. Nie można stawiać egzorcyzmów ponad sakramentami, a grzechów utożsamiać z opętaniem. Z tymi opętaniami też cyrk. Diabły nie boją się Boga samego a boją się soli. Co za brednie!

Powtarzam to, co już napisałem. Takiego zamieszania w głowach kleru i wyznawców nie widziałem odkąd żyję 66 lat. Chyba najlepiej mi będzie "zasnąć w Duchu Świętym" to takie teraz popularne.
Henri_Kumans

Niedziela Siedemdziesiątnicy - 9 lutego 2020 r., godz.: 10:30

Dziwne kazanie na tej Mszy Wszech czasów miało miejsce. Rzekomo są grzechy, które unieważniają poprzednie ważne spowiedzi. I to aż cztery takie grzechy są! Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem jak żyję 66 lat.
Henri_Kumans

¿Francisco se contradice a sí mismo?

Para aclarar este asunto hay que leer la Sagrada Escritura y entender lo que se lee.

"¿Cuál es el primero de los mandamientos?".

"Jesús respondió: "El primero es: Escucha, Israel: el Señor nuestro Dios es el único Señor; y tú amarás al Señor, tu Dios, con todo tu corazón y con toda tu alma, con todo tu espíritu y con todas tus fuerzas. El segundo es: Amarás a tu prójimo como a ti mismo. No hay …
More
Para aclarar este asunto hay que leer la Sagrada Escritura y entender lo que se lee.

"¿Cuál es el primero de los mandamientos?".

"Jesús respondió: "El primero es: Escucha, Israel: el Señor nuestro Dios es el único Señor; y tú amarás al Señor, tu Dios, con todo tu corazón y con toda tu alma, con todo tu espíritu y con todas tus fuerzas. El segundo es: Amarás a tu prójimo como a ti mismo. No hay otro mandamiento más grande que estos".


Resulta que todo nuestro amor debemos a Dios. De inmediato Jesús pone el limite hacia el amor al prójimo. ¡Lo vas a amar como a ti mismo, no más!

La enseñanza contemporánea de la iglesia no diferencia entre el amor hacia el prójimo y hacia Dios. Confunde estos dos conceptos. Cabe esperar entonces, que el sacerdote casado va a amar a sus hijos más que a Dios mismo. En este punto Francisco contradice al Chisto:

"El que ama a padre o madre más que a mí, no es digno de mí; el que ama a hijo o hija más que a mí, no es digno de mí."

Más claro imposible.
Henri_Kumans

Ks. Ripperger lub strategia walki z demonem 1

Wykładu ks. Rippergera nie rozumiem.
Henri_Kumans

Milion niemieckojęzycznych kobiet chce kapłaństwa i nowej Mszy świętej - PCh24.pl

Jakie tam "organizacje katolickie". Chyba organizacje rozhisteryzowanych bab, chorych na tokofobię.
Henri_Kumans

Msza Trydencka nigdy nie zginie! Pan wskrzesi godnych Kapłanów

Nie wiem co o tym zdjęciu sądzić. Ot, tak po prostu, nie wiem.
Henri_Kumans

Szokujące! Papieże zabraniali przeszkadzania..

Uwaga. Nowe słowo zostało wymyślone. "Judeofobia". Mówienie o antysemityzmie jest już nieaktualne.
Henri_Kumans

Szokujące! Papieże zabraniali przeszkadzania..

Całkowicie się zgadzam. Ale co to jest antysemityzm? Co to jest Antypolonizm? A co to jest antysocjalizm? To są czyste slogany, pustosłowie i grzeszne próby obłudnego zamordyzmu usankcjonowanego prawem. A teraz fakty. Mam trzech adwokatów. Dwóch Żydów i jednego Argentyńczyka czy to jest antysemityzm?
Henri_Kumans

Bulla "Quo" primum" nie jest dogmatem i nie obowiązuje papieży w sposób ścisły i bezwzględny

16 października 2002 Jan Paweł II zmienia różaniec, 7 lipca 2019 Franciszek I zmienił Ojcze Nasz. Po co?
Henri_Kumans

Święci też mylili się i popełniali błędy

O ile święci i doktorowie Kościoła mogą się mylić i się mylą, to należy zadać proste pytania i na nie odpowiedzieć. Czy suma omylnych osób, wygłaszających błędne poglądy, może prowadzić do nieomylności? Czy z niewiedzy można wyprowadzić prawdę? O ile popełniano błędy w sprawach tak poważnych jak Niepokalane Poczęcie Najświętszej Marii Panny, co dla mnie jest niepodobieństwem aby czynił to …More
O ile święci i doktorowie Kościoła mogą się mylić i się mylą, to należy zadać proste pytania i na nie odpowiedzieć. Czy suma omylnych osób, wygłaszających błędne poglądy, może prowadzić do nieomylności? Czy z niewiedzy można wyprowadzić prawdę? O ile popełniano błędy w sprawach tak poważnych jak Niepokalane Poczęcie Najświętszej Marii Panny, co dla mnie jest niepodobieństwem aby czynił to sztandarowy teolog, to czy ktoś może mnie zapewnić, że podobne błędy teologiczne nie są popełniane w obecnych czasach? Co to jest Kościół i czy jest dogmat o nieomylności Kościoła?
Henri_Kumans

INTRO GENERAL y LOGICA [Curso de Filosofía Tomista] - Roger Verneaux

Para mi el Evangelio es la verdadera Palabra de Dios. Si alguien me hubiese preguntado sí es un tratado filosófico o teológico contestaría que no. Cristo resolvió estos problemas cuando tenía 12 años.
Henri_Kumans

Szef Episkopatu Włoch: Kto nie akceptuje papieża niech zostanie protestantem

No, może też zostać islamistą. Ale już przejść na talmudyzm nie tak łatwo.
Henri_Kumans

INTRO GENERAL y LOGICA [Curso de Filosofía Tomista] - Roger Verneaux

¡Hermanos, hay de nosotros si tenemos que volver al siglo XIII con nuestros estudios filosófico-teológicos! ¿Que vamos hacer con el dogma de la Inmaculada Concepción?
Henri_Kumans

Święty Jan Paweł II Wielki spełnia trzy warunki, aby mógł zostać ogłoszony Doktorem Kościoła

Chciałem napisać coś innego, ale po modlitwie zmieniłem zdanie. Niech Bóg to rozsądzi.
Henri_Kumans

"Zdechniesz jak Popiełuszko!"KTO ZAMORDOWAŁ PRZYJACIELA KS.POPIEŁUSZKI, KSIĘDZA SUCHOWOLCA?

No jak to kto? Faszysta i szef junty wojskowej Jaruzelski, przy pomocy swoich zbirów. Ten Jaruzelski ma dużo krwi na rękach. Całe piekło aż zadrżało w paroksyzmach na jego przyjęcie.
Henri_Kumans

Grzech i pokuta

No, grzechy nie popełnione nie mogą być odpuszczone, bo niby jak?