Henri_Kumans

Święci też mylili się i popełniali błędy

Nie rozumiem. Dla mnie Ewangelia to jedno, tradycja, czyli powszechne przekonanie ludu bożego, to drugie, a nauczanie papieży, to trzecie. Jaki zatem jest związek między nimi? Działanie Ducha Świętego. Natomiast każda prawda powinna być podparta dogmatem. Nie ma dogmatu, nie ma prawdy.
Jeszcze jedno. Nie należy zapominać o pęknięciu między Starym i Nowym Testamentem. Stary Testament został już …More
Nie rozumiem. Dla mnie Ewangelia to jedno, tradycja, czyli powszechne przekonanie ludu bożego, to drugie, a nauczanie papieży, to trzecie. Jaki zatem jest związek między nimi? Działanie Ducha Świętego. Natomiast każda prawda powinna być podparta dogmatem. Nie ma dogmatu, nie ma prawdy.
Jeszcze jedno. Nie należy zapominać o pęknięciu między Starym i Nowym Testamentem. Stary Testament został już wypełniony i zamknięty. Nowy zaś Testament jest drogą ku przyszłemu zbawieniu lub potępieniu, według tego, co komu Bóg przeznaczył. Obserwuję, w teologii, wiele nic nie znaczących frazesów i niedefiniowalnych pojęć.
Henri_Kumans

Bóg obecny w Eucharystii ma już dosyć zniewag, dlatego dopuścił czasowe zamknięcie swoich domów

Podzielam całkowicie te poglądy. Po co Bóg ma cierpieć profanację, afront i wszelkiego rodzaju brak elementarnego uszanowania? Ba, co ja mówię, brak dobrego wychowania. Tak też, aby nie pomnażać miary potępienia tych co tak postępują, po prostu uniemożliwił im grzeszenie... zamykając kościoły.
Henri_Kumans

Wydalony ze zgromadzenia ks. Michał Woźnicki odprawia Mszę św. bezprawnie i niegodziwie

Po przemyśleniu sytuacji w Kościele Katolickim, doszedłem do wniosku, że nieprzypadkowo kościoły zostały pozamykane przez samą hierarchię, a ofiara mszy świętej w wielu krajach zniesiona. Bóg widać nie chce takiej ofiary, ani takich ofiarników, dlatego odebrał im rozum i wydał ich na zatracenie. Wierni do takich "pasterzy" już nie wrócą. Obserwujemy upadek biurokracji kościelnej. Ot co.
Henri_Kumans

Wydalony ze zgromadzenia ks. Michał Woźnicki odprawia Mszę św. bezprawnie i niegodziwie

Zostało to nagrane i jest w internecie. Ale to pikuś wobec braku miłości. To stało się wskutek tego braku. Bóg jeden raczy wiedzieć kto tu jest błądzący. Po owocach ich poznacie, a owoce są widoczne. Na całym bożym świecie nie odprawia się mszy świętych, nawet w Wielkim Tygodniu. Kto jest większym grzesznikiem: czy błądzący i suspendowany kapłan, czy ten który pozamykał świątynie i pozbawił lud …More
Zostało to nagrane i jest w internecie. Ale to pikuś wobec braku miłości. To stało się wskutek tego braku. Bóg jeden raczy wiedzieć kto tu jest błądzący. Po owocach ich poznacie, a owoce są widoczne. Na całym bożym świecie nie odprawia się mszy świętych, nawet w Wielkim Tygodniu. Kto jest większym grzesznikiem: czy błądzący i suspendowany kapłan, czy ten który pozamykał świątynie i pozbawił lud boży sakramentów? Pytam bo nie wiem.
Henri_Kumans

Wydalony ze zgromadzenia ks. Michał Woźnicki odprawia Mszę św. bezprawnie i niegodziwie

"Wydalony ze zgromadzenia ks. Michał Woźnicki odprawia mszę świętą bezprawnie i niegodziwie". Czy dlatego wodę trzeba na niego wodę wylewać jak idzie z Najświętszym Sakramentem? Ci Salezjanie nie mają miłości, a gdzie nie ma miłości nie ma i Boga. Nieważne jak msze odprawiają, zgodnie czy niezgodnie z jakimiś bullami czy soborami drugimi, lub trzecimi. Co szkodzi, aby rzeczony kapłan odprawiał …More
"Wydalony ze zgromadzenia ks. Michał Woźnicki odprawia mszę świętą bezprawnie i niegodziwie". Czy dlatego wodę trzeba na niego wodę wylewać jak idzie z Najświętszym Sakramentem? Ci Salezjanie nie mają miłości, a gdzie nie ma miłości nie ma i Boga. Nieważne jak msze odprawiają, zgodnie czy niezgodnie z jakimiś bullami czy soborami drugimi, lub trzecimi. Co szkodzi, aby rzeczony kapłan odprawiał mszę w rycie rzymskim przy głównym ołtarzu, jak tego pragnie? Ale nie, lepiej jest podać sprawę do sądu, wezwać policję, robić eksmisję i inne gorszące cyrki. Czy to przystoi duchownym? Niech każdy czyta za zrozumieniem co mówi Słowo Boże:
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
Henri_Kumans

Modlitwy do Miłosierdzia Bożego

Mam podobne odczucia i wątpliwości. Jakkolwiek o nich nie piszę, bo to wołanie na puszczy. Podobnych spraw jest wiele.
Henri_Kumans

Nakaz zakrywania twarzy – absurdalny maksymalizm

Zakrywanie twarzy. To burka islamska, znana od dawna. Rząd jest mało oryginalny.
Henri_Kumans

Wirusowy ekumenizm: "nie ma różnicy między chrześcijanami, muzułmanami czy buddystami" – kardynał

Od razu widać, że te tytuły są wynikiem symonii. Pan Prezydent Duda jest felonistą a ci symonistami.
Henri_Kumans

Pan Jezus dotrze do nas różnymi drogami

Ciekawe podejście. Według różnych teologów są bowiem trzy kościoły. Kościół Wojujący na ziemi, Kościół Cierpiący w czyśćcu i Kościół Tryumfujący w niebie. Kościoły te są połączone poprzez "świętych obcowanie". To "obcowanie" jest Prawdą Wiary. Natomiast sam podział jest sztuczny i tymczasowy, tak jak tymczasowy jest czyściec. Sam Kościół zaś, jest środkiem a nie celem.
Henri_Kumans

Pan Jezus dotrze do nas różnymi drogami

Rozumiem zastrzeżenia. Świadome nie wnikałem w szczegóły. Narażanie siebie na chorobę byłoby kuszeniem Pana Boga, zaś zarażanie innych byłoby, jak trafnie piszesz grzechem przeciw V przykazaniu. Mój wpis, miał za zadanie wywołanie dyskusji i zwrócenie uwagi na te te sprawy o których piszesz.
Henri_Kumans

Pan Jezus dotrze do nas różnymi drogami

Czy katolik ma obowiązek podporządkowywać się zarządzeniom państwowym? Dla mnie jest to sprawa dyskusyjna. Chrystus wyraźnie powiedział, że należy oddać co cesarskie cesarzowi a co boskie Bogu. Mimo to, Chrystus z państwem raczej się nie zadawał, z politykami się nie układał, a ich zarządzenia permanentnie łamał. Gdyby Chrystus był politykiem nigdy nie zostałby ukrzyżowany. Państwo, to moja …More
Czy katolik ma obowiązek podporządkowywać się zarządzeniom państwowym? Dla mnie jest to sprawa dyskusyjna. Chrystus wyraźnie powiedział, że należy oddać co cesarskie cesarzowi a co boskie Bogu. Mimo to, Chrystus z państwem raczej się nie zadawał, z politykami się nie układał, a ich zarządzenia permanentnie łamał. Gdyby Chrystus był politykiem nigdy nie zostałby ukrzyżowany. Państwo, to moja prywatna opinia, jest ekspozyturą piekła na ziemi, a politycy niczym diabły w ludzkich skórach. Stamtąd bowiem wychodzą wojny, zabójstwa, intrygi, kłamstwa, złodziejstwo, przekupstwa, nierząd, podżeganie do nienawiści i inne plugastwa. Sam COVID-19 to też produkt państwa, a dokładnie druga, "ulepszona genetycznie", wersja byłego wirusa SARS. Pięć lat temu telewizja włoska RAI (po włosku) nadała o tym specjalny program. Można też znaleźć w internecie oryginalne prace naukowe na temat: jak tego wirusa produkować, przechowywać, używać i tak dalej. Można też zobaczyć sobie program red. Gadowskiego pt. "Kto to zrobił". Państwo to obłudna bestia. Najpierw zaraziło społeczeństwo wirusem, które wyprodukowało, a teraz ubiera się w piórka wybawcy i obrońcy obywateli. Oby Bóg przeklął takie państwo. Czy należy podporządkowywać się diabłu? Oto jest pytanie.
Henri_Kumans

Trzy dni za wcześnie? 134 jokerów chce "zniesienia" mszy trydenckiej

Jak wskazuje doświadczenie, szatan zawsze wie lepiej. Wie lak naprawić świat, Kościół, jak ten świat zbawić, tudzież jak zaprowadzić raj na ziemi. Ale cała ta jego wiedza na nic mu się zdała, bo w międzyczasie nie zauważył, że wpada do piekła.
Henri_Kumans

Prezydent zawierzył Polskę i wszystkich rodaków Matce Bożej

Czego się nie robi dla kariery! Niektórzy nawet wyznanie zmieniali.
Henri_Kumans

Kolejny przełom! Szczepionka na koronawirusa już gotowa

W jakich orędziach? Pytam bo nic nie wiem.
Henri_Kumans

Polska: załamanie w sprawie mszy

Zobaczymy, czy ten izraelski minister zdrowia przeżyje do połowy kwietnia.
Henri_Kumans

Polska: załamanie w sprawie mszy

Jest wezwanie do małego męczeństwa. Dla kapłanów i wiernych.
Henri_Kumans

Ograniczenia w Kościele do pięciu mogą sprawiać Cuda!

A skąd wzięto właśnie liczbę 5? Ale wola boża dosięgnie wszystkich. Dwór królowej Anglii i masoni przy nim zgromadzeni, już mają problemy.
Henri_Kumans

Koronawirus w Czarnogórze i Grecji – prawosławni duchowni aresztowani. Ograniczenia także w cerkwia…

Dobrze, że ci którzy filmują nie wiedzą, że Bóg jest w trzech osobach.
Henri_Kumans

Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - 18.03.2020r

Katolicyzm bez wiernych nie ma sensu.
Henri_Kumans

Liturgia w czasach zarazy - PCh24.pl

Ale jeszcze więcej i lepszych, orędowników mają Hiszpanie i Włosi.