Bos016
Pajace tańczą dla reszty gawiedzi. Jezus zostawiony gdzieś z tyłu. Masakra.
predex
Dzisiaj w moim kmosciele po mszy trydenckiej, ksiądz ogłosił kolędowanie na rokowo w kosciele, , 80 % ludzi od razu wyszla, ja tez , nie pozwalajmy na profanację naszych świetości , uswiadamiajmy ludzi, zobaczcie ci katolicy siedzą jak barany i wogole nie wiedzą o co chodzi.
PiotrM
predex Ja bym go okszanił w tym kościele, wierz mi.
Verba Veritatis
Ci tancerze jak plastusie Pani Basi Pieli.....machają rękoma i nogami tak jak Jej bezmyślne pajacyki....w łódzkim KK ....róbta co chceta... jak widać robi furorę u jezuitów....W zasadzie nie ma się czemu dziwić ....wszak to niniwa ks.Rysia abpa, który jak wiemy wszelkimi POmyjami pentekostalizmu Kościół łódzki ZALEWA....
yaphet
Okupacja Kościoła katolickiego przez niewolników antychrysta jest dla tych, którzy bez szczegolnej łaski Najwyższego nigdy nie dostrzegli by tego, jest bezdyskusyjna. Wystarczy mieć wiedzę z książeczki piereszokomunijnej o Najświętszej Ofierze Mszy świętej, że jest Ona powtórzeniem bezkrwawym Ofiary krzyżowej Syna Bożego. Oznaki radości, oklaski i tańce z powodu Śmierci Pana Jezusa i Boleści NMP …More
Okupacja Kościoła katolickiego przez niewolników antychrysta jest dla tych, którzy bez szczegolnej łaski Najwyższego nigdy nie dostrzegli by tego, jest bezdyskusyjna. Wystarczy mieć wiedzę z książeczki piereszokomunijnej o Najświętszej Ofierze Mszy świętej, że jest Ona powtórzeniem bezkrwawym Ofiary krzyżowej Syna Bożego. Oznaki radości, oklaski i tańce z powodu Śmierci Pana Jezusa i Boleści NMP mogą duchowo jednoczyć jedynie zbrodniarzy i demony.
HOOI II
. Zabawa , muzyka, jeszcze raz muzyka do tego tańce, hulańce i miła atmosfera i ani słowem o grzechu i pokucie – bo po co…..
HOOI II
CONGRGATIO DE CULTU DIVINO ET DISCIPLINA SACRAMENTORUM.INSTRUKTIO DE QIBUSDAM OBSERVANDIS CRICA ET VITANDIS CRICA SANCTSSIMAM EUCHARISTIAM wyd Pallotinum 2004.183 Wszyscy w na miarę możliwości ze szczególnym zaangażowaniem powinni czynić wszystko,aby uchronić Najświętszy Sakrament Eucharystii przed jakimkolwiek znieważeniem i zniekształceniem oraz całkowicie wyeliminować …More
CONGRGATIO DE CULTU DIVINO ET DISCIPLINA SACRAMENTORUM.INSTRUKTIO DE QIBUSDAM OBSERVANDIS CRICA ET VITANDIS CRICA SANCTSSIMAM EUCHARISTIAM wyd Pallotinum 2004.183 Wszyscy w na miarę możliwości ze szczególnym zaangażowaniem powinni czynić wszystko,aby uchronić Najświętszy Sakrament Eucharystii przed jakimkolwiek znieważeniem i zniekształceniem oraz całkowicie wyeliminować wszelkie nadużycia.Jest to bowiem najważniejsze zadanie dla wszystkich i każdego z osobna i bez jakiegokolwiek względu na osobę wszyscy są zobowiązani do wypełnia tego dzieła

Read more: www.pch24.pl/kard--sarah-o-n…
PiotrM
NARESZCIE KTOŚ MĄDRY I TO DAŁ NA GŁÓWNĄ BY LUDZIOM OTWORZYĆ OCZY CO ROBIĄ NAM Z KOŚCIOŁEM. 🤬 🤦 🙏
HOOI II
Eucharystia to nie teatr!!!
Rafał_Ovile
adan2 a jaki jest cel dialogu katolickiego?
Quas Primas
adan2 a ja się z Tobą nie zgadzam. Wolność słowa i owszem, ale będąc już dość długo na tym portalu widzę, że z nimi dyskusja nie ma sensu. To prowokatorzy działający z polecenia złego a z takimi się nie dyskutuje.
Quas Primas
Jeżeli autor tego tekstu (i innych również) nie rozróżnia, że bęcwał wacula, perfekta, internauta itd, to ŚWIADOMI PROWOKATORZY i chce z nimi dyskutować mimo napomnienia przez Rafała - słusznego napomnienia) to niech sobie dyskutuje. Ja nie będę brała w tym udziału. Proszę przemyśleć to napomnienie. Jeśli nadal chcesz z prowokatorami (ŚWIADOMYMI) dyskutować, to ja nie życzę sobie przesyłania na …More
Jeżeli autor tego tekstu (i innych również) nie rozróżnia, że bęcwał wacula, perfekta, internauta itd, to ŚWIADOMI PROWOKATORZY i chce z nimi dyskutować mimo napomnienia przez Rafała - słusznego napomnienia) to niech sobie dyskutuje. Ja nie będę brała w tym udziału. Proszę przemyśleć to napomnienie. Jeśli nadal chcesz z prowokatorami (ŚWIADOMYMI) dyskutować, to ja nie życzę sobie przesyłania na priv żadnych Twoich linków.
olek19801
Profanacja. Młodzi nie znają już prawdziwej katolickiej nauki bo duchowni chcą kościoła świeckiego, rozrywkowego. Po co tam komu pokuta?

Nie ma już grzechu, kochajmy się bo niebo jest dla każdego - taki przekaz widzę na tym video.
Pascendis Dominicis Gregis
@wacula W tej kwestii, której bronisz takich form mszy, żeby dzieciom było fajnie i się nie nudziło, bo trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne, napiszę ci dokładnie taką samą sytuację i skutki do czego prowadzą takie "rozluźnione msze święte dla dzieci i młodzieży".
W mojej parafii w latach 90 były dokładnie w każdą niedzielę o godz. 11 msze tzw. dla dzieci i młodzieży. Chodziło na tą mszę …More
@wacula W tej kwestii, której bronisz takich form mszy, żeby dzieciom było fajnie i się nie nudziło, bo trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne, napiszę ci dokładnie taką samą sytuację i skutki do czego prowadzą takie "rozluźnione msze święte dla dzieci i młodzieży".
W mojej parafii w latach 90 były dokładnie w każdą niedzielę o godz. 11 msze tzw. dla dzieci i młodzieży. Chodziło na tą mszę mnóstwo ludzi tak, że kościół był pełny. Ksiądz grał na gitarze, kazania były "hiii, heee, juhuuu" ksiądz czasem pożartował, było fajnie i wesoło. Uatrakcyjniali Mszę św. jak tylko się dało.
Ja również chodziłem na takie Msze jako wieku 4-7 lat. I podobało mi się. Ale mama moja też chodziła ze mną na normalne Msze św., w tygodniu, gdzie nie było takich fajerwerek tylko normalna muzyka organowa i normalne pieśni kościelne i ksiądz nie robił z siebie pajaca na ołtarzu.
Wracając do poprzedniego wątku, takie "msze" trwały w mojej parafii do roku 2000. Ksiądz, który grał na gitarze okazało się potem, że zaszedł w ciąże z marianką tzw. dzieckiem Maryi. Rzucił w końcu kapłaństwo. Potem gdy przyszedł nowy proboszcz do mojej parafii, powiedział jasno: "Nie będziemy urządzać cyrku z kościoła" i zakazał takich Mszy. Masa ludzi odeszła z tego powodu z kościoła i dzisiaj wiernych możesz spokojnie policzyć w mojej parafii w pamięci, a w tygodniu spokojnie na 10 palcach u rąk. Ja nie odszedłem z tego powodu z kościoła, dlaczego? Bo z racji tego, że mama moja często chodziła ze mną na normalne msze, gdzie nie było cyrków i dzięki normalnym mszą wiedziałem, że Bogu należy się szacunek, że Pan Bóg to nie jest mój kumpel tylko Bóg, że Mszę należy kontemplować pomimo, że do końca jej jeszcze nie rozumiałem i że Msza to nie jest jakaś rozrywka, tylko spotkanie z Jezusem, z Jego ofiarą. A i chciałbym zaznaczyć, że moja mama nie miała wykształcenia pedagogicznego, a jakoś potrafiła przekazać mi wiarę, ale tą łaskę wiary zawdzięczam najbardziej Panu Bogu.
Pascendis Dominicis Gregis
@wacula Tak poprzedni mój proboszcz wychował parafian: nauczył ich szukać rozrywki, a prawd wiary prawie że wcale.
Rafał_Ovile
P. D. G. Uporczywych heretyków i prowokatorów, jak n.p. wacula, należy blokować. Zwracam się publicznie z prośbą o zablokowanie wacula Pro bono Ecclesiae i dla dobra ich samych. Inaczej będzie Twój udział w cudzym grzechu.
Pascendis Dominicis Gregis
@Rafał_Ovile Mnie tu proszę nie straszyć odpowiedzialnością z czyiś grzech bo ja tego grzechu nie popieram i zdanie @wacula też nie popieram.
A ja nie będę zniżał się do poziomu O. Rencława, żeby walić komuś bana. Każdy ma prawo się tutaj wypowiedzieć: z kulturą i bez wyzwisk, osądzania i karania grzechami.
----------------------------------------------------------------------------------------…More
@Rafał_Ovile Mnie tu proszę nie straszyć odpowiedzialnością z czyiś grzech bo ja tego grzechu nie popieram i zdanie @wacula też nie popieram.
A ja nie będę zniżał się do poziomu O. Rencława, żeby walić komuś bana. Każdy ma prawo się tutaj wypowiedzieć: z kulturą i bez wyzwisk, osądzania i karania grzechami.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
@wacula Czyli rozumiem, że dla ciebie to obojętne czy ksiądz się z kimś prześpi, nie wiem - będzie uprawiał seks z zakonnicą na ołtarzu, albo jak imam islamski wjedzie do kościoła i zacznie podcinać gardła wiernym to ty będziesz miał wywalone na to i sobie powiesz: "A bywa i tak i cóż z tego jego sprawa". No to gratuluję ci twojego podejścia do spraw i twojej ignorancji do takich postaw. Zresztą wiele katolików ma dzisiaj taką postawę i mają wywalone na to co się dzieje w Kościele. Ważne, że jest fajnie, wesoło i nikomu to nie przeszkadza.
Rafał_Ovile
Pascendis Publiczne udzielanie głosu uporczywemu heretykowi (wielokrotnie napomnianego) jest współdziałaniem w grzechu ponieważ heretyk manipulator wyrządza słabszym braciom szkody duchowe. Dlatego dla dobra Kościoła był kiedyś n.p. INDEKS ("blokada" heretyków) i kary kanoniczne aby chronić wiernych i bronić nieskazitelnego katolickiego depozytu wiary. Czyli prawdziwie Miłosierdzie dla …More
Pascendis Publiczne udzielanie głosu uporczywemu heretykowi (wielokrotnie napomnianego) jest współdziałaniem w grzechu ponieważ heretyk manipulator wyrządza słabszym braciom szkody duchowe. Dlatego dla dobra Kościoła był kiedyś n.p. INDEKS ("blokada" heretyków) i kary kanoniczne aby chronić wiernych i bronić nieskazitelnego katolickiego depozytu wiary. Czyli prawdziwie Miłosierdzie dla największych przestępców - heretyków. P.S. Proszę zacznij używać rozumu miast kierować się emocjami... ["...proszę nie straszyć"]
Pascendis Dominicis Gregis
@perfecta Tylko ja @wacula pisze mu konsekwencjach, które wywołały w mojej parafii takie rozrywkowe msze, a on mi pisze: "No cóż tak bywa, jego sprawa". Ewidentnie ma gdzieś to wszystko bo dla niego ważne, że jest fajnie, wszyscy się cieszą i ważne, żeby nikt się o nic nie czepiał. Ja z taką postawą spotykam się dość często u katolików kiedy poruszam takie właśnie problemy lub kiedy w …More
@perfecta Tylko ja @wacula pisze mu konsekwencjach, które wywołały w mojej parafii takie rozrywkowe msze, a on mi pisze: "No cóż tak bywa, jego sprawa". Ewidentnie ma gdzieś to wszystko bo dla niego ważne, że jest fajnie, wszyscy się cieszą i ważne, żeby nikt się o nic nie czepiał. Ja z taką postawą spotykam się dość często u katolików kiedy poruszam takie właśnie problemy lub kiedy w Kościele głoszone są herezje, błędy. Zarówno u świeckich jak i kapłanów: "No cóż, tak bywa", "No cóż, takie życie", "No cóż, to jego sprawa". Wielu świętych taką postawę nazywają ignorancją religijną.
Pascendis Dominicis Gregis
@Rafał_Ovile To olej @wacula i tyle. Ja nie usprawiedliwiam jego postawy i nie strasz mnie odpowiedzialnością za czyiś grzech bo w nim nie biorę udziału. Nie baw się ze mną w janseniste, gdzie straszysz Panem Bogiem za grzech. Zgłoś to portalowi glorii, że @wacula szerzy zgorszenia i go zablokują. Ja skończyłem z @wacula temat i tyle.
One more comment from Pascendis Dominicis Gregis
Pascendis Dominicis Gregis
@perfecta Tymi różnymi poziomami i płaszczyznami są modernizm i antropocentryzm, który rozluźnił postrzeganie rzeczywistości i mamy to co mamy: nadużycia, niszczenie wszelkiej pobożności, szacunku do Boga i Jego sacrum, niszczenie Tradycji. Co moderniści na to odpowiadają: no dokładnie to co @wacula: "Cóż takie życie", "Cóż to jego sprawa", "nic się przecież nie stało, ważne, że ludziom się …More
@perfecta Tymi różnymi poziomami i płaszczyznami są modernizm i antropocentryzm, który rozluźnił postrzeganie rzeczywistości i mamy to co mamy: nadużycia, niszczenie wszelkiej pobożności, szacunku do Boga i Jego sacrum, niszczenie Tradycji. Co moderniści na to odpowiadają: no dokładnie to co @wacula: "Cóż takie życie", "Cóż to jego sprawa", "nic się przecież nie stało, ważne, że ludziom się to podoba". I tak moderniści stawiają człowieka w centrum zamiast Pana Boga. I tak bagatelizują problemy. I mamy to co mamy w Kościele.
Prawdziwi katolicy wołają: "To jest błąd, tak nie wolno!". Ale modernista zawsze odpowie: "Tak, ale...... i tu wymienia swoje modernistyczne ecie pecie.
Rafał_Ovile
PDG? Dostałeś braterskie napomnienie. Odpowiedzialność poniesiesz osobistą.
Elkam
@wacula

(...)znakomite relacje – Papieża K.Wojtyłę Franciszka z młodymi Wielu ludzi fascynuje tajemnica kontaktu Papieża z młodzieżą.To są te relację .A pamiętamy w kapeluszu śpiewającego w Afryce naszego ŚW Karola Tak i dziś Franciszek to czyni w Panamie"

----------------------

Owszem, lecz nie w Domu Bożym !
Tymoteusz
„Młodzi ludzie, którzy z szacunkiem powinni oddawać cześć Bogu widocznie wolą mieć Pana Boga jako dobrego ziomka i kumpla. Nie świadomi - a może świadomi?”

Moim zdaniem ci młodzi Ludzie są nieświadomi. Sądzą, że oddają należną cześć Bogu, więc jeżeli można mieć do kogoś jakieś ale, to zdecydowanie do ojców jezuitów...
Agata.B
Jezuici ucza dzieci, mlodzież odwracać sie dupskiem do tabernakulum.Robią sobie publiczne jaja ze światyni. 🤮
Quas Primas
Rafał_Ovile
o. Remigiusz Recław SJ
Superior i proboszcz, opiekun wspólnot: Mocni w Duchu, Zwiastowanie, małżeństw niesakramentalnych oraz grupy Iskra Bożego Miłosierdzia.
o. Kazimierz Kubacki SJ
Spowiednik, Przewodniczący Wydziału ds. życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego Archidiecezji Łódzkiej. Opiekun WŻCh. Były proboszcz tej parafii.
o. Józef Łągwa SJ
Spowiednik, opiekun wspólnot "Kanaa…More
o. Remigiusz Recław SJ
Superior i proboszcz, opiekun wspólnot: Mocni w Duchu, Zwiastowanie, małżeństw niesakramentalnych oraz grupy Iskra Bożego Miłosierdzia.
o. Kazimierz Kubacki SJ
Spowiednik, Przewodniczący Wydziału ds. życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego Archidiecezji Łódzkiej. Opiekun WŻCh. Były proboszcz tej parafii.
o. Józef Łągwa SJ
Spowiednik, opiekun wspólnot "Kanaan" i "Magnificat", rekolekcjonista. Prezes Stowarzyszenia "Słowo i Muzyka u Jezuitów". Były proboszcz tej parafii.
o. Grzegorz Radomiak SJ
Spowiednik, neokatechumenat, terapeuta, moderator Dziewic i Wdów Konsekrowanych w Archidiecezji Łódzkiej, animator Spotkań Małżeńskich.
o. dr Tomasz Ludwisiak SJ
Spowiednik, neokatechumenat, wykładowca w Warszawie.
o. Wojciech Skórewicz SJ
Spowiednik, neokatechumenat, Apostolstwo Modlitwy, wspólnota chleba.
o. dr Jacek Granatowski SJ
Katecheta, duszpasterz akademicki, prowadzi duszpasterstwo hiszpańskojęzyczne, kapelan AK.
o. Zygmunt Kwiatkowski SJ
Duszpasterz, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty "W Sercu Jezusa".
o. Paweł Sawiak SJ

Dyrektor Centrum Mocni w Duchu, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty Mocni w Duchu oraz Młodość
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Parafia Najświętszego Imienia Jezus
ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź
tel. 42 637-75-44 lub tel. kom. 515 827 440
jezuici@archidiecezja.lodz.pl
Rafał_Ovile
Kwestie naukowe są przypadłościami. Fundamentem - substancją - jest cześć w Liturgii i Sakramentach do Najświętszego Sakramentu a w Nim obecnego prawdziwego Boga - Trójcy Świętej. Bez fundamentu prawdziwej czci Pana Boga cała budowla ulega stopniowemu zniszczeniu - w tym objawienie herezji itp.
Quas Primas
wacula - Zamilcz głupcze, bo swoimi wypowiedziami szkodzisz swojej duszy.
Nie piszę tego złośliwie, ale ostrzegam.