Beatus 1

W roku 1968 dekretem Papieża Pawła VI Matka Boża została oficjalnie ogłoszona Patronką Warszawy

Wolałabym, aby Matka Boża Łaskawa była w naszym godle Warszawy, a nie jakiś masoński stwór z rybim ogonem. Ave Maria!
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień dwunasty.

"...On musiał ponownie dać człowiekowi utraconą godność i upokarzając się, stał się posłusznym. Musiał ponownie dać mu synostwo Boże i był opuszczony na krzyżu jako ktoś obcy Bogu: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?". Miał ponownie dać ludowi Bożemu swoje dziedzictwo i morderczym krzykiem został zdeptany i odrzucony przez sam lud! W ten sposób wypełniło się dzieło Odkupienia - poprzez …More
"...On musiał ponownie dać człowiekowi utraconą godność i upokarzając się, stał się posłusznym. Musiał ponownie dać mu synostwo Boże i był opuszczony na krzyżu jako ktoś obcy Bogu: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?". Miał ponownie dać ludowi Bożemu swoje dziedzictwo i morderczym krzykiem został zdeptany i odrzucony przez sam lud! W ten sposób wypełniło się dzieło Odkupienia - poprzez proces całkowicie przeciwny zamiarom ludzkim, proces, który zniszczył dzieło Jezusa w ludzie aż do tego stopnia, że najbliżsi Go zdradzili, opuścili i wyrzekli się Go. Zniszczone zostało w pierwszym momencie, pozornie, całe głoszenie Jezusa, a z Jego wielkiego nauczania pozostało w ludzie tylko straszne podsumowanie: "Bluźnił!". Apostołowie się rozproszyli i ten, który miał być głową nowego Kościoła i miał głosić światu Odkupiciela, rozpoczął życie publiczne od bardzo smutnego kazania: "Nie znam tego człowieka'. Wszystko przeszło przez Mękę, wszystko zostało zniszczone, odczytane na odwrót, Jezus bowiem musiał być posłuszny i przez posłuszeństwo wszystko ożywił! Pozostała jedynie miłość Jezusa, który jak nowy Izaak niósł na plecach krzyż ofiary i podążał na Kalwarię! On był posłuszny wszystkim: podał ręce, by zostać związanym, wystawił oblicze na ciosy i plwociny, ciało na biczowanie, głowę na ciernie, swoje ręce i nogi na gwoździe i pozwolił się prowadzić jak baranek, który nie wydaje z siebie głosu, choć jest strzyżony żelaznym narzędziem. Ponieważ był posłuszny, Jego imię stało się wielkie, była w nim moc najwyższa, ponad wszystkie ziemskie potęgi, a On ze swego grobu wyszedł chwalebny i triumfujący, aby już więcej nie umierać..."
Beatus 1

SATANISTYCZNY ŚWIAT NWO - KSIĘŻĄ OSTRZEGAJĄ!youtube.com/watch?v=cSDKlUC_fAo

Trochę zaprzeczasz sobie, bo piszesz:"...ogólnie księża nie ostrzegają, ale identyfikują się z tym co czyni masoneria...", są jednak kapłani, którzy "...wyłamują się z tego ogólnego trendu antykatolickiego...". Mam dysonans poznawczy. Pozdrawiam.
Beatus 1

Zalecenia Leona XIII i Piusa XII zostały wypełnione

Święty Mateusz pisał po aramejsku, a pozostali Ewangeliści w języku greckim. Skąd hebrajski?
Beatus 1

Niemieccy medycy będą dopuszczać udział we wspomaganym samobójstwie - PCH24.pl

Początek końca! Niech Bóg się nad nimi zlituje!
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień jedenasty.

'...Ufajcie, przede wszystkim ufajcie w potęgę krzyża i przyjmijcie go za broń, za bogactwo, za siłę. Jeśli nie staniecie się córkami krzyża, nie uczynicie nic dobrego i będziecie bezpłodnymi i pustymi duszami. Musicie utożsamić się z krzyżem, macie chlubić się jedynie w ukrzyżowanym Jezusie. Pozostańcie u stóp krzyża, medytując Mękę..."
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień dziesiąty.

"...To dzięki mnie pasterze przyszli do szopki, to ja byłam błyszczącą gwiazdą, która przyciągnęła Mędrców ze Wschodu; moja modlitwa i moja miłość już wtedy były miłosierdziem, które wylewało się na tych, którzy bali się Boga!..."
Beatus 1

Jaka jest główna przyczyna 100 tys. nadprogramowych zgonów? Wyjaśnia dr Zbigniew Martyka - PCH24.…

Odpowiedź na to pytanie może być jedna...wnioski z takiej debaty byłyby dla nich druzgocące.
Beatus 1

,,Były sodomita”, dokonał symbolicznego aktu zerwania ze swoim dotychczasowym życiem.

Trzeba się za człowieka modlić. Trudne chwile przed nim. Nikt mu tego nie będzie ułatwiać. W Bogu nadzieja.
Beatus 1

Opór oznacza wygnanie – los niepokornych po Wielkim Resecie

Zamiast mi podziękować, obruszasz się? Pewnie dla Ciebie byłoby lepiej, gdybym Ci zaznaczyła "niepolubienie", ale jestem przedstawicielem starszego pokolenia i wolę wyjaśnić, dlaczego czyjś wpis mi się nie podoba. Dlatego, jeżeli będziesz pisać niedorzeczności, kłamstwa, prowokacje spotkasz się z moim komentarzem, życzliwym komentarzem. Z Panem Bogiem.
Beatus 1

Opór oznacza wygnanie – los niepokornych po Wielkim Resecie

Weronika...S, widzisz to, bo masz obsesję:"Wszystkiemu są winne maseczki!". Czym się różnisz od tych, którzy we wszystkich chorobach widzą kowid? Tak samo fałszywy ogląd rzeczywistości.
Beatus 1

Moje wielkanocne rekolekcje 2021

Nie mamy pojęcia czy to był kowid, czy tylko "fałszywie pozytywny test", niemniej świadectwo jest wartościowe. Gdy ja chorowałam w domu i niemocy miałam raptem tylko 3 dni, również miałam problemy z modlitwą. Bezsilność jaka mnie ogarnęła była przytłaczająca. Różaniec odmawiałam wiele godzin, przysypiając, budząc się, powtarzając to co już odmówiłam. Świadomość, że nie muszę się nigdzie spieszyć,…More
Nie mamy pojęcia czy to był kowid, czy tylko "fałszywie pozytywny test", niemniej świadectwo jest wartościowe. Gdy ja chorowałam w domu i niemocy miałam raptem tylko 3 dni, również miałam problemy z modlitwą. Bezsilność jaka mnie ogarnęła była przytłaczająca. Różaniec odmawiałam wiele godzin, przysypiając, budząc się, powtarzając to co już odmówiłam. Świadomość, że nie muszę się nigdzie spieszyć, że mogę tak się modlić cały dzień przyniosła wielką radość i spokój.
Myślę, że każda choroba i cierpienie uczy, że należy doceniać dostępność kapłana i Sakramentów Świętych. Odmawianie katolikom tego to zbrodnia.
Beatus 1

Św. Jakub Mniejszy

I pomyśleć, że wielu w dzisiejszym Kościele naucza, że wystarczy być ochrzczonym, aby dostąpić zbawienia. Uspokajają/oszukują wiernych, że wystarczy sama wiara, bo uczynki są nieważne. Protestantyzują Naszą Matkę Kościół Święty.
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień dziewiąty.

"...Chrześcijanin często przyjmuje Jezusa w sposób opłakany, bez świadomości, w rozproszeniu, a nawet świętokradzko! Kiedy zaś jest świadom tego co czyni, przyjmuje Go, aby mieć wszystko od Niego, i nie wie, że on, chrześcijanin, ma kształtować Go w sobie samym i ma sprawić, by ten Boski zarodek się rozwijał. Jezus przychodzi, aby go umocnić, nakarmić, a chrześcijanin musi przyjąć Go w głębokiej …More
"...Chrześcijanin często przyjmuje Jezusa w sposób opłakany, bez świadomości, w rozproszeniu, a nawet świętokradzko! Kiedy zaś jest świadom tego co czyni, przyjmuje Go, aby mieć wszystko od Niego, i nie wie, że on, chrześcijanin, ma kształtować Go w sobie samym i ma sprawić, by ten Boski zarodek się rozwijał. Jezus przychodzi, aby go umocnić, nakarmić, a chrześcijanin musi przyjąć Go w głębokiej pokorze i w wielkiej miłości. Ale kiedy Jezus uświęcił go już swoją obecnością, nakarmił go, wtedy oczekuje, by chrześcijanin oddał Mu życie, to znaczy: ukształtował Go we własnym sercu i we własnym życiu..."
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień ósmy.

"...Anioł uważał mnie za ludzkie stworzenie i zobaczył mnie tak wielką między wszystkimi, że zdziwiony zwrócił się do mnie słowami: "Błogosławiona między niewiastami". I to synowskie słowo anioła względem mnie, pełne czci i miłości, jest zadośćuczynieniem pełnego pychy krzyku aniołów zbuntowanych - to anioł, który w imieniu wszystkich pozdrawia swoją Królową..."
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień siódmy.

"...Nazywają mnie błogosławioną właśnie dlatego, że jestem Matką Boga. Jestem między stworzeniem a Bogiem...Moja misja jest Jego uwielbieniem, dającym Boga ludzkości i ludzkość Bogu: Magnificat anima mea Dominum.
Jestem między stworzeniem a Bogiem jako ta, która oczekuje z utęsknieniem, by doprowadzić do połączenia się wszystkiego z Bogiem; a moim sercem, radością całego mojego istnienia …More
"...Nazywają mnie błogosławioną właśnie dlatego, że jestem Matką Boga. Jestem między stworzeniem a Bogiem...Moja misja jest Jego uwielbieniem, dającym Boga ludzkości i ludzkość Bogu: Magnificat anima mea Dominum.
Jestem między stworzeniem a Bogiem jako ta, która oczekuje z utęsknieniem, by doprowadzić do połączenia się wszystkiego z Bogiem; a moim sercem, radością całego mojego istnienia spoglądam ponownie na Słowo Boga, na Zbawiciela, jako ogniwo tego połączenia. Wołam Go, przyciągam, bo czuję w moim niepokalanym życiu Jego uprzedzające odkupienie: Exsultavit spiritus meus in Deo salutari meo..."
Beatus 1

Świecki biskupowi… ogonem?!

Trochę nie na temat piszesz. Z ciekawości, czy w ogóle jakiś żyjący kapłan jest dla Ciebie wzorem?
Beatus 1

Józef Piłsudski. Wierzył w Polskę i kochał Matkę Bożą

Jeżeli kogoś interesuje prawda, a nie mity i legendy o "marszałku" Piłsudskim polecam : "Józef Piłsudski sfałszowana biografia" Tomasza Ciołkowskiego, "W krainie sanacji i absurdów" Sławomira Suchodolskiego, "Jak sanacja budowała socjalizm" Sławomira Suchodolskiego, "Piłsudski i sanacja - prawda i mity" oraz "Piłsudski i sanacja - błędy i zbrodnie". Miłej lektury.
Beatus 1

Deus Vult: W ogniu krytyki - wady tradycjonalistów

Nic takiego nie zostało tu powiedziane, Weronika...S.
Polecam ten program tradycjonalistom i miłośnikom nowej Mszy. Jeżeli ktoś nie potrafi przyjąć krytyki z pokorą i spokojem, powinien się zaniepokoić stanem swojej duszy. Z Panem Bogiem.
Beatus 1

Tak, widziałem Niepokalaną. Dzień szósty.

"...Również dzisiaj Kościół jest udręczony i walka staje się coraz bardziej gorzka, albowiem w świecie jest on potęgą ukrytą i spętaną łańcuchem! Również dzisiaj trwa Męka Jezusa, a On sam jest wykpiony, wyszydzony, poraniony, skazany, ukrzyżowany, bo wszyscy Jego bliscy uciekają od Niego i zostawiają Go wydanego na pastwę ludzkiej niesprawiedliwości! Judasz, kiedy zdradził Jezusa, miał nadzieję,…More
"...Również dzisiaj Kościół jest udręczony i walka staje się coraz bardziej gorzka, albowiem w świecie jest on potęgą ukrytą i spętaną łańcuchem! Również dzisiaj trwa Męka Jezusa, a On sam jest wykpiony, wyszydzony, poraniony, skazany, ukrzyżowany, bo wszyscy Jego bliscy uciekają od Niego i zostawiają Go wydanego na pastwę ludzkiej niesprawiedliwości! Judasz, kiedy zdradził Jezusa, miał nadzieję, że Go nie skazał, ale zawierzył smutnej sprawiedliwości uczonych w Piśmie i faryzeuszy. Apostołowie, kiedy uciekli od Niego, strwożeni prześladowaniem, mieli nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Oni jednak z braku ufności ukryli się, a Piotr - zaledwie odkryli, że jest uczniem Jezusa - pospiesznie się Go zaparł! Czy Jezus nie obdarzył ich wieloma zdolnościami? Czy nie czynili cudów? Czy nie słuchali Jego słowa, nie weszli w posiadanie Jego nauki? Powinni byli zaufać Mu, działać, bronić, nie milczeć! Wystarczyło odwołać się do Jego mocy, pozwolić poznać Jego życie, sprawić by rozbłysła Jego nauka, wzbudzić poruszenie w całej Jerozolimie. Również dzisiaj Kościół jest spustoszony, nieznany, bo ci którzy go tworzą, uciekają przed walką, pokładają nadzieję w ludzkich rozwiązaniach i grzebią w polu kosztowne klejnoty!..."