Tymoteusz
Aron+ - Zapewne nowi Forumowicze, nieznający jeszcze, kto jest kim na Glorii (po obu stronach barykady), są Ci wdzięczni za włożony trud. Oczywiście jeszcze przynajmniej paru by się znalazło, ale i tak, dobra robota :-)
aron+
@Maria Vincit
dziękujemy córko za relację sprzed stu lat ale sami też umiemy czytać wikipedię. Film jest o sekcie lefebrów!! 🥴

pl.wikipedia.org/wiki/Modernizm_katolickiMore
@Maria Vincit
dziękujemy córko za relację sprzed stu lat ale sami też umiemy czytać wikipedię. Film jest o sekcie lefebrów!! 🥴

pl.wikipedia.org/wiki/Modernizm_katolicki
aron+
!Do całego kacerstwa!

Aron już chyba orzekł, że największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej są dradycyjne lefebry. Więc po co jeszcze te deliberacje??
🤨

Weronika..S
Maria Vincit
Marianna1234
HOOI II
WlodzimierzO
Tymoteusz
Annaszmit
Pascendis Dominicis Gregis
modernistae prohibere
Faustinus
marcys.td
grazka
Syn Marnotrawny
Stonka Ziemniaczana
Piotrek pod
predex
More
!Do całego kacerstwa!

Aron już chyba orzekł, że największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej są dradycyjne lefebry. Więc po co jeszcze te deliberacje??
🤨

Weronika..S
Maria Vincit
Marianna1234
HOOI II
WlodzimierzO
Tymoteusz
Annaszmit
Pascendis Dominicis Gregis
modernistae prohibere
Faustinus
marcys.td
grazka
Syn Marnotrawny
Stonka Ziemniaczana
Piotrek pod
predex
stanislawp
turysta569
yaphet
Piotr2000
EON
Quas Primas
Weronika..S
Tradycjonaliści są zagrożeniem, ale dla antykościoła, którego ,,rogi,, są coraz bardziej widoczne, dla masonów i wszelkiej maści modernistów akceptujących zmianę zasad wyznawanej wiary w ciągu dotychczasowej historii Kościoła.
Marianna1234
Tymoteusz
Elkam - Przyznam, że ciekawy wiersz Adama Asnyka (Daremne żale) nam podałeś, jednak przynajmniej jeden aspekt nie jest brany w nim pod uwagę, wiara i wynikająca z niej modlitwa, która góry przenosi, dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Sami pastuszkowie z Fatimy mówili, że modlitwa różańcowa odmawiana przez głęboko wierzącą małą grupkę osób może zatrzymać wojnę, więc nie istnieją daremne …More
Elkam - Przyznam, że ciekawy wiersz Adama Asnyka (Daremne żale) nam podałeś, jednak przynajmniej jeden aspekt nie jest brany w nim pod uwagę, wiara i wynikająca z niej modlitwa, która góry przenosi, dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Sami pastuszkowie z Fatimy mówili, że modlitwa różańcowa odmawiana przez głęboko wierzącą małą grupkę osób może zatrzymać wojnę, więc nie istnieją daremne żale, próżne trudy dla głęboko wierzących katolików.
Tymoteusz
„Tradycjonaliści - największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa i wiary katolickiej”.

Ja napiszę następująco :
Moderniści - największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa i wiary katolickiej”.
marcys.td
Dominikanin Szustak okazuje się kolejnym Sową, Lemańskim, Pieronkiem, animatorem ekumenicznego kościoła otwartego im. J.Bergolio. Najgorsze, że ma wpływ na młodych, którzy będą indoktrynowani przez niego.
Tak się spełniają proroctwa o wilkach w owczych skórach..
Elkam
Na glorii tv. nic tylko tradycja, tradycja i tradycja. Jęki , płacz, i złorzeczenia nad "rozlanym w 1968 r, mlekiem" Co niektórym się wydaje, powtarzam - WYDAJE! , że Msza w starym rycie zmieni świat! Już widzę jak współczesna młodzież "wypasiona" (zresztą i przez Was samych), tzw. Zachodem, rzuca komputer i pędzi do Kościoła, bo tam Msza po łacinie ! A ja Wam powiem zagorzali a przy tym ślepi …More
Na glorii tv. nic tylko tradycja, tradycja i tradycja. Jęki , płacz, i złorzeczenia nad "rozlanym w 1968 r, mlekiem" Co niektórym się wydaje, powtarzam - WYDAJE! , że Msza w starym rycie zmieni świat! Już widzę jak współczesna młodzież "wypasiona" (zresztą i przez Was samych), tzw. Zachodem, rzuca komputer i pędzi do Kościoła, bo tam Msza po łacinie ! A ja Wam powiem zagorzali a przy tym ślepi TRADYCYJNI - Święte słowa w wiersz ułożył Asnyk.

DAREMNE ŻALE

Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Znikomych mar szeregu -
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.
Syn Marnotrawny
od początku był dla mnie wyłącznie błaznem - teraz staje się błaznem szkodliwym dla prawdziwego Kościoła Chrystusa Pana
Matricaria
Papież nawołuje do głoszenia Ewangelii zgodnie z nakazem Pana Jezusa "Idźcie i głoście",zaleca byśmy nosili przy sobie Pismo Święte i czytali jak najczęściej (!).Natomiast nawracać to najpierw musimy się sami a nie kogoś.Chyba o to chodzi papieżowi.
Annaszmit
A co z ekumenizmem? Czy zgodnie z Powiedzeniem Papieża nie wolno nam nawracać na wiare katolicką, bo to wg. P.Franciszka grzech. A co z nauczaniem Jezusa : idźcie i nawracajcie ......?
Matricaria
Papież Franciszek Bractwo Tradycjonalistów hołubi na ile może,trudno nie zauważyć jak powoli przywraca ich do posługi sakramentalnej dla katolików.W przyszłości te działania wydadzą owoc.Tradycjonaliści o których mówi o.Szustak to zapewne ci którzy tak niegodnie wyrażają się o Kościele "modernistycznym" i papieżach posoborowych,sami sobie wystawiają nieprzyzwoite świadectwo i niewiele tu trzeba …More
Papież Franciszek Bractwo Tradycjonalistów hołubi na ile może,trudno nie zauważyć jak powoli przywraca ich do posługi sakramentalnej dla katolików.W przyszłości te działania wydadzą owoc.Tradycjonaliści o których mówi o.Szustak to zapewne ci którzy tak niegodnie wyrażają się o Kościele "modernistycznym" i papieżach posoborowych,sami sobie wystawiają nieprzyzwoite świadectwo i niewiele tu trzeba tłumaczyć.Jako propagatorzy chamstwa i nienawiści są zagrożeniem wobec innych rozmówców,to fakt.
predex
Aronku cos mi jedzie czosneczkiem i od ciebie i od tego otumanionego lewicowego ijczulka.
aron+
stanislawp 10 godziny temu
Wytłumaczcie nam, tym głupim Tradycjonalistom...
-----------------

Tłumaczymy, jak krowie na rowie:
Jest niezaprzeczalnym faktem, że:
Tracycjonaliści sa największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej
Komenty dradycjonalistów poniżej i na całej gloryji świadczą o tym dobitnie!
🥴
turysta569
Tracycjonaliści - największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej-------TEN KTO TAK MOWI IMYSLI TO JEST BARDZO TEPYM CZLOWIECZKIEM I NIE MA GO CO SLUCHAC
yaphet
Idiot.
Piotr2000
Moze i nie powinienem, ale ten ksiadz /Szustak/ zasluguje na miano GLUPCA i ZDRAJCY Chrystusa Pana.
jozef70
No i drugi komentarz: najlepiej to widać po tym jak tradycjonaliści rozmontowali kościół na zachodzie, szczególnie w Holandii i Niemczech
jozef70
Aaaaa o modernistach ojciec słyszał ?!