Clicks1K

Katolíci POZOR! Progresívni liberáli chcú zákonom zatvárať kňazov, ktorí budú rešpektovať spovedné tajomstvo

Kňaz, ktorý prezradí spovedné tajomstvo, teda vyzradí akýkoľvek hriech, ktorý mu zverí kajúcnik počas spovede, je podľa kanonického práva Katolíckej cirkvi automaticky exkomunikovaný, teda vylúčený …More
Kňaz, ktorý prezradí spovedné tajomstvo, teda vyzradí akýkoľvek hriech, ktorý mu zverí kajúcnik počas spovede, je podľa kanonického práva Katolíckej cirkvi automaticky exkomunikovaný, teda vylúčený z cirkvi.

Nový zákon číslo 360 v americkom štáte Kalifornia, prikazuje aj kňazom katolíckej cirkvi, aby mali zákonnú povinnosť hlásiť štátnym orgánom určité trestné činy, ktoré sa dozvedia v spovedi, predovšetkým ide o oblasť zneužívania detí. Dominikánsky kňaz Pius Pietrzyk upozornil, že týmto spôsobom sa kňaz dostáva do neriešiteľnej situácie, pretože ak bude konať ako ukladá zákon, bude exkomunikovaný a prestane byť kňazom. Ak nebude konať ako ukladá Cirkev, teda bude rešpektovať príkaz Cirkvi, bude v rozpore so zákonom a bude trestne stíhaný za marenie spravodlivosti.

Dominikánsky kňaz Pius Pietrzyk definoval nový zákon 360 ako spôsob, akým štát zlikviduje náboženskú slobodu nielen voči katolíkom, ale aj ostatným náboženstvám: „Ak si dovolí štát takto jednoducho zmazať katolícku tradíciu a doktrínu, ktorá je zahrnutá v samotnom jadre katolíckeho učenia, potom ostatné náboženstvá by si mali byť vedomé, že je to návod, ako budú postupovať aj voči nim,“ uviedol pre americký denník USA Today.

Zákon už v súčasnosti ukladá približne 40 povolaniam povinnosť reportovať štátnym orgánom prípady zneužívania detí. Zákonná úprava však doposiaľ udeľovala voči kňazom výnimku z tohto nariadenia v prípade, že ide o uplatnenie “spovedného tajomstva,” ktoré je hlboko zakorenené v doktríne náboženstva.

Dominikán upozornil štátne autority, že týmto zákonom nedosiahnu kooperáciu kňazov, nakoľko nepozná “jediného kňaza, ktorý by bol ochotný porušiť spovedné tajomstvo.” Podľa kňaza je tomu tak preto, že podľa učenia Cirkvi “spovedné tajomstvo je odrazom toho, že hriechy, ktoré kňazovi zveruje človek nepatria kňazovi, ale Kristovi. Ani jedná informácia obsiahnutá v spovedi preto nemôže byť použitá kňazom, pretože nie je nositeľom týchto informácií.” Na druhej strane je to podľa Piusa Pietrzyka spôsob, akým sa dobrí kňazi budú dostávať do väzenia len za to, že uplatňujú princípy, ku ktorým ich Cirkev zaväzuje.

Pietrzyk taktiež upozornil štát, že v prípade, že človek, ktorý ide na spoveď chce získať rozhrešenie, musí konať pokánie, prejaviť ľútosť a mať pevné presvedčenie viac nezhrešiť. aby spoveď bola Zákonom štát dosiahne to, že na spoveď hriešnik chodiť nebude a preto bude vzdialený od potreby obrátiť svoj život.

Video k článku TU: alianciazanedelu.sk/archiv/3705
Ušní zpověď má svou tradici v pravoslaví i katolicismu ... Tradici a logiku... Jedna strana spíše doprovází a léčí za přítomnosti kněze - východní "plíce"; a západní "plíce" to podmiňuje rolí kněze, přes kterého Bůh.... Je to tradice a zkušenost.... A to veřejné vyznání v rámci liturgie je žel typické pro české pravoslaví.... Mělo to své regionální důvody.... Zpověď má svůj hluboký význam a jde-…More
Ušní zpověď má svou tradici v pravoslaví i katolicismu ... Tradici a logiku... Jedna strana spíše doprovází a léčí za přítomnosti kněze - východní "plíce"; a západní "plíce" to podmiňuje rolí kněze, přes kterého Bůh.... Je to tradice a zkušenost.... A to veřejné vyznání v rámci liturgie je žel typické pro české pravoslaví.... Mělo to své regionální důvody.... Zpověď má svůj hluboký význam a jde-li o veřejné vyznávání vin, ano... nikdo ti Bohumilo nebrání....:) Ovšem tzv. první křesťané mívali toto až ke konci života, nebyla to tedy zpověď v pravém slova smyslu... Myslím si Bohumilo, že hodně vaříš z vody a tvé experimentální návrhy jsou šité horkou jehlou :)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Bohumila
před 15 minutami
První křesťnáné vyznáváli své viny veřejně.
Vidět v tom působení Svatého Ducha a návrat
ke křesťanství i se strany katolíků.
Požehnaný nápad!
Peter(skala) likes this.
zaba
pro dyk: I papež by měl být trestně stíhaný, protože nemá kompetenci měnit něco na manželském právu, které bylo dáno Bohem- narážím na exhortaci AL a její výklad daný argentinskými biskupy v AAS
žaba, ale to iste by mohol niekto povedať tebe, že nemáš pravo si vysvetlovať AL po svojom.
Tam totiž nepovoluje papež meniť niečo na manželskom práve, ktoré by bolo v rozpore...

to si len liberali tak vysvetluju a tradicionalisti sa toho chytaju
apredsasatoci likes this.
o teba skala je uz davno postarane. kajaj sa!!!
zaba likes this.
dyk
Štát nemá právo rozhodovať o tom, že homosexualita nie je úchylka. Na to nemá právo ani žiadný parlament, svetovládca Antikrist a podobné nekompetentné entity a tak isto nemajú právo porušovať spovedné tajomstvo. Jednoducho na to nemajú kompetencie.
Každý, kto šíri úchylky ako niečo normálne, má byť trestne stíhaný, lebo zákony to povoľujúce neplatia. Nikto na to nemá kompetencie. To isté …More
Štát nemá právo rozhodovať o tom, že homosexualita nie je úchylka. Na to nemá právo ani žiadný parlament, svetovládca Antikrist a podobné nekompetentné entity a tak isto nemajú právo porušovať spovedné tajomstvo. Jednoducho na to nemajú kompetencie.
Každý, kto šíri úchylky ako niečo normálne, má byť trestne stíhaný, lebo zákony to povoľujúce neplatia. Nikto na to nemá kompetencie. To isté potraty.
hold odpadli sme od Boha. a tu je vysledok.