Clicks758

Známy slovenský spevák porovnával stranu prezidentky Čaputovej s KSČ

Branislav Letko vyvolal svojím statusom na Facebooku mnoho reakcií, keď porovnával programové tézy Progresívneho Slovenska s KSČ. Prezidentka Zuzana Čaputová bola pri zakladaní strany a tá jej aj …More
Branislav Letko vyvolal svojím statusom na Facebooku mnoho reakcií, keď porovnával programové tézy Progresívneho Slovenska s KSČ.

Prezidentka Zuzana Čaputová bola pri zakladaní strany a tá jej aj pomáhala pri zbieraní podpisov alebo pri financovaní jej kampane, píše o slovenskom frontmenovi chválovej kapely Lamačské chvály český portál Křesťan dnes

Frontman kapely LCH Live zdieľal na svojom profile tabuľku, o ktorej mali diskutovať študenti slovenského gymnázia. Podľa jeho slov je dané prirovnanie “na zamyslenie“ a jemu samému to “začína vysvetľovať veľa vecí.“ Zároveň poprosil diskutujúcich o konštruktívnu debatu.

Podľa tabuľky majú bývalá socialistická KSČ a dnešné Progresívne Slovensko podobné črty v tom, že “byť kresťanom“ a “byť Slovákom je zlé.” Strany sa odlišujú v tom, že zatiaľ čo komunisti tvrdili, že bohatstvo a homosexualita sú zlé, progresívci označujú bohatstvo a homosexualitu za dobré.

Členmi PS sú napríklad katolícky teológ Miroslav Kocúr, evanjelickí teológovia Jakub Pavluš a Ondrej Prostredník, alebo Zora Jaurová z Cirkvi bratskej. V kampani Zuzanu Čaputovú podporili Róbert Bezák či Tomáš Halík.

“Mrzí ma, že niektorí konzervatívni kresťania a lídri spoločenstva sa znižujú k šíreniu primitivizujúcich a bohužiaľ aj nepravdivých informácií na adresu Progresívneho Slovenska. Neštítia sa nás dokonca označovať za akési antinárodne a protikresťanské živly. Pravdou však je, že v progresívnom Slovensku sa od úplného začiatku stretlo aj mnoho aktívnych kresťanov, teológov, kňazov a veriacich ľudí z rôznych cirkví – rímskokatolíckej, evanjelickej, Starokatolíckej či Cirkvi bratskej. Spolu sme tiež založili iniciatívu Progresívní veriaci. Zdieľame presvedčenie, že viera v Boha sa nijako nevylučuje s liberálnymi hodnotami, a že jediným skutočným garantom náboženskej slobody je sekulárny štát.

V našom úsilí o lepšie a spravodlivejšie Slovensko sa preto nebojíme spolupráce so všetkými ľuďmi dobrej vôle. Ako viackrát v diskusiách povedala aj Zuzana Čaputová: “úcta k hodnotám, akými sú napríklad pomoc blížnemu, láska, pravdivosť či solidarita s potrebnými spájajú všetkých slušných ľudí – veriacich i neveriacich,” uviedol v reakcii na Letkov status pre Křesťan dnes Martin Kováč.

Ďalšie porovnanie PS a KSČ

Kováč dodal, že nepochybuje o “úprimnej viere v Boha mnohých členov Progresívneho Slovenska.“ Zároveň ho mrzí “čiernobiele a nepravdivé vyjadrenie“ na adresu Progresívneho Slovenska, ktorému ide o to, ľudí spájať, a nie rozdeľovať.

Branislav Letko je členom Rímskokatolíckej cirkvi a so svojou kapelou patrí medzi obľúbených hostí niekoľkých kresťanských festivalov na Slovensku, ale aj v Českej republike. Spolu so svojím tímom sa angažuje aj v hlásaní evanjelia medzi väzňami.

Článok pôvodne vyšiel na portáli krestandnes.cz

alianciazanedelu.sk/archiv/3517
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.
Johanka2
Tu je tá "partička

zemavek.sk/jana-nova-novin…
Odhalený admin nenávistnej stránky ZOMRI!
JANA NOVA: Novinár ocenený Sorosovou OSF odhalený, ako agent stránky ZOMRI

Foto: BN

Hrdina s vrecom na hlave. Peter Valovič, ex-redaktor RTVS z Globsecu
(www.globsec.org/speakers/peter-valovic/) administrátor nenávistnej stránky Zomri konečne odhalený Jurom V., ktorý ho nahral na tlačovke pri streamov…More
Tu je tá "partička

zemavek.sk/jana-nova-novin…
Odhalený admin nenávistnej stránky ZOMRI!
JANA NOVA: Novinár ocenený Sorosovou OSF odhalený, ako agent stránky ZOMRI

Foto: BN

Hrdina s vrecom na hlave. Peter Valovič, ex-redaktor RTVS z Globsecu
(www.globsec.org/speakers/peter-valovic/) administrátor nenávistnej stránky Zomri konečne odhalený Jurom V., ktorý ho nahral na tlačovke pri streamovaní videa na Zomri. Valovič sa totiž pomýlil a uviedol seba ako zdroj s videom z Fekišoviec, ktoré začala šíriť stránka Zomri (dolnyzemplin.korzar.sme.sk/…/originalne-feki…), taktiež ho zachytila priemyselná kamera, keď stalkersky a spoza chrbta fotil istého pána, ktorého fotka sa následne objavila na Zomri (slobodnyvyber.sk/chceme-verit-ze…) a do tretice tu máme diskusiu so Smatanom a Jaslovským – Hranice faktov v médiách (aetter.sk/2-2-5-hranice-faktov-v-mediach/), kde je uvedený ako admin spriaznenej nenávistnej stránky “Prečo ľudom hrabe”. Bonusom je ocenenie Sorosovou Nadáciou otvorenej spoločnosti. Takže kto je tu teraz konšpirátor? Časy beztrestného skrývania sa za kuklou, skončili.

zemavek.sk/kto-v-skutocnos…

Kto v skutočnosti sú ľudia okolo strán Spolu a Progresívne Slovensko
Progresívne Slovensko a Spolu sa spájajú v boji o neoliberálneho slniečkárskeho voliča. Ako pripomína Roman Michelko: „Evidentne mediálny mainstream bude podporovať štvrtú silu v kombinácii s hybridnými stranami Progresívne Slovensko a Beblavého Spolu, ktoré môžu vytvoriť ďalšiu líniu.“ (zdroj HS). Všetko tomu nasvedčuje. Masívne PR pre kandidátku Zuzanu Čaputovú je len vrcholom pyramídy.

www.youtube.com/watch

blogerskenoviny.home.blog/…/jana-nova-novin…
ľubica
to su fakt magori...od sorosa, chudaci..
Johanka2 likes this.
Caesar
Kocur je skrachovaný blbec, kacír, bludar, heretik!
Progresívní krestania, to je diablov vymysel, lebo krestan, nasledujuci Krista NEMOZE vyznavat satanské liberalne svinstvo!
Diabol vymysla lubivé slovícka, aby krestanov zviedol, ale pozor, kto sa nechá oblbnut tými "sladkými" recickami!
"Liberalismus je světem Luciferovým, který je v radikální opozici a neutuchající válce proti společnosti a …More
Kocur je skrachovaný blbec, kacír, bludar, heretik!
Progresívní krestania, to je diablov vymysel, lebo krestan, nasledujuci Krista NEMOZE vyznavat satanské liberalne svinstvo!
Diabol vymysla lubivé slovícka, aby krestanov zviedol, ale pozor, kto sa nechá oblbnut tými "sladkými" recickami!
"Liberalismus je světem Luciferovým, který je v radikální opozici a neutuchající válce proti společnosti a Církvi Ježíše Krista." Liberalismus je hřích, Dr. Don Felix Sarda y Salvany

"...původ státní moci je třeba hledat v Bohu samém a nikoliv v lidu..." Immortale Dei, papež Lev XIII., Notre Charge Apostolique, sv. Pius X.

"Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův blud." bl. Pius IX.
ľubica and 2 more users like this.
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.
Johanka2 likes this.
Caesar
PS = zidovska strana.
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.