Jazyk
6 7 470

Mravouka - Smíme milovati i tvory, ale jen k vůli Bohu.

Na tvorech smíme míti zalíbení potud, pokud nám napomáhají k tomu, bychom sloužili Bohu. Máme ve tvorech milovati Tvůrce, nikoliv však milovati je pro ně samy. Sv. František Sal. praví: „Smíme sice … Více
Napsat komentář
Sard
alica111 před 10 hodinami
henti poprosím ťa, premýšľaj a pochopíš. Nebuď rýchla všetko komentovať. Niekedy mlčaním vyjadríš viac.
Přesně tak. Je vidět, že kdo je rychlý k mluvení, je pomalý k slyšení. Pak pracují předsudky a zmatek je na světě. Tvorové v článku jsou lidé. Bůh je Stvořitel a člověk je tvor. Takže žádný New Age text, jak předsudečně píše Henta. A tak je to se všemi jejími soudy.
ceskoslo
Jednou jsem zažil takovou zvláštní příhodu s koněm. Jel jsem se projet na kole do lesa za závodiště. Byl krásný den, sluníčko svítilo, všechno cvrlikalo. Tak jsem tak přemýšlel o tom Božím stvoření a potkal jsem koně. Zadíval jsem se na něho a v duchu přemítal, co se mu asi honí hlavou. On se na mě kouknul a začal vyhazovat. Ještě dlouhou dobu se za mnou otáčel.
---
Nebo kosák na zahradě se nauč… Více
alica111 se to líbí. 
henta
Obrázek je moc pěkný, to jo. Za ten byl zvedla palec ,ale text????
Ke mě "mluví" od dětství labuť/svoji vznešeností a lehkostí s jakou se při své váze vznáší/ a potom kůň Líza /z dětství ten měl oči /.
p.s.neboj bude řádná pauza, mám nějaké zdrav. potíže a musím přiznat, že jsem z toho nesvá a tak šmejdím/
alica111 se to líbí. 
alica111
henti poprosím ťa, premýšľaj a pochopíš. Nebuď rýchla všetko komentovať. Niekedy mlčaním vyjadríš viac.
Sard se to líbí. 
henta
Obrázek je moc pěkný. Ke mě od dětství mluví labuť, a kůň Líza/z dětství/
Ali co tu dáváš na jakýsi new age text. Dnes je to moda mít místo dětí psy čím více tím lépe. Jak to ty ubohé duše poznají, že své zvířaty millují pro Boha, a že jejich náklnnost je od Boha. Promiň Ali ,ale je to zvrácenost-tedy to jak to ten Spirago poskládal k sobě.
Vždyť to vše co píše je přesně o tom co tam … Více