Jazyk

Pozretia
637
"Rozdielne náboženstvá sú vôľou Božou" (pápež František, Abu Dhabi, Február 2019

csk.cartoon 22 6
Obrázok: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsHjpzohvnji
Zedad
Kallistratos když tě mnoho věcí nezajímá, řád Boží jde mimo tebe. No tak se podívej na NOEho, jak staví koráb.
Kallistratos
Co mne zajímá jsem psal níže, stejně tak o řádu Božím i Noem. Nejsem ten, který má pomáhat druhému v pochopení. Řád Boží zde je, kdyby ne, Slunce nesvítí, srdce netluče, plíce se nenadýmají :)
Zedad
Kallistratos jak chceš nést tu radostnou zvěst? Pomáhat druhému k pochopení? To zase nechápu já, proto píšu bičem nebo ohněm a mečem?
Kallistratos
Kdo zde psal jak nést radostnou zvěst? A kdo ne/chápe zde v diskuzích je to jeho svobodná volba. Možná vědomá a nebo i nezaviněná. Jak na tom byli putující do Emauz? Chápali hned? Radostná zvěst? - jedině v lásce a radosti, naléhavosti a trpělivosti, vytrvalosti a smířlivosti... ON je oceánem, my drobnou kapkou.... Respekt k Tvůrci pramení i z vědomí obrovského přesahu Boha a naši nekonečné … Viac
Zedad
Kallistratos zajdi si na pochod pražské pýchy a podívej se na to, že má být jedno WC nebo tři WC. Je to pro tebe radost?
Kallistratos
Je pro mne velká radost, když mám naléhavou životní potřebu /a velkou/ a najdu veřejné WC :) Pražská pýcha mne nezajímá, podobně jako stádo ovcí v nízkých Tatrách. Zabečí a přejdou cestu.... Rozumný pochopí....
Zedad
Kallistratos no vidíš, pražská pýcha tě nezajímá, islám také ne. Jsi bezstarostný člověk.
Kallistratos
Vůbec ne, mám starostí nad hlavu a zajímá mne hodně věcí. Ale pražskou, pařížskou a nebo berlínskou pýchou se nebudu přece zabývat. Zajímá mne milost Boží :)
Zedad
Kallistratos to nevím, jak to máš, ale takový Lot si byl jistý, že musí ze Sodomy a Gomory vyjít. Poznal, že není v řádu, který dal světu Bůh. No a tak jde život, že člověku činí radost, když pozná, kde se mýlil.
Kallistratos
Samozřejmě, jsou situace, které vyžadují jasná řešení. A je jedno zda Job, Noe a nebo i P. Maria .... Jen my si ale představujeme děj příliš zjednodušeně. Je to tím, že píšeme stroze a matematicky, chybí nám barvitost děje zasazená do stránek času. Pak bychom pochopili více.... Stejně jako co to znamená - Vstaň, vezmi své lože a choď .... To mne ve své pobídce v evangeliu velmi oslovilo.... Poku… Viac
Kallistratos
Rozlišovat, rozlišovat, rozlišovat ..... :)

„Obviňují mne, že se nechávám používat - ale nejen od muslimů! Ode všech, včetně novinářů! To je riziko podnikání. Jednu věc bych však chtěl říct a jasně zdůraznit: z katolického hlediska se tento dokument nevychýlil ani o milimetr za II. vatikánský koncil. Ani trochu! Dokument byl vypracován v duchu Druhého Vatikánu. Dříve než jsem rozhodl o jeho … Viac
Zedad
@Kallistratos s tím islámem to papež přehnal tak, jako s puštěním šestého přikázání
Kallistratos
Puštěním šestého přikázání?! Je to pod csk.cartoon, takže to je asi nějaký vtip, že?
Kallistratos
Přepapouškovat cokoli bez kritického posouzení zdrojů je nectnost těch, co rychle soudí. Kéž je k takovým rychlosoudcům Bůh milostivý a posečká s konečným rozsudkem. Není dobré konzumovat vše co špatný kuchař o někom naservíruje a lépe jít ke zdrojům ověřeným:
www.vaticannews.va/…/papez-frantisek…
Jen jedna věc mi zásadně vadí - proč odhalovat Modrý korán? www.radiovaticana.cz/clanek.php
Zedad
Bůh ve své Prozřetelnosti vidí, co lidé ve své svobodě provádějí. On to skutečně vidí, jak si každý zakládá své náboženství, svůj kult, své tradice. Je však psáno, že Vykupitel lidstva je jeden. Není nikdo jiný. Jak to víme? No z Bible. Co je to Bible? No je to slovo živého Boha. Je v ní všechno, co člověk potřebuje vědět, aby došel spásy.
Zedad
Diplomacie, která není v souladu s Božím zákonem? No nevím, a nevymstí se to křesťanům?
Barbarin
Je to podvodník. Něco jako Hoki.
menhir
Toto slovo platí v celé jeho šíři i pro papeže Františka:
23On se však obrátil a řekl Petrovi: »Jdi mi z očí, satane! Pohoršuješ mě, neboť nemáš na mysli věci božské, ale lidské!«
Jdi mi z očí, satane!
Přítel
Našeptávání od zlého není uchráněn žádný člověk.
maja prus
V žiadnom prípade rozdielne náboženstvá nie sú vôľou Božou!!! Bohu ide o zjednotenie nás všetkých, teda o naše pokánie a prijatie pravého trojjedinného Boha (Otec, Syn a Duch Svätý) ako aj jeho Nepoškvrnenú matku Pannu Máriu, aby sme v tejto viere mohli byť všetci spasení. Rozdielne náboženstvá si povymýšľali ľudia, lebo im nevyhovovali niektoré zákony a prispôsobili si ich podľa seba.