Clicks630

Vašečka vyzval Hlinu na spoločný odchod z politiky

Richard Vašečka má talent povedať v najmenej vhodnej chvíli niečo, čo ovplyvní zásadne vždy nielen jeho politickú kariéru, ale aj tých v jeho okolí. Čo to o tom vedia tí, ktorých s Daniškom vopred „…More
Richard Vašečka má talent povedať v najmenej vhodnej chvíli niečo, čo ovplyvní zásadne vždy nielen jeho politickú kariéru, ale aj tých v jeho okolí.

Čo to o tom vedia tí, ktorých s Daniškom vopred „natreli“, že idú z OĽANO do jeho novej strany.

Príbeh o tom, ako vzniklo KÚ poznáme a netreba ho opakovať. Príbeh o tom, ako sa Vašečka išiel stať ako autentickejší kresťan predsedom KDH tiež. To, čo Vašečka najnovšie prezradil je oveľa zásadnejšie. Neverí projektu KÚ a praje si spojenie s KDH, ak sa podarí odstaviť Hlinu. V blogu taktiež o sebe povedal, že je o ňom známe, že je inak “dobroprajný človek.” Presne takto o sebe povedal, že je o ňom známe, že je autentickejší kresťan.

Vyzvať ľudí, aby Vás volili len preto, že takto chcete urobiť zmenu v inej strane, aby ste sa do nej mohli vrátiť a mohlo prísť k opätovnému spojeniu oboch strán, je neuveriteľná amatérska konštrukcia. Hlavný ideológ v pozadí Mikloškovej kampane a popredný radca pri vzniku KÚ Jaroslav Daniška, sa tomúto scenáru snažil dopomôcť pri poslednej prezidentskej tlačovke Mikloška.

Vyberavým elitárskym slovníkom napísal, ako si máme všimnúť kto tam je a kto tam nie je. Tí, čo tam boli sú politická elita a tí, čo tam neboli, nie sú politická elita. Aj preto nepozval Hatoka s Vetríkom z KDŽP a to aj napriek tomu, že oni medzi prvými povedali, že budú voliť Mikloška. Teraz v blogu tento politický guru, ktorý videl tretiu Mikloškovu kampaň ako nádejný projekt, už svoje mediálne dieťa, Kresťanskú úniu, tak zmysluplne nevidí.

Nezmysluplnosť KÚ je totiž v DNA celého projektu. Kým ku kuffovcom z KDŽP sa prikláňajú tí, ktorí politiku chcú vidieť pozitívne radikálnu, teda vedieť jasne stanoviť hodnotové podmienky spolupráce s inými, KÚ sa viezla na vlne KDH len v autentickejšej podobe. Kým KDŽP dokázala ako strana, ktorej Hlina veští 0%, dopomôcť k zrušeniu ratifikácie Istanbulského dohovoru, ktorý KDH nechalo Radičovu podpísať, KÚ sa premenila na Lamačské chvály so vstupom zadarmo.

Vašečka s Daniškom ukazujú, že medzi KDH a KÚ nie je žiaden rozdiel, iba Hlina. Kým KDŽP si do stanov dalo podmienku zyšenia ochrany počatého života ako podmienku budúcej účasti v akejkoľvek vláde, KÚ to neurobilo. Ak by to urobilo, Záborská by nevedela vysvetliť, prečo nejde do KDŽP a prečo neodišla z KDH, keď sa odmietlo postaviť za ochranu života na sneme. Tým sa ocitol projekt KÚ v povrchnej rovine, sme slušnejší a lepšie vieme komunikovať. Aj toto prestalo platiť v momente, ako si Hlina so Škripekom vynadali po svätej omši pred Modrým kostolíkom do volov.

Po sobote v KDH aj v KÚ s najväčšou pravdepodobnosťou spokojní nebudú. Ak Hlina neobháji 10%, ktoré KDH dosiahlo v predošlých eurovoľbách a napriek tomu vypadlo z NRSR, ženy v KDH okolo Ocilkovej sa už chystajú. Miriam Lexmann má určite väčší záber, ako okresná politička Szitová. Ak KÚ nedostane dvoch europoslancoch, nebude mať výtlak 50 000 hlasov, o ktorom Vašečka rád rozpráva ako o svojom majetku a ľudia, ktorí Vašečkovi odkazujú, že uvidia po eurovoľbách či sa pridajú, sa nepridajú. Práve pre túto alternatívu si Vašečka rád necháva dvere otvorené a rozpráva, že ešte nevie, čo mu Duch Svätý povie, či ma v politike pokračovať alebo nie.

Vašečka praje ako dobroprajný autentický kresťan Hlinovi neúspech a za týmto cieľom prosí o úspech KÚ. V hre totiž nie je Škripek a Záborská, ale politický osud Vašečku. Nepotrebuje ani Ducha Svätého, aby pochopil, že koniec Hlinu bude aj jeho koncom.

Výsledok volieb medzi stredoškolákmi bol tak pre KDH, ako aj KÚ šokom. Ten Kuffa, ktorému prieskumy Hlinu dávaju 0%, získal 3% medzi mladými ľuďmi, s nulovou kampaňou, bez peňazí a v tejto fáze so zámerom na inú voličskú základňu. Je to 300% omyl. Omylu vo výške 300% sa nehovorí omyl, ale podvod.

Spojenie KDH a KÚ je jedinou šancou pre prežitie rovnakej politiky a rovnakých politikov. Ak Hlina bude toho politickou obeťou, tak Vašečka si môže byť istý, že on bude tou druhou. Byť za necelé 2 roky v tretej strane a vyzývať na štvrtý projekt nehovorí ani o štipke realizmu a ten eurorealisti v KDH predsa len majú radi. Inak by nenašporili 307 000 EUR na najdrahšiu eurokampaň v dejinách.

Ferdinand Turinič
alianciazanedelu.sk/archiv/3814
Uvidíme či to tak necháš
Mates5485
Zedad
pred 2 hodinami

Nechaj tak on to nepochopí. On je neskutočné odpadlík. On ani nevie ktorá viera a Cirkev je tá pravá a skutočná. On podporuje multikulturalizmus,bratstvo,solidaritu. Má toho istého boha a vieru ako moslimovia a židia čiže alaha satana. Mu nevadí sodoma a gomora s homosexualitou spojená. Nemá zmysel s ním o niečom písať. On je stratený úplne ten človek. Je to chudák …More
Zedad
pred 2 hodinami

Nechaj tak on to nepochopí. On je neskutočné odpadlík. On ani nevie ktorá viera a Cirkev je tá pravá a skutočná. On podporuje multikulturalizmus,bratstvo,solidaritu. Má toho istého boha a vieru ako moslimovia a židia čiže alaha satana. Mu nevadí sodoma a gomora s homosexualitou spojená. Nemá zmysel s ním o niečom písať. On je stratený úplne ten človek. Je to chudák človek ľutujem ho.
Zedad
@Mates5485 má nebiblické postoje.
Mates5485 likes this.
Mates5485
Kallistratos
pred 24 minútami
Kallistratos píše :,,Je mnoho cest a mnoho spiritualit, mnoho způsobů,,

Ty si neskutočný heretik a bludár. Ty nie si kresťan,ale absolútne vôbec. Ty podporovateľ solidarity a bratstva s inými falošnými sektámi,cudzími cirkvami a falošnými náboženstvámi. Jediné práve a sväté náboženstvo je kresťanský katolicizmus spojený s pravou kresťanskou vierou a to je …More
Kallistratos
pred 24 minútami
Kallistratos píše :,,Je mnoho cest a mnoho spiritualit, mnoho způsobů,,

Ty si neskutočný heretik a bludár. Ty nie si kresťan,ale absolútne vôbec. Ty podporovateľ solidarity a bratstva s inými falošnými sektámi,cudzími cirkvami a falošnými náboženstvámi. Jediné práve a sväté náboženstvo je kresťanský katolicizmus spojený s pravou kresťanskou vierou a to je kresťanské náboženstvo a je iba jediná svätá práva katolícka apoštolská Kristová Cirkev s pravou svätou rímskou ríšou. Hierarchia a monarchia svätá je tiež dôležitá. Všetko ostatné sú jed a mor. Ani protestanti,jehovisti,kalvini,talmudisti ,moslimovia, adventisti atď všetko vedie do záhuby. Jediná je katolícka viera a katolícka Cirkev ako som už spomenul vyššie s pravými tradičnými hodnotami,tradíciou,vierou,náukov,dogmou,liturgiou.
Barbarin likes this.
Bohu vdaka za to, ze ma Slovensko takeho knaza ako je Vdp. M. Kuffa a Ceska republika Mons. P. Pithu. Bolsevici ich samozrejme chvalit nebudu...
Zedad likes this.
Nejde vůbec o bolševiky, tyto nálepky jsou k ničemu... Chválit je nebudou prostě lidé bezbožní, lidé co místo Krista ctí své blaho a profit, lidé sobečtí a vzdorní... Díky za ně.... Prorocké hlasy...
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
Peter(skala) likes this.
Rapture
Kuffa naozaj kandiduje?, KDH bola tiež kresťanská demokracia"
jeho brat kandiduje
Rapture
Kuffa heretik nie je, malo kňazov si berú príklad od neho, voči liberálom, a Lgbt,
Kallistratos and one more user like this.
Kallistratos likes this.
Zedad likes this.