Jazyk

Zobrazení
135
BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO

František69 18
Christian.RCC
Ferdo, pre inšpiráciu domáci oltárik v začiatkoch, ešte "nedotiahnutý". Možno na moje pomery aj trochu veľký a okázalý, so sviecami a kadidlom. Skromnejší oltárik len s krížom a sviecou mám na druhej strane izby.
František69
Takéto oltáriky a takýto veriaci sú už raritou. Dnes v kresťanskom dome už pomaly nenájdeš žiadny kresťanský symbol ale sochy budhu a všeliake nezmysly sú tam. Ja ti tu prikladám fotku môjho oltárika...a ešte aj kríž v chodbe...
Christian.RCC
A domácim to nevadí, že to vypadá ako kláštorná chodba s tým veľkým krížom?
Skúsim hádať čo máš na tom oltáriku položené; P. Mária, sv. Jozef, a tiež svätená voda a krabička s ružencom. Dobre vidím?
Ináč je zaujímavé že aj ja som mal ruženec a krížik uložený v krabičke v tvare srdca. Teraz ho dávam do mosadznej nádobky určenej na tymián/kadidlo. V Zjavení je kadidlo symbolom modlitby.
8 A keď ju … Více
František69
Akým domácim? Veď všetci pomreli! Som tu len so synom. A jemu to nevadí(zatiaľ)
Christian.RCC
Ako chlapec on ešte nie je vyzretý v názoroch, poznal som mladých ktorí sa nestotožnili s vierou v rodine a išli si svojou cestou. Bol u nás aj známy prípad, keď dievča z katol. prostredia odišlo k nejakým okultistom a oficiálne vystúpilo z Cirkvi. No Cirkev sa za ňu modlila, dievča sa potom vrátilo a napokon vstúpilo do rehole. Ale toto sa nestáva často, však?
Christian.RCC
Franto, napadlo mi či by sa nedala zorganizovať nejaká malá zbierka na tvoje poškodené oko, lebo čo ti ja o mesiac z výplaty pošlem, to nebude moc pre doktorov. Keby každý dal trebárs desať eur, mohol by si mať na liečbu dosť.
František69
Ty máš ale starosti...neboj sa ty o mňa. Všetko sa deje z vôle Božej...😇😇😇
janevanj
@František69 : Ty máš ale starosti...neboj sa ty o mňa. Všetko sa deje z vôle Božej...
Ak Boh niečo dopustí, dá Silu to niesť, znakom tejto správnej neľahkej osobnej cesty je chvíľami prichádzajúci hlboký pokoj, lebo Boh je Bohom Pokoja a zmierenia sa s prijatím seba do Jeho plánu vrátane prijatie seba.
František69
@janevanj
Ak Boh niečo dopustí, dá Silu to niesť, znakom tejto správnej neľahkej osobnej cesty je chvíľami prichádzajúci hlboký pokoj, lebo Boh je Bohom Pokoja a zmierenia sa s prijatím seba do Jeho plánu vrátane prijatie seba.

Áno-moja osobná cesta je neľahká...keď som s jednym cestoval vo vlaku, tak som mu medzi rečou povedal aj svoj osud ale nie ako sťažnosť ale som chcel túto komunikáciu … Více
Christian.RCC
A teraz je čas prejsť od filozofovania k praxi: Keby ti odtiaľto každý zamestnaný poslal aspoň zopár eur, nechýbalo by mu to a tebe by sa niečo nazbieralo na lekárov. Veď nebola by to hanba, keby sme sa nevedeli zorganizovať, keď niečo niekto potrebuje? Keď môžeme dávať bezdomovcom alebo Cigánom ktorí nevedia pracovať a žobrú, tým skorej dám bratovi v Kristu.
Keby si teda nejako poslal "iban" na … Více
František69
-neviem, čo na to napísať! Ešte som v šoku...Nikdy som takéto praktiky nevyužíval ani nezneužíval... -dojal si ma-Noobody...!
František69
To potom tu začne každy vypisovať ibany a oblbovať. Dnes sú ľudia prešpekulovaní...ale všetky moje info sú pravdivé...
František69
A aj nedávno na internete pýtali na operáciu pre choré dieťa a boli to podvodníci...dnes už ťažko niekomu veriť. No na Glorii je to trochu asi iné, lebo podľa komentárov a vkladov príslušnej osoby je možné vycítiť jej úprimnosť.
Napr. v časopise život tiež poskytovali takúto pomoc ale dotyčný musel z úradu práce alebo inak dokázať, že sa jedná o socialne slabšieho...
František69
Stačí mi prejisť Košicami a stretnem aspoň troch, čo pýtajú odo mňa peniaze ale ty si prvý, kto mi ich ponúka...!
Christian.RCC
Jeden môj známy mi voľakedy povedal že keď sa obrátil, prisnil sa mu sen, v ktorom mu niekto, asi anjel povedal, že medzi ľuďmi je veľké lakomstvo. Na viac si z jeho rozprávania už nespomeniem, ale aspoň toto hlavné mi utkvelo. On robieva dobré skutky kde môže, aj keď u jeho najbližších to podporu myslím nemá. Sme na Slovensku...
Inak sa divím že v Katolíckych novinách nie je medzi inzerciou aj … Více
Christian.RCC
Ja nemám android a okrem toho by som takéto aktivity nechcel cez aplikáciu v telefóne. To by mala mať na starosti RKC a nie jej svetská konkurencia.
Ďakujem za ten iban, ale teraz si už nemôžem dovoliť poslať, až z februárovej výplaty. Lebo aj druhí odo mňa pýtajú a vypýtali už dosť. Peniaze ma netrápia, ale to že ľudia niekedy ani nepoďakujú, pre niektorých som len bankomat, mám pocit.
Christian.RCC
Aj svetské organizácie robia filantropiu a charitu, ale osobne ich ignorujem, keďže chcem zásadne pomáhať skrze Cirkev a ako katolík... Lebo my nie sme nejaká sociálna inštitúcia zameraná na materiálnu pomoc, v prvom rade sme misionári...
František69 zmínil tento příspěvek v BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO#.