Clicks1.6K

Katolíci Pozor! Slová arcibiskupa J. Oroscha: „Podporiť kandidátku za ultraliberálnu stranu je ťažký hriech“ platia aj v druhom kole. Predstavitelia cirkví sa stretli s podpredsedom EK Marošom Šefčovičom

Kto bude “menšie zlo” Čaputová, alebo Šefčovič? Pre národne a kresťansky orientovaných voličov je menším zlom jednoznačne Maroš Šefčovič. Na Slovensku sa už stalo “tradíciou”, že v druhom kole prezid…More
Kto bude “menšie zlo” Čaputová, alebo Šefčovič? Pre národne a kresťansky orientovaných voličov je menším zlom jednoznačne Maroš Šefčovič.

Na Slovensku sa už stalo “tradíciou”, že v druhom kole prezidentských volieb sa volí tzv. menšie zlo. Ani teraz tomu nie je inak. Do druhého kola sa dostali eurohujeri Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Predsalen je však medzi nimi mierny rozdiel
>Prvé kolo prezidentských volieb s prehľadom vyhrala ultraliberálka Zuzana Čaputová so ziskom približne 40,6% hlasov. Do druhého kola s ňou postupuje aj Maroš Šefčovič, ktorý získal 18,7% hlasov voličov.

Tesne pred bránou druhého kola skončil pronárodný kandidát Štefan Harabin so 17,4%, štvrtý skončil Marian kotleba s 10,4%, na piatom mieste sa umiestnil František Mikloško, ktorý získal 5,7% a Béla Bugár so ziskom 3,1%. Ostatní kandidáti mali menej než 3%.

Dvaja postupujúci Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič teda budú musieť loviť voličov primárne vo vodách Štefana Harabina a Mariana Kotlebu.

Pozrime sa teda na to, kto je z týchto dvoch finalistov takzvané “menšie zlo” pre národne a kresťansky zmýšľajúcich ľudí.

Eurofanatizmus


Maroš Šefčovič je ako eurokomisár symbolom Európskej únie a jej byrokratických nariadení. Neznamená to však, že by Zuzana Čaputová bola o niečo menej eurofanaticky naladená. Z jej vyjadrení a tiež z ideí jej strany (Progresívne Slovensko) vyplýva, že je tvrdá zástankyňa Európskej únie a prozápadného smerovania Slovenska.

V tejto sekcii teda medzi Šefčovičom a Čaputovou niet prakticky žiadny rozdiel.

Migrácia

Šefčovič tvrdí, že ako eurokomisár bojoval proti povinným kvótam na migrantov. Toto tvrdenie však nevieme overiť. Faktom je, že Šefčovič bol súčasťou eurokomisie, ktorá sa tieto povinné kvóty snažila nanútiť krajinám EÚ, vrátane Slovenska. Šefčovič neskôr dokonca žiadal slovenskú vládu, aby v tejto súvislosti stiahla žalobu na európsku komisiu.

Čaputová je na tom s podporou migrácie podobne. V predvolebných odpovediach na otázky uviedla, že k migrantom musíme byť viac solidárni.

Môžu katolíci voliť Čaputovú?: “Čo ponúka Čaputová? Adopcie detí homosexuálmi, registrované partnerstvá, potraty…

Vzťah k Rusku

Z predvolebných vyjadrení vyplýva, že Čaputová, by bola pokračovateľkou štvavého slovníka Andreja Kisku. Podľa nej je pre nás Rusko hrozbou.

Maroš Šefčovič, naopak, volí zmierlivejší tón a tvrdí, že chce udržiavať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Kontakty vo svete a skúsenosti

Šefčovič je skúsený diplomat, ktorý má mnoho kontaktov na svetových lídrov. Skúsenosť zo svetovej politiky je teda jednoznačne na jeho strane.

Čaputová je, naopak, veľká neznáma. Okrem Pezinského smetiska a napojenia na americké mimovládky o nej nič nevieme. A čo sa z neznámeho človeka v prezidenstkom kresle môže vykľuť, sme mohli zažiť na vlastnej koži v podaní Andreja Kisku.

LGBT agenda a tradičné hodnoty

Zuzana Čaputová je ako ultraliberálka tvrdou zástankyňou LGBT agendy. Otvorene hovorí o tom, že podporuje registrované partnerstvá, ako aj adopcie detí pre homosexuálov.

Maroš Šefčovič podporuje tradičné hodnoty a LGBT agendu odmieta.

Kresťanstvo

Šefčovič tvrdí že je kresťan a pravidelne chodí do kostola. Niektorí mu však zazlievajú, že bol členom KSČ, a preto sú jeho tvrdenia neúprimné. Treba ale uznať, že taká bola doba a Šefčovič príliš nemal na výber. Keď chcel študovať na prestížnej Moskovskej univerzite, musel sa ako 19-ročný jednoducho stať členom komunistickej strany. To nutne nemuselo znamenať, že nebol praktizujúcim kresťanom.

Čaputová sa ku kresťanstvu nehlási, naopak, otvorene praktizuje zen-budhizmus. Ku koncu kampane sa však výrazne oháňala kresťanstvom a tvrdila, že s jej liberalizmom sa to vôbec nevylučuje.

Opak je však pravdou. Kresťanstvo a liberalizmus je ako voda a oheň.

Rodinné zázemie

Dôležitejšie sú však skutky a nie len slová. Keď sa pozrieme do ich rodinného zázemia zistíme, či svoj vzťah ku kresťanstvu a rodinným hodnotám myslia naozaj vážne.

Zuzana Čaputová má 2 deti a len prednedávnom sa rozviedla so svojim manželom. V súčasnosti žije “nadivoko” s novým partnerom.

Jej životný štýl teda nie je v súlade s kresťanskými hodnotami a Slováci by si mali veľmi dobre rozmyslieť, či by nebolo zahanujúce mať hlavu štátu, ktorá nás bude takto prezentovať vo svete.


Maroš Šefčovič je ženatý a s manželkou má 3 deti. Jeho životný štýl teda naznačuje, že to s kresťanskými a tradičnými hodnotami myslí úprimne. V zahraničí by nás teda prezentoval dôstojne.

Čo z toho všetkého vyplýva ?

Mnohí ľudia, ktorí volili Štefana Harabina a Mariana Kotlebu sú z výsledkov volieb sklamaní, a preto sa druhého kola prezidentských volieb nezúčastnia. Keď sa však časť z nich predsa len rozhodne ísť voliť, menším zlom pre národne a kresťansky orientovaných voličov je teda jednoznačne Maroš Šefčovič.

Viac TU: alianciazanedelu.sk/archiv/3355

Predstavitelia cirkví sa stretli s podpredsedom EK Marošom Šefčovičom

Bratislava 7. marca (TK KBS) Ochrana ľudských, kresťanských a národných hodnôt v Európskej únii a úloha prezidenta pri otváraní celospoločenských tém boli témami stretnutia predsedu KBS Stanislava Zvolenského, predsedu ERC Miloša Klátika, biskupa západného dištriktu ECAV Jána Hroboňa a prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupa Jána Babjaka s podpredsedom Európskej komisie a kandidátom na prezidenta SR Marošom Šefčovičom.

Predstavitelia cirkví a náboženských spoločností pozitívne vnímajú členstvo Slovenska v Európskej únii a vyslovili želanie, aby sa Slovenská republika aktívne zapájala – najmä v spolupráci s krajinami Vyšehradskej štvorky – do riešenia aktuálnych problémov. Podľa predstaviteľov cirkví je dôležité, aby si Slovenská republika zachovala zvrchovanosť v etických a kultúrnych otázkach. Osobitne zdôraznili dôležitosť rodiny a podpory kresťanských hodnôt v neustále sa meniacom svete.

Náboženskí predstavitelia ocenili úsilie podpredsedu Európskej komisie pri presadzovaní tém, ktoré sa dotýkajú ľudskej dôstojnosti, ochrany života, manželstva, rodiny a náboženskej slobody. Na dnešnom stretnutí informoval prítomných predstaviteľov cirkvi o svojej jasnej podpore rodinnej politiky a vyjadril presvedčenie, že v súčasnej situácii určite nie je správne otvárať na Slovensku citlivé otázky možných registrovaných partnerstiev alebo adopcie detí pármi rovnakého pohlavia.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič ocenil podporu cirkví a náboženských spoločností pre budúcnosť Európskej únie. V súvislosti s ochranou duchovných a kultúrnych hodnôt podotkol, že „manželstvo muža a ženy spolu s rodinou si zasluhujú na Slovensku osobitnú podporu. Najlepším prostredím pre počatie a výchovu dieťaťa je rodina s otcom a matkou a túto overenú pravdu by sme nemali spochybňovať.“ Dodal, že tento postoj chce presadzovať aj počas výkonu funkcie prezidenta v prípade, že ľudia mu dajú dôveru a zvolia ho za prezidenta. Stretnutie s Marošom Šefčovičom je po stretnutí najvyšších predstaviteľov cirkví s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim (4. marec 2019) súčasťou rozvíjania vzťahov medzi cirkvami a predstaviteľmi politického života na Slovensku.

alianciazanedelu.sk/archiv/3355
One more comment from Anton Čulen
Vysvetlenie, prečo má arcibiskup J. Orosch pravdu. Treba povedať, že hriech, ktorého sa dopustia voliči a podporovatelia pani Čaputovej je jeden z deviatich cudzích hriechov – pomáhať pri hriechu iných
Coburg
Ten, ktorý ľúbi krupicovú kašu dik pozrel som si ten link, je nepekné (aj keď ja nemusím ako sa hovorí ani Bezáka ani Mikloška) , ako Bezák "odfajčil" v tomto videu MIkloška , slovami "no pomohol mi tak jednorazovo, ale mne pomohol hlavne kardinál Vlk" : no - jeden "lepší" ako druhý...
Analýza alebo zhodnotenie kandidátov sa mi tu zdá byť trochu neúplne, lebo Kotleba bol orientovaný národne-socialisticky a provýchodne... Postkomunista Harabin podobne provýchodne na Rusko. Proti nim stáli dvaja kandidáti orientovaní proeurópsky a prozápadne - kresťan Mikloško a liberálka Čaputová. Niekde medzi spomenutými stojí záhadná postava smeráka Šefčoviča kedysi formovaného Sovietmi...
More
Analýza alebo zhodnotenie kandidátov sa mi tu zdá byť trochu neúplne, lebo Kotleba bol orientovaný národne-socialisticky a provýchodne... Postkomunista Harabin podobne provýchodne na Rusko. Proti nim stáli dvaja kandidáti orientovaní proeurópsky a prozápadne - kresťan Mikloško a liberálka Čaputová. Niekde medzi spomenutými stojí záhadná postava smeráka Šefčoviča kedysi formovaného Sovietmi...
Treba si uvedomiť, že na Slovensku nebývajú iba ľudia orientovaní provýchodne a nacionalisticky, ale aj kresťania cítiaci sa byť súčasťou západnej civilizácie, ktorí nedôverujú Rusku ani nacionalistickej politike. A títo nemajú svojho zástupcu, keďže F. Mikloško bol slabým kandidátom...
Tymián
Maroš Šefčovič podporuje tradičné hodnoty a LGBT agendu odmieta.

apredsasatoci, v tomto vidi pisateľ tohto článku menšie zlo
pehol likes this.
Akoze katolicky narod slovensky (nieco medzi 60-70%) plus ostatne krestanske spolocenstva tvoria absolutnu vacsinu obyvatelov. Avsak ludia si vzdy volia ne-krestanov a hlavne neokomunistov. Ako je to mozne? Budto su vsetci iba akoze krestania alebo maju v hlave krupicovu kasu a tretia moznost je, ze vsetky volby su podvod=zmanipulovane...
Ružena
Zmanipulovaní sú ľudia, nie voľby.
niet sa čo čudovať, ked sa biskupi nevedia dohodnuť, ktorých je "len" tucet, tak čo ostatní, ktorých su milioni?
Ružena likes this.
TO Ruzena.Ten kto pozna svoju vieru sa neda zmanipulovat
Ružena
@Roberto 55 Súhlasím, ale akú vieru majú tí zmanipulovaní? Voľby ti dali odpoveď. Satan jasá.
Roberto 55 likes this.
caputova & sefcovic?! caputova presadzuje spinu par excelans! sefcovit presadzuje spinu par excelans! pytam sa? co je mensie zlo?
Mates5485 likes this.
Coburg
Menšie zlo je v tomto prípade Šefčovič. Kiska a Čaputová sú neriadené Sorosove strely. Šefčovič pojde aspoň legislatívnou cestou, kde sa ešte dá niečo uhrať, Čaputová zaplaví školy a inštitúcie mimo politické štruktúry a peniazmi, proti ktorým sa Slováci zrejme nemienia a nevedia brániť.
Rapture likes this.
Rapture
je to len divadlo liberalov, ja volit nejpojdem
@Coburg caputova & sevcovic su za lgbti, imigrantov..... gebuzina ako gebuzina.
Mates5485
V žiadnom prípade nepôjdem voliť obidvaja sú rovnaké zlo a sevčovič klamár a podvodník a len hraje na city s kresťanskými hodnotami,keď ani 10 Božích prikázaní nevie vymenovať je to rovnaký chudák ako ona zapredaní na svoje záujmy a zahraničné hlavne samozrejme. Satani obidvaja.
apredsasatoci likes this.
viem si predstavit, ze niekto bol vcera komunista a zajtra bude krestan. ale tvrdenie pana sevcovica, ze je komunsta a sucasne krestan, to mi hlava neberie.
Novodobé otrokárstvo valcuje Slovensko. Bez nároku na nedeľný odpočinok, bez nároku na spravodlivú mzdu, neznesiteľné podmienky, nedostatočná ochrana zdravia pri práci….
dá sa na to pozerať aj z ineho uhla pohladu:
napr. istý týpek (kandidat Martin Daňo) teraz odporuča voliť Čaputovu, lenže nie preto, že je lepšou alternativou ako Šefčovič, ale preto, že je horšou a ked sa stane prezidentkou, tak cez prevrat dostane, čo si zasluži, čiže trest, aký sa dostal Kadafimu a iným kontroverzným prezidentom.

Nehovorím, že je to správne, nakoľko verím vyjadreniu Mons.Oros…More
dá sa na to pozerať aj z ineho uhla pohladu:
napr. istý týpek (kandidat Martin Daňo) teraz odporuča voliť Čaputovu, lenže nie preto, že je lepšou alternativou ako Šefčovič, ale preto, že je horšou a ked sa stane prezidentkou, tak cez prevrat dostane, čo si zasluži, čiže trest, aký sa dostal Kadafimu a iným kontroverzným prezidentom.

Nehovorím, že je to správne, nakoľko verím vyjadreniu Mons.Oroscha, že voliť Čaputovu by bolo ťažkým hriechom, ale pozeram na pointu - zmysel, ako sa pozerať na konečný záver volieb, ak by sa stala prezidentka Čaputová.

Totižto netreba voliť Čaputovu na to, aby bola spravodlivo potrestana, stačí nevoliť a aj tak bude prezidentkou, pretože mocnosti tohto sveta to už maju dopredu zaplatené.

Či už by ludia volili alebo nevolili Čaputovu (a ani Šefčoviča), tak či tak bude prezidentkou a nakoniec aj tak dostane "co proto"

Prevrat, vojna ... je blizko a Čaputova je len prostredničkou, ktoru zneužili na odlakanie pozornosti, takže ked ju daju "dole", ludia budu spokojní s jej koncom, aj ked skutočný vynník, ktorí stojí za ňou bude nadalej páchať nepravosti.

Podstatné a otazne je teraz skôr to, či človek dá alebo nedá hlas Šefčovičovi, ked vie, že v oboch pripadoch zvíťazí Čaputová.

Inač Šefčovič tiež presadí gender ... len iným spôsobom, takže nejako si nahovarať, že mu ide o tradičnu rodinu je naivné:)