Pozretia652

“Chorá civilizácia, ktorá sa zmieta v sieti zlého”. Vatikánsky kardinál ostro odsúdil vandalizmus, ktorý panuje vo francúzskych chrámoch

Snímka zničeného kostola v Nimes vo Francúzsku Vedúci liturgického oddelenia Vatikánu minulý týždeň odsúdil vlnu cirkevného vandalizmu vo Francúzsku, zatiaľ čo iný kňaz odsúdili “hanebné” ticho …Viac
Snímka zničeného kostola v Nimes vo Francúzsku

Vedúci liturgického oddelenia Vatikánu minulý týždeň odsúdil vlnu cirkevného vandalizmu vo Francúzsku, zatiaľ čo iný kňaz odsúdili “hanebné” ticho vlády, ktoré je spojené s týmto prípadom.

“Akty znesvätenia a vandalizmu v kostoloch sú veľmi odsúditeľné,” poznamenal kardinál Robert Sarah, prefekt Vatikánskej kongregácie Božského uctievania. “Sú to smutné odhalenia chorých civilizácií, ktoré sa nechajú zmietať v sietí zlého. Biskupi, kňazi a veriaci musia udržiavať svoju silu a odvahu. ”

Medzitým kňaz z diecézy Albi v juhozápadnom Francúzsku vyjadril prekvapenie z ticha francúzskej vlády a hlavných médií v spojení so znesvätením piatich katolíckych kostolov za päť dní.

“Môžeme vedieť, prečo minister vnútra celý tento týždeň mlčí po vlne degradácie miestnych kostolov?” Napísal otec Gaël Raucoules vo svojom Tweete. “Ani slovo v národných médiách, ani slovo v rádiu, ticho od vlády! Nehanebné !!! ”

Kňaz dodal, že všetci biskupi, ktorí sú zodpovední za zničené kostoly, vydali vyhlásenia a slávili omše ako náhradu za zničenie posvätných priestorov, vláda však mlčala.

Päť zneuctených katolíckych kostolov sa nachádza v mestách Dijon, Nîmes, Houilles, Maisons-Laffitte a Lavaur. Viacerí komentátori rýchlo poznamenali, že niektoré z činov znesvätenia prebehli v oblastiach, kde je moslimská populácia obzvlášť koncentrovaná.

Vandali zničili sochy, kríže a svätostánky, podpálili oltárne a oblečenie, steny a podlahy potreli s výkalmi a rozhádzali hostie po podlahe. V kostole Notre-Dame de Enfants v Nimes dokonca vandali namaľovali ľudskými výkalmi na stenu veľký kríž.

“Medzi toľkými násilnosťami, ktoré v súčasnosti otriasajú našou spoločnosťou, máme aj toto: znesvätenie mnohých našich cirkví v týchto dňoch. Toto násilie je vážne: dosahuje miesta bohoslužieb, miesta pokoja pre všetkých; hlboko to ublížuje množstvu veriacich,” povedal ďalší kňaz, otec Grosjean, z Versailles, na Twitteri.

alianciazanedelu.sk/archiv/3136
wacula
A islamski prorok jest w piekle nigdy żadnego cudu nie uczynił i nigdy nie uczyni .Przypuszczalnie analogiczna sytuacja będzie miała miejsce podczas pojawienia się biblijnego Antychrysta. Poprzez swoje słowa i działania Antychryst zdoła przekonać muzułmanów żydów, że jest on długo oczekiwanym przez nich mesjaszem,
wacula sa to páči.
Myslím si, že tato paušalizace je poněkud zmatečná a plyne z neinformovanosti člověka, který neobdržel zřejmě potřebné vzdělání a nemá představy o veřejné správě a nebo třeba i formacích, které existují nyní i před sto a více lety a jsou potřebné obecně k plánovanému udržování a růstu společnosti, lidské pospolitosti... Nadávat na vše a nebo smést vše bez rozlišování ze stolu je trochu úsměvným …Viac
Myslím si, že tato paušalizace je poněkud zmatečná a plyne z neinformovanosti člověka, který neobdržel zřejmě potřebné vzdělání a nemá představy o veřejné správě a nebo třeba i formacích, které existují nyní i před sto a více lety a jsou potřebné obecně k plánovanému udržování a růstu společnosti, lidské pospolitosti... Nadávat na vše a nebo smést vše bez rozlišování ze stolu je trochu úsměvným jednáním a plyne spíše z individuální neznalosti stavu věcí. Ale právo na názor respektuji :)

Caesar pred 20 minútami
Nech Boh zmatie vsetko slobodomurárské svinstvo!
Vsetky slobodomurárské vytvory: USA, EU, OSN, vsetky tie debilne organizacie a spolky - certové volky, politické strany, demokracie, republiky, prezidentov, nadacie, mimovladky, liberalizmus, humanizmus, rovnosti, bratstva, diabolské mediá, vsetko, co tí satanisti vytvorili a pozavadzali!
Zdá sa že francúzska vláda má inakšie starosti, než ochranu kresťanskej menšiny v krajine.
Caesar
To nie je francuzka vlada, ale slobodomurárska. Slobodomurárstvo je cistý satanizmus, preto od slobodomurárov nemoze nikto cakat, ze nieco proti tomu urobia, oni to oslavuju, ved oni buraju kostoly, pocas omse policajti nasilne vyvadzaju ludí a potom kostol zburaju.
Slobodomurárský satan podporuje islamskeho diabla!
OAMDG1 sa to páči.
Ale veď Francúzi už dávno odmietli Krista a teraz prijali mohameda, to nie je len vina ich vlády. A ostatný Západ podobne.
To nemá a nemůže mít s náboženstvím nic společného. Čin pomatených či zakomplexovaných idiotů. To je celé. Co mne ale opravdu rozesmálo je poněkud informačně staré, ale pokud se takto deradikalizačně bojuje s radikalizací zaslouží si to jen úsměv od ucha k uchu. www.info.cz/svet/totalni-fiasko-…
to máme tak, bud konečne daju chramovu straž alebo budu zatvarať kostoli mimo liturgie, čo robia u nas, ale potom to aj tak vyzerá, že poklony Eucharistie zanikajú. Chramy su už len ako uradne budovy s uradnymi hodinami:(
OAMDG1 sa to páči.