Clicks1K
Anton Čulen
8
A. K. Emmerichová: Ježiš chlieb vkladal do úst apoštolom, ktorí k nemu pristupovali po dvoch. A. K. Emmerichová: Ježiš chlieb vkladal do úst apoštolom, ktorí k nemu pristupovali po dvoch. Ustanoven…More
A. K. Emmerichová: Ježiš chlieb vkladal do úst apoštolom, ktorí k nemu pristupovali po dvoch.

A. K. Emmerichová: Ježiš chlieb vkladal do úst apoštolom, ktorí k nemu pristupovali po dvoch. Ustanovenie Oltárnej sviatosti.

„Pri stole sedel Pán medzi Jánom a Petrom. Dvere boli zavreté a v miestnosti vládla slávnostná atmosféra. Ježiš vtedy povedal apoštolom: „Veľmi som túžil jesť s vami tento pokrm prv, než budem trpieť…“
Odokryl kalich, modlil sa a predniesol slávnostnú reč. Vysvetlil význam a postup slávnosti. Potom požehnal chlieb a oleje a pozdvihol k nebu misku s nekvasenými chlebmi.

Misku položil na oltár a znovu ju zakryl. Vzal kalich, do ktorého Peter nalial víno a Ján vodu, Ježiš ho požehnal a pridal doň lyžičkou trochu vody.
S nesmiernou láskou, darujúc sám seba, Pán sa modlil a zdvihol kalich, aby ustanovil najsvätejšiu.

Hneď ako položil kalich na oltár, nalámal chlieb, do ktorého naznačil ryhy, modlil sa a kúsky chleba poukladal do misky, pričom jeden kúsok vpustil do kalicha.

V tej istej chvíli som videl svätú Pannu, ako duchovne prijala Sviatosť. Pán sa ďalej modlil a rozprával. Zdalo sa mi, akoby každé jeho slovo vnikalo ako duchovný oheň do sŕdc apoštolov.. Videla som, že keď počúvali jeho slová, všetci okrem Judáša boli vo vytržení.
Ježiš vzal misku s nalámaným chlebom a vyriekol slová premenenia: „Vezmite a jedzte: toto je moje telo, ktoré sa dáva za vás.“

Keď chlieb vkladal do úst apoštolom, ktorí k nemu pristupovali po dvoch, videla som, ako Judášova tvár potemnela. Kristovo telo prijal ako tretí. Pán mu položil chlieb na jazyk a pošepkal mu: „To, čo chceš urobiť, urob čím skôr!“

Všetko bolo zaliate svetlom. Chlieb vchádzal apoštolom do úst ako čosi žiarivé a napĺňal ich radosťou. Len Judáš ostal v sieni ako tmavý tieň. Kým Ježiš odriekal slová konsekrácie a Ján nalieval božskú krv do šiestich pohárov (vždy jeden pre dvojicu apoštolov), zradca vyšiel z večeradla a utiekol preč. Videla som troch diablov, ktorí ho sprevádzali.“
Z knihy: Umučenie Pána Ježiša vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej,

Pripravil A. Čulen
alianciazanedelu.sk/archiv/6164
Caesar
Umučenie Pána Ježiša vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej
Umučenie Pána Ježiša vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej
ľubica
Knazi sa nezaujimaju o takéto historické knihy, ani o velkolepé dielo bl Marie z Agredy.... MYSTICKE MESTO BOZIE I-IV.diel, v III. dieli je o umučení...
Knazov zhltli charismatici, hopsahejsa a pod, godzone tour a vselijake šaškarenie, zial... solídne štúdium ani sami nepoznaju a preto ani mladým neponukaju... Hla ovocie DVK !!!!
Anton Čulen
Dnes (20. 5. 2020) som bol v meste a tak som sa zastavil na sv. omši v jednom kostole kúsok od primaciálneho paláca v BA. Znovu som už pri dverách slušne oznámil osobe, co vykonávala dezinfekciu rúk, že chcem pristúpiť k sv. prijímaniu podľa normy platnej na Slovensku- do úst. Odporúčala ma to oznámiť kňazovi, ktorý tam ale zatiaľ nebol. Tak som išiel ku sakristii a povedal som to p. kostolníčke.…More
Dnes (20. 5. 2020) som bol v meste a tak som sa zastavil na sv. omši v jednom kostole kúsok od primaciálneho paláca v BA. Znovu som už pri dverách slušne oznámil osobe, co vykonávala dezinfekciu rúk, že chcem pristúpiť k sv. prijímaniu podľa normy platnej na Slovensku- do úst. Odporúčala ma to oznámiť kňazovi, ktorý tam ale zatiaľ nebol. Tak som išiel ku sakristii a povedal som to p. kostolníčke. V tom práve prichádzal pán farár, tak som mu to oznámil a ten mi bez problémov povedal, že môžem, ale asi to bude najlepšie až po sv. omši. Súhlasil som a išiel som si sadnúť do lavíc. O chvíľu za mnou prišla pani kostolníčka a povedala mi, že pán farár mi odkazuje, že môžem pristúpiť na sv. prijímanie počas sv. omše, ale až úplne na konci. Čo sa aj stalo. Za mnou išla ešte jedna pani a kňaz nerobil žiaden problém s podaním sv. prijímania do úst a ani to nijako nekomentoval.
Peter(skala)
Keď chlieb vkladal do úst apoštolom,...

Chlieb vchádzal apoštolom do úst ako čosi žiarivé a napĺňal ich radosťou

... a ževraj Ježiš podaval Chlieb apoštolom do ruk:)

Nakoniec vidíme, že im dával rovno do ust
😇
Caesar
Peter(skala)
kde sa vzalo podavanie do ruk....
O prijímaní Eucharistie do ruky
18. júla 2019 Ivanka Paúrová 20583 Views 5 komentárov
Toto diabol hovorí o prijímaní Eucharistie do ruky.
Otec Gabriele Amorth pracoval ako oficiálny exorcista Svätej stolice po celé desaťročia až do svojej smrti v septembri roku 2016. V roku 2013 priznal, že sa zúčastnil približne 160 000 exorcizmov. A niektoré z …More
Peter(skala)
kde sa vzalo podavanie do ruk....
O prijímaní Eucharistie do ruky
18. júla 2019 Ivanka Paúrová 20583 Views 5 komentárov
Toto diabol hovorí o prijímaní Eucharistie do ruky.
Otec Gabriele Amorth pracoval ako oficiálny exorcista Svätej stolice po celé desaťročia až do svojej smrti v septembri roku 2016. V roku 2013 priznal, že sa zúčastnil približne 160 000 exorcizmov. A niektoré z jeho exorcizmov sa stali známymi vďaka knihe Spovede pekla exorcistovi o. Gabrielovi Amorthovi (Confessions of Hell to the exorcist Fr. Gabriele Amorth).
A v tomto článku chceme zdieľať rozhovor z exorcizmu z roku 1975, v ktorom sa hovorí o prijímaní do ruky.
Gabriele: Povedz len a len pravdu v mene drahej krvi, Svätého Kríža, Nepoškvrneného počatia…
Démon: Pracovali sme dlho, tam dole (ukazuje do pekla), kým sme nedosiahli prijímanie do ruky. Prijímanie do ruky sa nám v pekle veľmi páči. Ver tomu!
Gabriele: Prikazujem ti v mene (…), aby si povedal len to, čo ti prikáže nebo! Hovor len pravdu, iba pravdu. Nemáš právo klamať. Vypadni z tohto tela! Choď!
Démon: Ona (Panna Mária) (ukazuje nahor do neba) chce, aby som ti povedal …
Gabriele: Povedz pravdu, v mene (…).
Démon – Ona chce, aby som ti to povedal, že … ak by ona, tá veľká pani, stále žila, prijímala by do úst a na kolenách a hlboko by sa uklonila (ukazuje, ako by Panna Mária prijímala).
Gabriele: V mene Panny Márie… povedz pravdu!
Démon: musím povedať, aby ste neprijímali prijímanie do ruky. Pápež sám prijíma do úst. Nebola to jeho vôľa prijímať do rúk. Ten nápad pochádza od vašich kardinálov.
Gabriele: V mene (…) povedz pravdu!
Démon: Od nich prešiel ten nápad na biskupov. Biskupi si mysleli, že šlo o záležitosť poslušnosti, keď museli poslúchnuť kardinálov. Preto táto myšlienka prešla na kňazov a tí si tiež mysleli, že sa musia podrobiť, pretože poslušnosť je napísaná veľkými písmenami.
Gabriele: Povedz pravdu. Nemáš právo klamať v mene (…).
Démon: Človek nie je povinný poslúchať tých zlých. Musíme poslúchať pápeža, Ježiša Krista a svätú Pannu. Prijímanie do ruky nie je v žiadnom prípade Bohu milé.
Zdroj: thecatholicherald.net,