uk.news
39

500 доларів: кардинал Дзен визнаний винним

90-річного кардинала Джозефа Дзена 25 листопада визнали винним у тому, що він не зареєстрував нині розформований Фонд гуманітарної допомоги 612, який обслуговував проамериканських протестувальників.

Його оштрафували на символічну суму в 4000 гонконгських доларів (512 доларів США).

Представник прокуратури заявив, що вимога зареєструвати фонд не накладає обмежень на свободу зборів. Він зазначив, що фонд витратив майже всі "пожертви у розмірі понад 450 мільйонів гонконгських доларів (57 мільйонів доларів США!).

Адвокат Дзена зазначив, що фонд не вважається асоціацією чи товариством, адже його жертводавці не були його учасниками, а лише підтримували роботу фонду. Суддя Ада Їм дійшла висновку, що фонд займався не лише "благодійністю", а й "політичною діяльністю".

Дзен був заарештований (!) у травні разом із чотирма іншими опікунами фонду. Це викликало критику з боку деяких західних режимів, але не з боку Ватикану. Тоді його звинуватили у "змові з іноземними силами".

Інших чотирьох опікунів фонду оштрафували на стільки ж. Одна з них, адвокат Маргарет Нг, сказала, що це перший випадок, коли когось звинувачують у такому злочині. Дзен заявив журналістам після вироку, що справа не стосується свободи віросповідання.

Зображення: Joseph Zen, © Etan Liam, CC BY-ND, #newsYgqnvzolzk