Clicks29

Bractwo św. Piusa X. Pytania i odpowiedzi | ks. Karol Stehlin

woj_tek
1
Abp M. Lefebvre został ukarany za wierność Kościołowi Katolickiemu i Ordo Missae ustanowione przez Św. Pius V, bulla Quo primum tempore o niezmienności Świętej Mszy: „Na mocy treści niniejszego …More
Abp M. Lefebvre został ukarany za wierność Kościołowi Katolickiemu i Ordo Missae ustanowione przez Św. Pius V, bulla Quo primum tempore o niezmienności Świętej Mszy:
„Na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy świętej w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem używać.
Żaden biskup, administrator, kanonik, kapelan lub inny ksiądz diecezjalny, lub zakonnik jakiegokolwiek zgromadzenia, jakkolwiek nie byłby tytułowany, nie może być zobowiązany do odprawiania Mszy świętej w inny sposób, niż przez Nas polecono. Podobnie nakazujemy i oznajmiamy, iż nikt nie może być nakłaniany bądź zmuszany do zmieniania tego Mszału; — a niniejsza Konstytucja nigdy nie może być unieważniona lub zmieniona, ale na zawsze pozostanie ważna, i będzie mieć moc prawną”

Św. Pius V, bulla Quo primum tempore – Rzym 14.07.1570.
___________________________________________________________


www.youtube.com/watch
woj_tek
WPŁYW MODERNISTÓW I MASONERII W WATYKANIE NA ZMIANĘ ORDO MISSAE

www.miserere.pl/…/wplywy-masoneri…