Clicks52
lt.news

Pranciškus: „Autopsijos atlikimas lavonui“

„Jėzus niekada nekalbėjo su velniu ir mes taip pat turime tai išmokti“, - sakė Pranciškus savo gruodžio 21 dienos kalėdiniame kreipimesi į Romos kuriją.

Įdomu tai, kad Pranciškus atsisako dialogo net su kardinolais, kurie jam pagarbiai užduoda klausimus. Jis pasiūlė pažvelgti į Bažnyčios skandalus su viltimi į Evangeliją, nes to nepadarius, tektų „atlikti lavono skrodimą“.

Jis pabrėžė, kad „molis, iš kurio esame pagaminti, yra skaldytas, pažeistas ir įtrūkęs“. Bažnyčia skirta Pranciškui „esant nuolatinei krizei“, tačiau jis perspėjo, kad ji neturėtų tapti „kova, su nugalėtojais ir pralaimėtojais“.

Kai į Bažnyčią žiūrima kaip į konfliktą su progresyvais prieš tradicionalistus, ji susiskaldo, poliarizuojasi ir praranda tikrąją prigimtį, sakė Pranciškus.

Pranciškaus manymu, Bažnyčios reforma negali būti panaši į pleistro uždėjimą ant seno drabužio ar naujos Apaštališkosios Konstitucijos parengimą. Jis paaiškino, kad nenori „pakeisti“ Bažnyčios, o aprengti ją „nauju“ drabužiu - kad ir ką norėta tuo pasakyti.

#newsAjjlaqgcgp